Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498

Blinky

Owner
По желания на наш потребител реших да пусна една анкета с въпрос "Коя Shopping Cart система използвате?" Естествено, Вашите мнения е редно на се обуславят на това какво реално ползвате, както сте ползвали. С тази анкета ще придобием представа каква е реално тенденцията тук, на нашия пазар. Знам, че ще има 3-4 преобладаващи, но все пак държим да знаем това.

Всякакви мнения са добре дошли, както и темата е отворена за коментари, като какво ви е харесало / не ви е харесало в дадената система, защо сте я избрали, с какво превъзхожда останалите, защо бихте я препоръчали, от колко време сте с нея, какви проблеми ви е създавала и всичко, което се сещате около нея / тях. Не изключваме варианта да ползвате повече от една, разбира се.

Благодаря ви и ще очаквам Вашите компетентни коментари, базирани на опита Ви. :)
 
Ето една интересна статия по темата: 35+ Online Shopping Cart Solutions for Your Business

За хората, които искат да разберат за подбраните в анкетата системи. Аз лично съм чувам само 3, това са: Zen Cart, osCommerce, SummerCart. А Вие? :)

П.П: Шернете темата чрез социалните бутони, за да наберем повече гласувания. :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Чудесна анкета, ще е доста полезна за разработчици и въобще в този бранш хора. (За моя радост, ползвам изцяло наш разработен CMS за онлайн магазин.)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Може да добавите и амазон колкото да го има.

А и на базата на мнението преди мен освен други може и да има къстъм :)

Иначе в етзи.ком съм засичал доста българки които продават успешно, но ще се учудя ако тук получи глас.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Повечето от изброените системи съм ги инсталирал поне за проба, но не са ме грабнали по една или друга причина. От доста време работя със Zen Cart. Не е върха на сладоледа, но когата човек я опознае може да прави каквото си иска с нея. Малко познания по PHP не са излишни (важи и за всички останали). Напоследък работя и с Virtuemart, но с 1.1.9 все още. Също не лоша система, просто има огромно количество качествени темплейти за Joomla. И двете се държат достатъчно прилично, като Virtuemart субективно ми се струва по-тромава. Темплейтите за нея са по 30-40-50$, докато за Zen Cart са 140-170. Като възможности за мен са еднакви. Правил съм и няколко магазина на WP с eCommerce и Woocommerce (няма я в анкетата) по искане на клиента. Woocommerce е обещаваща, но принципно избягвам да правя магазини на основата на WP, поради причини многото дупки в сигурността.
Та за всеки влак си има пътници и избора на система се определя за мен от типа продукти, работата с атрибути и ценовото им тегло в крайната цена, крос продукти, начини на доставка и плащане - специфични за БГ пазара. Правете магазините си винаги със SSL сертификат. Най-евтиния е само 20 лв. на година (нужен е и отделен IP), но пък вдъхва доверие на пазаруващия, чисто психологически. Много клиенти си спестяват криптирането, но ако има и картови разплащания, просто SSL е задължително.
В крайна сметка избора е на разработчика, която система познава най-добре - с нея работи.
 
Последно редактирано:
Аз имам опит само с Zen Cart и OpenCart, но с вторите по-малко опит. Като цяло бих се доверил на WP, ако реша нещо в бъдеще. Амазона съм ги изпуснал, ще го добавим. Давайте още мнения, важно е да се види какво реално се харчи е едно такова IT комюнити. :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Към момента съм ползвал и продължавам да ползвам Open cart.
Като цяло ми прави впечатление изключително лесната работа със системата.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Имам два СъмърКарта и смятам че заради спецификата на БГ пазара е мн. подходяща.Не много лош съпорт, но ужасна политика-когато видиш пропуск, ти искат пари да го поправят (имам предвид функционален) което е дразнещо за платформа с базова цена над 400лв без ДДС
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз използвам ЗЕН Карт и Опен карт - всяка си има предимства и недостатъци

Зенкарта са му много грозни темплейтите за нещо хубаво трябва да се цака над 100 гущера аз лично обаче бачкам с основният с леки къстъмизации - няма вградена възможност за добавяне на няколко снимки на продукти - вероятно трябва да се добавя допълнително - Ако си правил много модове и тръгнеш да сменяш темплейта ще побелееш същото важи и да минеш на по нова версия. Иначе имат хубав форум и почти всичко е безплатно.

Опенкарта е доста по модерна система с хубави темплейти от по 20-30 долара - много лесно се добавят разни добавки много лесно се местят различните блокове на различни позиции и тн.
Умишлено обаче са оставени очевидни пропуски за които трябва да се купуват екстейшъни - хубавото че не са скъпи 5-20 долара.
Много ме дразни че в дескрипшън полето на продуктите не мога да добавям ХТМЛ код - или поне аз не знам как.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Много ме дразни че в дескрипшън полето на продуктите не мога да добавям ХТМЛ код - или поне аз не знам как.

Mantaman,

От бутона "Source" пробвал ли си?
 
Прав си за Зена, там трябва да се мисли нещо малко по-къстам. Не са толкова лоши, но наистина има какво да се желае, определено има. Определено хубавите са от $100 на горе. И това е само началото, като фри система има и ъпдейти, които реално мажат старите неща по сайта. Но май с всяка фри система е така. ;)
 
От: Re: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз съм доволна от ZenCart, каквото ми е потрябвало досега съм успяла да го реализирам с нея. Има доста безплатни модули с хубава функционалност. Лесно съм добавяла към системата и модули писани от мен. Верно е че за обновяване на версията трябва много да се внимава ако са променяни основните файлове.

Mantaman, могат да се показват повече от едно изображение за продукт :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз знам че може но не е вкарано в самата дистрибуция и трябва да го добавяш допълнително (или аз не виждам от къде става) :)
 
Re: От: Re: Коя Shopping Cart система използвате?

Mantaman, могат да се показват повече от едно изображение за продукт :)
Това трябва да се види, но лично не съм виждал да го ползват известна част от хората с такава система. Виж има даже и за цвят, което е много важно. Също така SEO плъгина им беше някакви пари, но може да се нагласи, ако ползваш фри версия, и си поне малко разбиращ, за да си я оправиш, че на този тип версии винаги има нещо сдухано. ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз знам че може но не е вкарано в самата дистрибуция и трябва да го добавяш допълнително (или аз не виждам от къде става) :)
Това трябва да се види, но лично не съм виждал да го ползват известна част от хората с такава система ...

Има го в дистрибуцията. При мен се получи като дефект в началото и разследвайки го открих. Мога да изпратя линк към сайта, само кажете къде - тук или на лични.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Преди месец инсталирах и най новата версия 1.5 и там не го видях - Пускай тук ще е полезно за всички
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Преди месец инсталирах и най новата версия 1.5 и там не го видях - Пускай тук ще е полезно за всички

Ето линк към страницата където имам допълнителни изображения към продукта:
cvetnobiju.com - Доставка на цветя
Показват се най-долу на страницата.

За включване или изключване на тази функционалност виж в админ панела:
Admin->Catalog->Product Types->Product General->Edit Layout->Show Additional Images

Допълнителните изображения се качват чрез ftp клиент в същата директория, в която се намира основното изображение на продукта, а името на едно допълнително изображение трябва задължително да съдържа основното име на продукта. В моя случай velikdenska-ukrasa-za-masa.jpg е основното изображение, а velikdenska-ukrasa-za-masa-1.jpg, velikdenska-ukrasa-za-masa-2.jpg, velikdenska-ukrasa-za-masa-3.jpg са допълнителните.

Ето и два полезни линка от FAQs на ZenCart по тази тема:
Why am I seeing images for other products on my product pages? - това ми се случи и на мен в началото и така открих тази функционалност :)

How do I add multiple images to a product?

Получи се дълъг пост, но се надявам информацията да е била полезна. :)
 
Последно редактирано:

Горе