Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Здравейте, използвам SmallBusiness.Yahoo.com от 3 години и мисля, че е доста добра за американски ел. магазини. Използвам и PrestaShop за българските ел. магазини.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Здравейте! Аз пък използвам Uberkart на Drupal и засега съм с добри впечатления. Ако някой е използвал също Uberkart но и други Shopping Cart и може да направи адекватно сравнение, моля да даде отзиви.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

В няколкото месеца подготовка за сайта изпробвах доста от съвременните системи за онлайн магазини и се спрях на Преста-та.
Магенто ми хареса много, но не "криеше" URL-тата генерирани от филтрите (разбира се имаше такъв модул който струваше 100 евро). После беше малко по-тежко (след много оптимизации) от Преста-та и доста по-тежко от Опен карт, който също пробвах. Престата също предлага цветни квадратчета (color swatches) за филтриране по цвят (за мен това беше важно тъй като смятам да продавам детски дрехи). В опен карт не успях да намеря подходящи филтри на поносима цена. Virtue Mart също пробвах, но там вече не си спомням какво не ми хареса. Престата също има доста трески за дялане, но специално в моя случай май е най-подходяща. Магеното е много професионална платформа, но трябва да си купиш няколко модула и предполагам добър хостинг,а аз като за начало съм решил да карам на споделен.
 
Последно редактирано:
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз също съм ползвал доста време Prestashop. Общо взето има абсолютно всички функции, за които човек може да се сети.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Защо не пробвате тази: shop.unas.bg. Сравнително нова е за България, но в Унгария е лидер на пазара от 2006-та.
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Presta shop е една доста добра платформа, която предлага много възможности. Както и всяка друга и тя си има недостатъците и предимствата, но с малко повечко труд те се отстраняват
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Да попитам нещо. Мой познат има онлайн магазин за дрехи, joomla. Аз искам да си направя друг магазин , с друг домейн, но със същите артикули в него. Въпросът ми е: има ли някакъв начин като той качва снимките и описанията си при него, автоматично да се качват и при мен, за да не ги набирам всеки път. Благодаря!
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Да попитам нещо. Мой познат има онлайн магазин за дрехи, joomla. Аз искам да си направя друг магазин , с друг домейн, но със същите артикули в него. Въпросът ми е: има ли някакъв начин като той качва снимките и описанията си при него, автоматично да се качват и при мен, за да не ги набирам всеки път. Благодаря!
Виж за опции export csv може така да еспосртираш от joomla и да импортираш в твоя сайт само ще трябва да промениш някоя друга колона
 
От скоро има изградена комуникация между OpenCart и Microinvest Склад Pro. Комуникацията между OpenCart и Microinvest Склад Pro позволява въвеждане и поддръжка на база данни само в Microinvest Склад Pro и автоматична синхронизация с електронния магазин. Обменът е двупосочен и се реализира размяна на номенклатури и поръчки през определен период от време.
Пиша в темата, тъй като преди бяхме коментирали за този проблем - честата липса на връзка между складовата система и магазина...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз наскоро минах от опенкарт към Магенто, и това е най-доброто решение, което направих, ако разгледате наоколо ще видите, че най-големите в онлайн търговията използват магенто (говоря в световен мащаб, а не в бг), а и има доста индиици и китаици, които за по 6-7$ на час ще ти помогнат ако имаш проблем. В момента съм намерил едни индиции и са ми на 1 клик на скайп и вършат всичко изключително бързо и качествено.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Видях и тествах 2 сайта правени на руската shopOs и искам да питам има ли някой, който я ползва?
Какъв е отзвука от нея - на хартия изглежда смислена?
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз ползвам една специално написана простичка CMS за онлайн магазини, също така ползвам и BULCART.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Някой може ли да сподели опита си с woocommerce плъгина за wordpress ? Предварително благодаря!
 
От: Re: Коя Shopping Cart система използвате?

От скоро има изградена комуникация между OpenCart и Microinvest Склад Pro. Комуникацията между OpenCart и Microinvest Склад Pro позволява въвеждане и поддръжка на база данни само в Microinvest Склад Pro и автоматична синхронизация с електронния магазин. Обменът е двупосочен и се реализира размяна на номенклатури и поръчки през определен период от време.
Пиша в темата, тъй като преди бяхме коментирали за този проблем - честата липса на връзка между складовата система и магазина...

А дали се очаква такава и за PrestaShop?
 
Re: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Някой може ли да сподели опита си с woocommerce плъгина за wordpress ? Предварително благодаря!
Единственият ми опит е да го изключа, защото сайта, който беше правен е за тукашния пазар, а реално този бранш не е дорасъл за това. Единственото, което мога да кажа е, че работи добре, но това е от постове и мнения, които съм чел. Лично не съм работил с него, но вярвам, че скоро ще се сблъскам с това. Просто WP много агресивно навлиза навсякъде. вече. :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Сърбят ме ръцете да го пробвам и аз, та за това питах, но ме притеснява как ще се държи при над 500 артикула.
 
Re: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Сърбят ме ръцете да го пробвам и аз, та за това питах, но ме притеснява как ще се държи при над 500 артикула.

Да ти кажа честно и мен това ми е чудно, за това и не се ангажирам да давам съвети, но четейки из мрежата - доста добре се държи. Вече не знам дали ще понесе нещо от рода на 1000 и нагоре продукта, но щом държи големи медийни сайтове, не мисля, че клекне, но определено не си говорим и за споделен хостинг тук. :)

Тук има нещо интересно: designrazzi.com/2013/wordpress-woocommerce-plugins/ - доста интереси плъгини, който могат да хелпнат. Аз мисля, че скоро ще имам среща с него, искам или не. От това, което слушам от хората тук, на някой им идва гениалната идея след като направят сайта си да пуснат и един онлайн магазин на него. ;)

За сайта в подписа ли ти става дума? Или нещо ново ще правиш, защото за Зенкарта има адски готини теми. ;)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Много мерси за сайта с плъгините! Не е за този сайт, за там имам респонсив тема, но нещата са в застой :) Планирам един нов магазин и за него исках да видя как ще се държи WP-то.
 

Горе