Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

canev66

New Member
Здравейте!

Имам блог за народни лекове с около 50 посещения дневно.
Използвам само адсенс за монетизиране, но приходите са около 2-3 долара месечно.
Въпросите ми са два:

1. Има ли по-добро решение за монетзиране на блога ми с около 1500 посещения месечно.
2. Струва ли си да използвам някои от следните.......Cost Per Impression (CPM) Ads Networks?
Тоест, печели се само от посещение(пример 1000 impressions), без да се клика на реклами.

Ето го и списъка:
Adpepper, Adtegrity, Ampira Media, BannerConnect, Bardzo Media, BlueLithiumBurstMedia, Canep Media, Casale Media, CPA Interactive, Gorilla Nation, InterClick, ReakCast Media,RealTech Network, Tacoda, Tribal Fusion, and Vibrant Media.

Благодаря!
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Ако е български сайтът, какъв интерес според теб биха имали изборените рекламни мрежи да показват реклами на него и да ти плащат за това?
Колко компании, действащи на местния пазар, биха рекламирали чрез нещо различно от Адсенс или някоя от тъдявашните мрежи (не ги знам кви бяха - адх, хтпоол, ...).?
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Именно. За това задавам въпроси, знам че тук е пълно с интелигентни хора. Надявам се да получа адекватен(не поучителен) отговор.

Извинявайте, забравих, че в българските форуми ме карат да "упражнявам" мисълта си, за разлика от англоезичните.

Блогът е на български.
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Един съвет - не веднага с лошо към критиците.
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Извинявайте, забравих, че в българските форуми ме карат да "упражнявам" мисълта си, за разлика от англоезичните.

Да беше питал в англоезичните като не щеш да си харчиш мисълта :mad:

С 50 посещения е много по-разумно да използваш СРС а не СРМ. Проста аритметика: посещенията от България не се тачат особено в СРМ мрежите и съответно цената е под долар, ако изобщо се плаща трафик от България. Ти пишеш, че печелиш от адсенс 2-3 долара месечно. Аз не бих се замислял особено. Правилната посока, на този етап, е не да търсиш алтернативен източник на доход, а да развиваш блога си и да привлечеш още трафик.
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Ако и ти си интелигентен няма да задаваш безсмислени въпроси. Каквото и да сложиш на сайт с 50 посещения дневно, няма да печелиш нищо. Защо не помислиш как да популяризираш блога си и след това да търсиш начин да го монетаризираш? Представи си го по следния начин - отваряш квартално кафене, в което имаш по два клиента на ден, каквото и кафе да им предлагаш, пак няма да печелиш. Просто трябва да увеличиш броя на клиентите, било то чрез smm , било то чрез seo или каквито други похвати измислиш.

Имаш цял форум за четене. Ако пък не ти се занимава/имаш пари, можеш да наемеш някой специалист в областта, за да популяризира сайта ти.
 
От: Коя Cost Per Impression (CPM) Ads Network да използвам за монетизиане на блог?

Благодаря Ви!
Дори и сред критиците може да се намери адекватно мнение, което съвпада и с моето, "Правилната посока, на този етап, е не да търсиш алтернативен източник на доход, а да развиваш блога си и да привлечеш още трафик."

Приятен ден на всички отзовали се!
 

Горе