Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

не мога да гласувам - явно нямам право, но
ползвал съм Оскомерс преди около 5 години - тегава работа. Бавно се добавяха продукти - трябва да пишеш описанието в код иначе всичко излиза на един ред. Сега поддържам един сайт, който отново е на оскомерс - същата боза и 5 години по-късно :)
Реших за един нов проект да избера къстъм система, но сега дори и при най-малката промяна разработчиците искат да лапат. А, винаги има нещо пропуснато и или забравено при изготвянето на проекта. С други думи, съжалявам, че не избрах готова система.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не знам за вас но определено от Open Cart съм супер доволен... Има си всичко е лесен за използване и администриране.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Хора, не знам кой прави превода на преста 1.5.х, но дано не е някой от тук.

Елементарни глупости, кел файда, че е на 50 и кусур процента, като за 5 минутки разглеждане на превода трябваше да пипна 40% от преводите. НА БЪЛГАРСКИ МЕСЕЦИТЕ НЕ СЕ ПИШАТ С ГЛАВНА БУКВА. А след "моля" най-често има запетайка!

Добре, че си запазих моя превод преди да ъпдейтна!
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Използвам темата да питам работил ли е някой с Magento? В частност ме интересува дали има опция да се показва какви размери са в наличност и какви са останали от определен продукт, като обувки например?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Това всяка по-сложна системка над зенкарт и оскомерса го може ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Това всяка по-сложна системка над зенкарт и оскомерса го може ;)

Колега не разбрах... За теб кои системи са по-сложни от зенкарта? Специално за Магенто ме интересува дали я има тая опция, за която попитах по-горе.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Има я много ясно. Магенто е най-добрата, но Е МНОГО СЛОЖНА!!!

Иначе, може би всички изброени по-горе без двете, които съм посочил я имат опцията. Това е основно за един магазин да притежава такава опция, иначе си за никъде.

ЗенКартаджиите, въпреки че съм им гоУем фен, се излагат. Може ли и 1.5.1 да няма тази функционалност... Ще се помолим за 2 да има, но то там ще е все едно нова система си имаме...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Има я много ясно. Магенто е най-добрата, но Е МНОГО СЛОЖНА!!!

Иначе, може би всички изброени по-горе без двете, които съм посочил я имат опцията. Това е основно за един магазин да притежава такава опция, иначе си за никъде.

ЗенКартаджиите, въпреки че съм им гоУем фен, се излагат. Може ли и 1.5.1 да няма тази функционалност... Ще се помолим за 2 да има, но то там ще е все едно нова система си имаме...

Колега не си прав. За Oscommerce функцията е достъпна от Options -> attibutes. Другия вариант е да се ползва този плъгин http://addons.oscommerce.com/info/3610
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Колега, ако този add-on добавя "quantity by attributes" функционалност се извинявам. оскомерса беше първият магазин, който сложих и след като мигрирах към зен-а не съм се интересувал.

В зен-карта положително липсва такава функция. Ако имаш комбинация от размер, цвят, друго за даден артикул нещата стават адските. Плъг-ина, който се завъртя преди години и сега не се поддържа не работеше коректно...

Това явно е "изключително трудно" да се вкара в системата за момента и нямат планове да го правят. Не го обявяват и за в2, но то и не е ясно до къде са стигнали с нея в момента...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

някой може ли да каже как да си сменя темплейта за oscommerce
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Човече, без да се обиждаш или нещо...., но като ти чета постовете - почети още малко документацията на магазините, с които се опитваш да работиш.

И осКомерските и Зенкартаджийските теми се качват с качване на папката на сървъра и след това настройка в админската част, за да му посочиш директорията. Лесно е... ;)
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Мда зарежда бързо, удобна е и е много стабилна.
Бих я предпочел пред opencart, но opencart съм я разучил системно из основи та не ми се почва на ново.
Недостатъци не забелязах а дизайна на админ менюто е уникално и страшно удобно.
За новите собственици на магазини им препоръчвам домата.

Пробвах десетина Shopping Carts и все не попадам на правилната...може и при мен да е проблема, не знам, затова си казвам оплакванията а вие казвайте дали проблемът е в моя телевизор. Основните ми изисквания са три:

1. Плащане без регистрация (PayPal Express Checkout)
2. Избор на цени за доставка в зависимост от местонахождението (страната, ЕС, всички останали)
3. Интуитивен интерфейс (не съм програмист)

Повечето от картове (пробвал съм OpenCart, PrestaShop, WHMCS, Magento, osCommerce, Zen Cart, TomatoCart, AbanteCart и 2-3 други, които не си спомням вече) са доста бъгави:

- Домата не иска да ми качва снимки на продуктите (избирам снимката и като натисна ъплоуд ме изхвърля от регистрацията) а освен това не мога да сложа допълнителни деливъри опции освен заложените (основно насочени към потребители от САЩ)

- Повечето от изброените имат сериозен проблем с PayPal Express Checkout (бъгове от всякакъв род: страницата се презарежда, но нищо не се случва или ми се изписват някакви невероятни грешки и т.н.)

- AbanteCart изглеждаше обещаваща, но като избера няколко стоки и натисна кешаут ми даваше празна кошница и...всичко от начало.

- osCommerce доста простее, но цял един ден работи стабилно....докато се бъгна и забрави как се работи с PayPal Express Checkout!

Да не ви занимавам повече с глупости, дали някой може да ми препоръча платформа отговаряща на изискванията ми?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Изброените функции ги има ZenCart. Какво му е на него? Слагаш му една платена тема и заспива.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Изброените функции ги има ZenCart. Какво му е на него? Слагаш му една платена тема и заспива.
Да, аз даже бих препоръчал един къстъм дизайн добре интегриран върху системата, която го управлява онлайн магазина. И аз съм силно за този вариант. И така и така се заговорихме, коя система бихте ми препоръчали (обещах да питам за познат), от опита ви, която позволява на потребителя да има заредени "кредити" в шопинг картата си и така да може да пазарува. А тази карта му се пълни от администратора на самия онлайн магазин. Коя система го поддържа и ще се държи най-добре. Знам, че с малки настройки може доста от посочените тук да се адаптира, но все пак нещо изчистено и безпроблемно работещо ще ми свърши работа. Така де, ще свърши работа на моя познат. ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

За сега се пазя от платени платформи или теми, основно защото магазина е експериментален, а и защото ако фрий платформата е бъгава няма гаранция, че платените приложения ще са по-добре...продължавам да търся.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Тук като гледам мненията най-много се говори за ZenCar и OpenCart, а никой ли не е ползвал магенто. Аз си мислих че то за момента е най-добро, най-ново... За magento някой?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

@Riddle ето ти модул за paypal express http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=4903
Купих си го преди няколко месеца и работи чудесно.

Ето и за настройка на цените според зоните http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=436
Това не съм го закупил защото използвам метод който е вграден в системата и върши същата работа но е малко разправия.

За интерфейса има безброй платени и безплатни теми.

Не разбрах кое е бъгавото в опенкарт. Обясни по-подробно и ще се опитам да помогна.
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

@Riddle ето ти модул за paypal express ..............
Купих си го преди няколко месеца и работи чудесно.

Ето и за настройка на цените според зоните .............
Това не съм го закупил защото използвам метод който е вграден в системата и върши същата работа но е малко разправия.

За интерфейса има безброй платени и безплатни теми.

Не разбрах кое е бъгавото в опенкарт. Обясни по-подробно и ще се опитам да помогна.

Не намерих бъгове там, но липсата на елементарни опции ми подсказва, че тази платформа е далеч от идеята ми за безплатна, а не ми се дават стотина долара предварително и след това да осъзная, че платформата не ми допада или не ми върши работа. С две думи аз съм човек на крайностите - или ще си платя като поп и ще чакам някой да ми направи магазина, както го искам или ще се помъча сам, но безплатно. В случая съм решил да действам по втория начин, а освен това ако започна да плащам и за основни функции, какво да очаквам, когато се загледам във фейса или ми потрябват други екстри - има опасност "безплатната" платформа да стане по-скъпа от платената.

п.с. Магазинът ще функционира основно за УК клиенти, затова PayPal Express Checkout е задължително условие. Благодаря за линковете - ще ги разгледам внимателно по-късно.
п.с.1 поради някакви рестрикции не мога да поствам линкове!
 

Горе