Краят на Aliexpress!

Ако изберете AliExpress Standard Shipping, самите AliExpress изпращат пратките наедро от Китай до Холандия, там се обработват в техен склад и след това се изпращат от Холандия до България. Може би по този начин избягват мито и ДДС изцяло или частично, а и ни спестяват занимаването с митници.
 
Ако изберете AliExpress Standard Shipping, самите AliExpress изпращат пратките наедро от Китай до Холандия, там се обработват в техен склад и след това се изпращат от Холандия до България. Може би по този начин избягват мито и ДДС изцяло или частично, а и ни спестяват занимаването с митници.
Холандия е транзитен център и нашите митници много добре знаят, че стоката тръгва от Китай. Затова ДДС-то остава дължим тук. Този номер с холандските NL пощи минаваше през първите месеци, когато го пуснаха през 2016г, но нашите митници бързо се усетиха...
 
има стоки в складове е европа, но за съжаление няма филтър на търсачката да се показват само такива стоки. Другото е че от тези които са в европа, половината не искат да пращат до БГ :(
 
Последно редактирано:
има стойки в складове е европа, но за съжаление няма филтър на търсачката да се показват само такива стоки. Другото е че от тези които са в европа, половината не искат да пращат до БГ :(
Може и ти да си го направиш, без готов филтър.
Примерно търсиш каквото търсиш и добавяш към адреса &shipFromCountry=FR и ще ти излизат търсените артикули, които ги имат в наличност във френски складове. PL за Полша и тн. може да си ги извъртиш.
 
И ако в някои цивилизовани държави нещота може и хипотетично да потръгнат чрез дигитализацшя, при нас това ще означава колапс на цялата митническа система.
Мозъчето, ако не се изцепи неподготвен във всяка възможна тема няма да спи спокойно :D

Всъщност немските митници например са обявили, че нямат готовност да спазят сроковете. А нашите умни управници нали са по-големи светци от папата са се натегнали.

На мен ми е интересно как ще издържат сървърите на АМ на една ДДОС атака от пощите с по 10К декларации дневно :eek:
 
Мозъчето, ако не се изцепи неподготвен във всяка възможна тема няма да спи спокойно :D

Всъщност немските митници например са обявили, че нямат готовност да спазят сроковете. А нашите умни управници нали са по-големи светци от папата са се натегнали.

На мен ми е интересно как ще издържат сървърите на АМ на една ДДОС атака от пощите с по 10К декларации дневно :eek:
Нали същото казвам бе гьон. Върви си инсталирай уърдпресите и не се занимавай със сложни за теб думички като ddos и server.
 
Нали същото казвам бе гьон. Върви си инсталирай уърдпресите и не се занимавай със сложни за теб думички като ddos и server.
Миши, вземи пий един валериан, че с този речник и на село бековете няма да впечатлиш. А най-добре бягай да каниш хора у фейсО, което в върхът на "високотехнологичните" ти занимания.
 
Миши, вземи пий един валериан, че с този речник и на село бековете няма да впечатлиш. А най-добре бягай да каниш хора у фейсО, което в върхът на "високотехнологичните" ти занимания.
Мишка ми вика, а си крие портфолиото и името. Смешник!

Извинявам се за офтопика. Най-добре блинки да разчисти.
 
Мишка ми вика, а си крие портфолиото и името. Смешник!

Извинявам се за офтопика. Най-добре блинки да разчисти.
Офертата за среща е валидна, от месеци имаш шанс да ме унижиш.
А между другото къде може да се запознаем с порфолиото на корифея?
 
Поредната тема с олигофренско заглавие... Още чакам края на СуперХостинг....

Алито поне още 20 години ще избутат така като гледам местните експерти какви ги мятат из темата.
 
Поредната тема с олигофренско заглавие... Още чакам края на СуперХостинг....
Че той СуперХостинг не се ли помина вече. Продадоха го, т. е. така да се каже голямата риба го излапа. Вече реално услугите са на друга фирма...
 
Мозъчето, ако не се изцепи неподготвен във всяка възможна тема няма да спи спокойно :D

Всъщност немските митници например са обявили, че нямат готовност да спазят сроковете. А нашите умни управници нали са по-големи светци от папата са се натегнали.

На мен ми е интересно как ще издържат сървърите на АМ на една ДДОС атака от пощите с по 10К декларации дневно :eek:
Може ли източник за новината относно немските митници? Че нашите митници наистина си вярват, че нещата ще се получат след първи юли. Най-голям интерес имат пощальоните - 50% от работата им ще намалее...
 

Горе