Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Трябва да имаш 10 мнения за линкове. Счупи го да не е линк с разстояние примерно и готово...

Разцъкай ЗенКарта или Опъна като по-простички. Магенто (хем мога да се определя като power-user като го отворя и ми призлява от настройки, които 1/2 не разбирам за какво са...). И двата имат силно комюнити и можеш да ги подкараш от 0та в парично отношение, стига да ти се занимава и да можеш да ползваш гугъл.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Opencart - изключително безпроблемна инсталация и ъпдейти. Лесна поддръжка.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Опън Карт, много лека платформа и лесна за боравене и за по-начинаещи !!
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

OpenCart. След проучването, останаха само Magento и OpenCart. Избрахме openCart най-малкото, защото администраторския панел е по-простичък и интуитивен.
 
Последно редактирано:
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Prestashop 1.5.4 е на една идея да стане перфектна според мен. Има всичко което може да ти хрумне, че ще ти трябва в относително прост интерфейс.

Единствения проблем е с ъпдейтите и с продължителните проблеми с тях, но френски програмисти както да очакваш, то направо да се чудиш как работи въобще... :)

Разбира се трябва да се персонализира за България. В момента работя по част от превода, защото този, който предлагат те е толкова зле, че направо не става...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

С всичките тези готови системи се бълват еднакви сайтове. За да е успешен един магазин трябва да е разработен по конкретния му бизнес модел.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Лол... чакай, че ми стана супер интересно! Какъв е бизнес плана на успешния магазин (по принцип, не твоя/на твоя клиент)???

Дай да обсъдим какво има и какво няма в тези системи...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

С всичките тези готови системи се бълват еднакви сайтове. За да е успешен един магазин трябва да е разработен по конкретния му бизнес модел.

Я ми сравни магазина с останалите еднакви като моя :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Не бизнес план, а бизнес модел. В повечето случаи при ползване на готова система се съобразяваш какво има предоставено там като функционалност и си нагаждаш модела на своя магазин към нея. При първа по-специфична функционалност пада едно търсене на плъгини, които обаче също са правени с конкретна функционалност предвид и пак се напъхваш в нея. И всички магазини имат един и същи поток от екрани, едни и същи стъпки, едни и същи начини за представяне на продуктите, едни и същи формуляри и т.н.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз не отричам априори ползването на готови системи. Голям брой от магазините така или иначе имат сравнително елементарен бизнес модел и той се покрива много често на 100% от готовите системи. И тогава не е оправдано да се пише специален код от нула. Трябва за всеки отделен случай да се преценява. В този смисъл въпросът коя е най-дбрата готова система не е релевантен.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Я ми сравни магазина с останалите еднакви като моя :)

Е тук става леко промотиране на твой конкретен линк. Не съм правил и няма да правя детайлен анализ на сайта ти. Но това което набързо забелязах е, че едни и същи продукти, но в различни разфасовки или различни количества са представени като отделни единици (вероятно заради ограничение на готовата ти система). Например: h tt p://usa. shopix. me/face/ anti-aging/filorga-iso-sructure-firming-day-cream-50ml.html (не слагам линк нарочно), този продукт го има като отделна единица в списъка с продукти и търсенето и като 2х50. И ето ти UX ограничение. Ако потребителят е дошъл директно (напр. от споделяне или от търсене) направо на този линк, той няма да разбере, че същият този продукт го имаш и в 2х50. Потенциално можеш да изпунеш продажба на 2х50, потреителят да си купи само 50 мл само заради недобро представяне на бизнес модела на магазина (в този случай - наличие на продукти в различни разфасовки). И, предполагам, ти просто си се напъхал "мързеливо" в готовата система. Така или иначе нямах предвид разположение и графичен дизайн, казвайки, че с готови системи се правят еднакви магазини.
 
Пробвал съм десетина системи за онлайн пазаруване и с ръка на сърцето мога да кажа, че от Prestashop и Opencart съм най-впечатлен. Presta-та е малко по-сложен и тежичък, но е конструиран перфектно. Opencart, както всички казват е лек, бърз и простичък и може да бъде лесно премоделиран с различните екстеншъни. За малки и средноголеми магазини е идеален.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Е тук става леко промотиране на твой конкретен линк. Не съм правил и няма да правя детайлен анализ на сайта ти. Но това което набързо забелязах е, че едни и същи продукти, но в различни разфасовки или различни количества са представени като отделни единици (вероятно заради ограничение на готовата ти система). Например: h tt p://usa. shopix. me/face/ anti-aging/filorga-iso-sructure-firming-day-cream-50ml.html (не слагам линк нарочно), този продукт го има като отделна единица в списъка с продукти и търсенето и като 2х50. И ето ти UX ограничение. Ако потребителят е дошъл директно (напр. от споделяне или от търсене) направо на този линк, той няма да разбере, че същият този продукт го имаш и в 2х50. Потенциално можеш да изпунеш продажба на 2х50, потреителят да си купи само 50 мл само заради недобро представяне на бизнес модела на магазина (в този случай - наличие на продукти в различни разфасовки). И, предполагам, ти просто си се напъхал "мързеливо" в готовата система. Така или иначе нямах предвид разположение и графичен дизайн, казвайки, че с готови системи се правят еднакви магазини.

Настъпа котката по опашката тук.
Ще ти споделя нещо за "еднаквите магазини" по които си анти. От моя гледна точка всяка система има безгранични възможности.
С времето тази система се усъвършенства и се стига до определено ниво на перфекционизъм за "сезона".
Не знам какво си гледал но не си гледал където трябва: http://shopix.me/bailleul-cystine-b6-zinc-for-hair-loss-240-caps.html (не продавам в бг не целя реклама)
Виж по-добре. Преценявам за кои продукти да се отдели повече време поради много фактори. Разпределение на времето трябва да има.
Навързал съм всяка една вариация на "важните" и почти всички продукти като цяло.
Ако разгледаш малко постовете ми из форума ще разбереш, че хич "мързеливо" не съм се напъхал в системата.
Чел съм за поведение на клиентите и за много още важни фактори за да създам мой личен бизнес модел.
Дори в момента разработвам модел който ще приканва клиентите ми да ме посещават всеки ден.
Доста колеги са като мен. Всеки ден умуваме и внедряваме повече възможности и идейни проекти в магазините ни.
Точно Ние не сме от "мързеливата" класа както изтъкваш ти и със сигурност се различаваме с Нашите бизнес модели.
Щом критикуваш опенсорс системите и Нашите бизнес модели покажи ти с какво може да се похвалиш?

:beer:
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Доста колеги са като мен. Всеки ден умуваме и внедряваме повече възможности и идейни проекти в магазините ни.
Точно Ние не сме от "мързеливата" класа както изтъкваш ти и със сигурност се различаваме с Нашите бизнес модели.
Щом критикуваш опенсорс системите и Нашите бизнес модели покажи ти с какво може да се похвалиш?

:beer:

+1
И на мен ми стана интересно...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Няма наши и ваши бизнес модели. Няма правилни или грешни модели. Нали именно това е същността на тезата ми. Всеки икомерс сайт си има собствен бизнес модел. Софтуерът трябва да следва този модел, а не обратното. Философията на готовите системи е да приемат определен достатъчно чест бизнес модел и да го покрият. И както вече написах, това е ОК за много голям процент конкретни сайтове за електронна търговия. И имайки почти еднакъв бизнес модел прави и сайтовете които реализират този бизенс модел с готови системи да са еднакви (по-конкретно: категоризация, списък с продукти, филтри, детайли на продукт, кошници, релации, регистрации на потребители, услуги за логнати потребители и т.н.). Не нападам и не критикувам никого и не омаловажавам ничий труд, Ако магазините ви печелят толкова, колкото сте планирали, радвайте им се, независимо дали са с готова система или писани специално. Неслучайно поставих "мързеливо" в кавички, означавайки с това само и единствено решението ти да ползваш готова система, а не анализ и писане на специален код (пак, това решение в много голям брой случаи е най-подходящото). Пподканил си ме да погледна един товий сайт, направих го и ти дадох конкретна "грешка" (пак в кавички, ако случайно не ги забележиш). Вместо да отговориш на конкретния примерен случай, ти даваш нови линкове.

Просто изразих мнение за ползването на готови системи. Аз не съм собственик на магазин, а се занимавам с разработка. Правил съм решения за електронна търговия върху готови системи (osCommerce, Magento, Prestashop) и базирани на специален код, защото моделът на готовите системи се е различавал в много голяма степен от искания от клиента модел.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Няма наши и ваши бизнес модели. Няма правилни или грешни модели. Нали именно това е същността на тезата ми. Всеки икомерс сайт си има собствен бизнес модел. Софтуерът трябва да следва този модел, а не обратното. Философията на готовите системи е да приемат определен достатъчно чест бизнес модел и да го покрият. И както вече написах, това е ОК за много голям процент конкретни сайтове за електронна търговия. И имайки почти еднакъв бизнес модел прави и сайтовете които реализират този бизенс модел с готови системи да са еднакви (по-конкретно: категоризация, списък с продукти, филтри, детайли на продукт, кошници, релации, регистрации на потребители, услуги за логнати потребители и т.н.). Не нападам и не критикувам никого и не омаловажавам ничий труд, Ако магазините ви печелят толкова, колкото сте планирали, радвайте им се, независимо дали са с готова система или писани специално. Неслучайно поставих "мързеливо" в кавички, означавайки с това само и единствено решението ти да ползваш готова система, а не анализ и писане на специален код (пак, това решение в много голям брой случаи е най-подходящото). Пподканил си ме да погледна един товий сайт, направих го и ти дадох конкретна "грешка" (пак в кавички, ако случайно не ги забележиш). Вместо да отговориш на конкретния примерен случай, ти даваш нови линкове.

Просто изразих мнение за ползването на готови системи. Аз не съм собственик на магазин, а се занимавам с разработка. Правил съм решения за електронна търговия върху готови системи (osCommerce, Magento, Prestashop) и базирани на специален код, защото моделът на готовите системи се е различавал в много голяма степен от искания от клиента модел.

Имам няколко модификации за опенкарт които се включват към "анализ и писане на специален код". Отделно съм обърнал доста неща в опенкарт на ръка.
Опен сорс системата опенкарт предлага всичко от което един собственик на онлайн магазин би имал нужда. Допълнителните модификации са предостатъчни
и с малко знания се правят и собствени. Разработка на онлайн решение е скъпо и отнема време. Тези пари бих ги инвестирал примерно в реклама като в същото време
имам един чудесно работещ магазин. Какви са исканията на клиента които се различават от съществуващите решения за опен сорс системите?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Zencart - Доста неграмотно направена но има доста теми за нея.
 

Горе