Креативното винаги ще ви прави различни!

zoomaniak

Well-Known Member
Старайте се по всякакъв начин да отличите себе си от останалите сиви хора - сиви бизнеси. Бъдете цветни - бъдете запомнящи се, където и да сте :p

DSC_2973_opt.jpg
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

И каква е поуката? Това трябва да е надъхващо ли? :lol:

тц, значи - страдам от раздвоение на личността и имам два профила в педприемача :D

@зооманиак, шегувам се. Доколкото разбрах се занимаваш и със "снимане" и се е получило добре. На мен ми харесва идеята.
Обаче имам и един приятел, който казва: докато търся своето призвание в бизнеса, нямам нищо против да използвам(разбирай "открадна") чуждите идеи."... нещо такова. Схващаш смисъла, надявам се.
Това "бъдете различни, бъдете креативни и т.н." дето се бълва постоянно по всички канали понякога ми дотяга. Защо постоянно някой трябва да открива топлата вода? Да не говорим, че в старанието си да "бъдат различни" някои хора накрая правят едно голямо нищо, че и стават за смях.
Достатъчно е човек да умее да надушва вакума в потребителското търсене. Ако пазара е прекалено наситен, потърси си друга ниша с по малко предлагане и просто копирай, вместо да се правиш на шарен папагал...
Това не го приемай като контра или хейт, а като част от дискусията.

Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

И каква е поуката? Това трябва да е надъхващо ли? :lol:

Нека ти го разтълкувам. Автора е искал да си покаже лаптопа и монитора, и понеже са сиви е отворил предприемач, за да има нещо цветно.
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Цветното не винаги е креативно :)
a.aaa.jpg


Може дори да прогони бъдещи клиенти. Трябва да е цветно и стилно :)
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

А аз си имам доста идеи за креативност - релакс ми е и като намеря време винаги реализирам някоя от идеите ми. Колкото и кавички да слагате - важно е да показвате идеите си. Показването е полезен процес, адски полезен за всички чираци и калфи, които ротират във форума :) ...

Blinky - покажи на тия хора :)
 
Re: От: Креативното винаги ще ви прави различни!

ми ок, но това не променя факта, че шарения педерас е отвратителен :)

Аз пък не знам какво общо има с темата. Нищо лично но явно под цветно и креативно, хората си представят различни неща. Всеки с неговите си виждания за света. :)
 
От: Re: От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Аз пък не знам какво общо има с темата. Нищо лично но явно под цветно и креативно, хората си представят различни неща. Всеки с неговите си виждания за света. :)

Но си съгласен, че в постоянните си напъни на хората да бъдат различни и креативни, понякога се получава един голям шит, вместо да си се придържат към някакъв стандарт?
Да, и голяма роля изиграва това постоянното облъчване от всичките умни глави, които иначе ходят с черен костюм и вратовръзка.

А може и да не съм прав. Сигурно не го е направил за пред хората, а просто изразява себе си. Ама ме съмнява, щото винаги всичко е за пред хората. Единственото място и време за което се сещам, където човек има желание да се изразява само и за себе си е в една малка стаичка рано сутрин след цигара, примерно :)
Де да знам, може и да не съм схванал великото послание на темата...
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Моето лично мнение е, че не трябва да слушате другите какво ви говорят. Няма такива философии, които човек трябва да следва, всеки сам гради съдбата и живота си. Тия мотивационни простотии от някакви кретени, където водят лекции са ми много смешни. Значи някакъв тип успял преди 10 години, станал милионер и всички трябва да го следват, така ли? Това е много грешно разбиране, човека е уцелил момента и времето, дори и след 1 г. всичко е коренно различно. Няма правилна рецепта за успех, всичко е въпрос на личностни качества и не малка доза късмет :)
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Моето лично мнение е, че не трябва да слушате другите какво ви говорят. Няма такива философии, които човек трябва да следва, всеки сам гради съдбата и живота си. Тия мотивационни простотии от някакви кретени, където водят лекции са ми много смешни. Значи някакъв тип успял преди 10 години, станал милионер и всички трябва да го следват, така ли? Това е много грешно разбиране, човека е уцелил момента и времето, дори и след 1 г. всичко е коренно различно. Няма правилна рецепта за успех, всичко е въпрос на личностни качества и не малка доза късмет :)

Напълно съм съгласен, тия, дето пълнят главите на хората с глупости, са направили някакви бързи пари и до там.
След това почват да умуват как са го направили, срещу заплащане естествено и така продължават да правят пари, а че времената са се сменили, най-вече технологиите, това никой не го отчита…

Просто си задайте въпроса, защо сегашните хора, които движат големите пари, не почнат да дават съвети, кое как е, нали се досещате че конкуренцията не спи и само това чака, да копира и после със собствените камъни по собствената глава..

Така че не се занимавайте с глупости и не харчете пари за глупости, полза няма, освен за организаторите на такива събития..
 
Re: От: Re: От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Но си съгласен, че в постоянните си напъни на хората да бъдат различни и креативни, понякога се получава един голям шит, вместо да си се придържат към някакъв стандарт?
Да, и голяма роля изиграва това постоянното облъчване от всичките умни глави, които иначе ходят с черен костюм и вратовръзка.

А може и да не съм прав. Сигурно не го е направил за пред хората, а просто изразява себе си. Ама ме съмнява, щото винаги всичко е за пред хората. Единственото място и време за което се сещам, където човек има желание да се изразява само и за себе си е в една малка стаичка рано сутрин след цигара, примерно :)
Де да знам, може и да не съм схванал великото послание на темата...

Да, съгласен съм, но това си е някакво си тяхно "следване на идеята", което в очите на другите изглежда странно. Като цяло, става дума за нещо креативно в посока иновация и постигане на положителни емоции и възприятия в голямата маса от хора, нещо което според мен авторът на темата е успял да докара. Примерът с по-долната снимка е някак другата страна на нещата, която се съмнявам да е точно това в главите на хората тук. :)
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Взимам пуканките и залагам на Блинки! 8)

Даже ще ви кажа, защо той ще спечели спора. Защото защитава позиция, в която вярва. И го прави от душа.
А опонентът му, колкото и да отрича необходимостта от време навреме да ни се напомня, да не сме безлични, самият показва как се опитва да е контра, за да не е като всички останали. Т.е. го показва и на практика. Съответно може и да се роди някаква истина към края ....
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Какво ще залагаш пък ти? Да не си в бингото?
А блинки е не просто прав, той говори от цялото си сърце и душа. Някой път се оливате с лизането :)
 
Re: От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Какво ще залагаш пък ти? Да не си в бингото?
А блинки е не просто прав, той говори от цялото си сърце и душа. Някой път се оливате с лизането :)

Е, чак пък лизане. Кефя се, когато някой прави нещо готино, било то за форума или за някой от форума. :) Аз кампании с креативноста на този индивид на снимката не съм виждал...но от другия тип съм виждал. :)
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Взимам пуканките и залагам на Блинки! 8)

Даже ще ви кажа, защо той ще спечели спора. Защото защитава позиция, в която вярва. И го прави от душа.
А опонентът му, колкото и да отрича необходимостта от време навреме да ни се напомня, да не сме безлични, самият показва как се опитва да е контра, за да не е като всички останали. Т.е. го показва и на практика. Съответно може и да се роди някаква истина към края ....

Ти още ли си тук :shock:
 
От: Креативното винаги ще ви прави различни!

Я темичката как еволюирала :beer: имам една приказка от баба ми:

- Дете научи се първо да слушаш с ушите си. После да виждаш с очите си, не обратното... много думи ще чуеш през живота си, но малко дела ще видиш посяти след думите.

Та съвета ми е да слушате какво се говори в Интернет - после да виждате - после да ви стане ясно как го правят другите. А вече кое е полезно за вас - питайте баба си.
 

Горе