Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Много мерси за упътването - Поздравления за хубавият магазин - рядко се вижда хубав зенкарт

Ето един магазин за Детски Играчки на ЗЕН карт
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

В БГ - В други страни може да си имат пазарен дял

Специално за Опенкарта имам наблюдения че се развива много здраво - миналата година лятото когато почнах да го разучавам брояча на форума рядко им показваше повече от 600 човека - сега редовно могат да се видят че вътре са над 1000 даже на няколко пъти засичам по хиляда и тричетирстотин

На мен друго ми е много интересно - как са като оптимизация - на някой ако му се занимава да се разрови в някоя ниша и да види челните места от кои платформи се държат - може да излязат много интересни резултати
 
Аз пък съм забелязал, че за чужбина SmallBusiness.Yahoo.com яко държи голям пазарен дял. Поне в някои области си личи много, че се ползва това. Даже някои и фав иконката не си сменят, което реално не е проблем, но веднага става ясно какво седи зад сайта, като платформа. :)

Определено други са % в другите държави. Да, интересно е на челните позиции кои платформи се толерират повече. Но аз смятам, че е повече от към SEO, а не толкова до система. Виждал много разнообразни системи на челни места. ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Блинки писах в една нова тема сигурно не си я видял - Направете самостоятелен раздел за онлайн търговия - в основният раздел да има полезни теми свързани с транспорта на стоките - платежните системи - оптимизации и тн. И вътре няколко под раздела за най често използваните системи които са видни от тази тема.

Аз лично съм много учуден че от стотиците български онлайн магазини само около 30 от убмастерите им вероятно четат форума и са гласували - Ако бъде направен такъв раздел със сигурност ще се събере доста синтезирана информация и ще стане изключително привлекателно и за собствениците на онлайн магазини.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

А не можте ли да отключите анкетата да се вижда кой за какво е гласувал? Интересно ми какъв е броя мнения във форума на потребителите дали глас заааа... едната от системите :rolleyes:
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз също я наблюдавам тази система мисля че тепърва ще направи сериозен ръст - предполагам че малко със закъснение са видели анкетата и докато реагират :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не знам дали говорите за Преста, но мен много сериозно ми хвана окото и мисля да го зарязвам това дърво зен карта.... :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не говориме за нея - иначе и аз го зарезвах Зенкарта па пак после го ползвах - Дето има една стара поговорка не плюй в старият кладенец преди да си опитал водата от новият :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Да да да.... Вчера сложих все пак една бета 1.5 на Престата (нищо, че не говорите за нея) видя ми се много мазна и новите функции, които трябва да идват с 1.5 са определено неща, които ще ми трябват - много магазини зад един панел, наличности според атрибути и т.н. Това трябва да е 4та бета и да идва RC след 2 месеца, но тя е пълна с бъгове, не ми излизат половината неща в панела както трябва, но да се надяваме да я оправят. Инчае и темплейти има мазни за по 50-60 лева и е с мазен интерфейс и определено ще я разуча. Дори може да се включа с превода на БГ, че гледам е на 15%... само трябва да я разръчкам малко още...

Иначе да- зен карта е ДЖЕЛЕЗЕН, но именно изброените по-горе функции много ми липсват.

А за кво говорите вие btw :p ?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Внимавай с Престата щото може кофти да качиш холестерола
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

От толко мазно, най-много това да стане... За сега ще изчакам 1.5 финална версия и ще направя 1-2 тестови магазина на нея чак...

А ти коя с-ма имаше предвид по-горе?
 
OpenCart, Zen Cart и SummerCart са най-използвани шопинг системи по данни от анкетата. Не се учудвам. И трите са доста добри....Харесва ми това, че независимо, че SummerCart е платена, тя пак е дооста предпочитана. Не знам защо и се надявам потребителите й да споделят какво ги е привлякло. за другите 2 може да се почне и свърши с това, че са FREE, докато всичко друго е стандартно, поне така си мисля.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Реално погледната единствено сиренето в капана е безплатно.
Най близо до идеята за безплатен магазин е ЗЕН карта там почти можеш да минеш без една стотинка но пък в последствие плащаш с не толкова привлекателният дизайн и липсата на доста функции които предлагат останалите магазини.
Опен карта привидно е безплатен но ако не си си парче програмист - докато го направиш да е както ти е кеф 200лв са заминали
Сумеркарта привлича хора които вероятно грам нямат понятие от сайтове и искат да има хора които да им свършат нещата срещу заплащане - В БГ както и в другите страни има достатъчно много хора които предпочитат да си платят и да получат готов продукт с поддръжка (понякога излиза по евтино).
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Има си достатъчно безплатни carts които могат да бъдат преправени по нашите нужди
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не е да няма - но думата безплатни е само за благозвучие - дори и да си грамотен сам да си ги преправиш пак не е безплатно защото трудът и времето ти също струва пари - дето се вика ако ти е отнело една седмица по три часа на ден да го преправяш са 20 работни часа които също струват пари.

Въпросът е че понякога се оказва че времето което е загубено е по скъпо от това да си плати човек, за това има хляб и за фирми като Съмъра.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз използвам от доста време тази система. И съм доста доволен, лесно се модифицира и не е сложна :)


webidsupport.com
 

Горе