Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

webstil

Well-Known Member
Може би глупав въпрос, но се интересувам от кякакъв туул или метод, по който мога да разбера това. Да кажем има две напълно еднакви статии , кой от кой копира? Имат ли значение споделянията в социалните мрежи и т.н. Питам, защото например пиша аз статия, после някой я краде и в неговия сайт статията бива много по-споделяна и става с все повече връзки. Възможно ли е гугъл да реши, че аз копирам?
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Мммммммм, не е глупав въпроса.

Ако едно и също съдържание е индексирано в множество URL адреси, само URL с най-високия PageRank се появява в индекса.

Източник: Peng/Dabek

Общо взето този ефект се забелязва ясно при прес релийзите. Размятате на 100 места. 30-40 пробиват в серпа бързо, но след седмица-две,
остават един-два урл адреса.

rel="canonical" и G плюсчета евентуално като превенция.

Дан Петрович скоро си правеше някакви веселби по темата. Беше го описал подробно, но общо взето това е принципа.
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

За това, когато някой терикатер гепи статия, директно под статията слагате дуфолоу линк "тази статия ни откраднаха от ........ " или слагате линка само на "откраднаха статията" или нещо от сорта
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Добре , а как да проверя примерно сега имам една моя статия , но я има и на други места. Искам да разбера дали Г ме смята за автор или крадец :D:D
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Първата индексирана страница с дадено съдържание от гугълбот-а се счита за първоизточника / оригинала.
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

И на мен са ми крали съдържание и то уж "големи медии" първо гугъл ги тикна на 1-во място, веднага като разбрах писъх на тези медии и след като им писъх а те се правеха че не ме чуват и виждат след около 2 -3 седмици гугъл ги наказа за краденото съдържание и си отидоха на 2-ра страница..... така че извода е които краде го ду*а
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Според мен това не е правилният въпрос. Правилният въпрос е в кой сайт статията е по-полезна на потребителите.

Така че дори ти да си автора, ако този който ти открадне статията е с много по-голямо доверие, сайта му има по-добри показатели , то тогава Г ще изкарва крадената статия. Г не го вълнува кой е автора, а кога материала е по-полезен.
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Тогава изводът е - не пишете статии :twisted: Щом гуго е РЕШИЛ, че не сте полезни, що аджеба пишете статии :lol:
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Напротив, пишете си статии, но така че да са информативни и интересни на потребителите. Отделно си направете сайта така, че да е полезен, интересен, социално ориентиран.
Според мен свърши времето на микронишовите сайтчета с по няколко статии.
Трябва по някакъв начин да събудете интереса на вашите посетители, да коментират, да гласуват, да ви споделят по техните канали в социалните медии и тн.
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Те в същността си могат да са полезни, информативни, прекрасни и тн, но по твоята презумция това не значи, че няма да са ПО-ПО в друг сайт, предопределен за по-полезен информативен и тн :) Никъде не е казано, че една хубава статия трябва да седи в един "хубав" сайт и че ще тежи повече само в него :wink: И който се опитва да лансира това го прави чисто и просто от комерсиални интереси.
 
От: Коя статия Гугъл смята за първа и коя за преписана?

Статията трябва да се индексира на първо място от оригинала, ако не, просто не трябва да се индексира изобщо. Реално, съзнателното индексиране не от оригиналът е нарушаване на авторството :wink:
Точка по въпроса :D
 

Горе