Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Такива сайтове искат да гадаеш концепцията им. Минутите чакане и бозене - отделно. Целта им е гъделичкане на собственото его (на дизайнера), а не да са полезни на клиентите си.
Особено дразнещи са обектите, реагиращи на курсора на мишката като мине над тях. А връхта на л-ното е ако са свързани с дебилни социални мрежи, т.е. мизерия на квадрат.
По адблокерите вече си идва вградена "асоциална" опция за такива като мен. Скрива всякакви препратки към Гейбук, бутони "Like" и подобна бълвоч. С основна цел на "социалните" - тракването и шпионирането на потребителя - къде ходи и какво харесва. Куките си казват направо - като искат да проверят някого - първо проверяват соц. мрежи по името му.
Изобщо идва някакъв калъп на рекламо-сапиенс поколението, дето си връща личното оръжие за 100$, преминава на разплащане с кредитни карти, позволява да му промиват мозъчето през 10 минути какво да купува, и се обвързва с ипотека за 30 години. И обядват като мишки в кюбикъла, за да си позволят всичко това (говоря буквално, една приятелка работи в такава "реномирана" корпорация в Щатите). И се радват на поредната безумна мода като тая с кофите ледена вода. Крайно време е да се разделяме на отделни видове в еволюцията, щото аз общо с тия маймуни - нямам.
На мен ми е обидно да ме свързват с всичко това, и шарените сайтове са само част от тая помия.
 
От: От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Едно време на 50 пъти по-слаби компютри сайтовете се отваряха 50 пъти по-бързо. Това цитираното хем го чакам да зареди, хем ме принуждават да скролирам като последния идиот. Излязла мода да си поливат кухите лейки с ледена вода, което не значи, че аз ще го направя.

Едно време се пишеше чист HTML. Сега модерният УП бълва тонове код, накачулен като циганска каруца от катун по време на преход от едно село до друго.
А това с кравата е антисайт - зареди 7% и Хрома заспа. :lol: Все пак изчаках да видя скрола - майко мила! На такъв бия Х-а веднага.

Както във всяко нещо, еволюцията дели хората на две категории: правещи неща за другите - удобни и практични (по възможност и красиви, макар това да е морална категория), и правещи неща да си начесат шибаното его - вижте колко умея.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Знам, на мен ми се е добивало до главата да прекомпилирам едно разширение на и без това тежкото GWT. Хвърчат едни мегабайти само да изрисуваш чек бутон на JavaScript. Докато го изчакам да се зареди и ми се отщява поне 3 пъти от тъпия им сайт.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Колкото и да си чоплим езиците, според мен тенденцията е в посока към създаването на уеб дизайни използващи максимално възможностите, които HTML5&CSS3 предоставят.

Браузърите се ъдейтват непрекъснато, за да отговорят на тези тенденции. Вярно, че в някои случаи колегите преиграват и чакането да зареди дадена страница изнервя и кара потребителя да "удари хикса", но балансираното използване на новите технологии, flat design, умерени анимации и ефекти, правят сайтовете доста по привлекателни и приятни за окото.

А ако разработчиците успеят да съчетаят всички тези неща с удобството или постигането на т.н. user friendly уеб сайт, тогава със сигурност ще задържат и ще увеличават посетителите.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Toва да изгледаш цял филм с малоумия, че да им стигнеш до телефона за контакт - не ми изглежда умно. Ако пренебрегнем чакането. Тая мода със скрола няма да я бъде! Рекламата отдавна е засрала ТВ ефира, но за нета си има блокери и тоя плевел не вирее много.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Мен супер ме изнервят и сайтове, които нямат странициране, ами при скролиране използват Ajax и никога не можеш да стигнеш до футъра. Въртиш, въртиш, а то зарежда ли зарежда... Понякога до безкрай. Не схващам къде е идеята, обаче е супер дразнещо.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Мен супер ме изнервят и сайтове, които нямат странициране, ами при скролиране използват Ajax и никога не можеш да стигнеш до футъра. Въртиш, въртиш, а то зарежда ли зарежда... Понякога до безкрай. Не схващам къде е идеята, обаче е супер дразнещо.
Фликъра ползват тая гняс. Гугъл и те. Като пуснеш търсене - ако резултатите са повечко - няма компютър, който може да отвори резултатите. Последно не успях на 8 ядрен ксеон, с 4 гиги RAM, дъно предпоследен модел.
Няма да стане тая! ДНК на нашия вид е 0,9 гигабайта архивирано. 4 гиги да не стигат за едно тъпо търсене с картинки - речникът ми не е достатъчно цветист да ги напсувам.
 
От: Красиви сайтове. Как да използваме new high-tech в web.

Мен супер ме изнервят и сайтове, които нямат странициране, ами при скролиране използват Ajax и никога не можеш да стигнеш до футъра. Въртиш, въртиш, а то зарежда ли зарежда... Понякога до безкрай. Не схващам къде е идеята, обаче е супер дразнещо.

Напълносподелям. Видя ли такова нещо отвътре ми идва да плясна хикса :)
 

Горе