Криптовалути и данъци

Законите са стари, как всъщност декларираш акция/share/ без да ѝ напишеш името/това го коригираха миналата година/, всъщност и то е излишно, трябваше да се вписва само ISIN кода. Чиновниците много мразят да отговарят за дупки в законите.
Като няма хубави закони да не правят глоби.
Само че знаеш ли защо е така. Първо щото не разбират, второ може да се тълкува различно за тебе и различно за техен познат
 
Малко да повдигна и активизирам темата. Искам да попитам има ли вариант да се избегне плащането на данъци на доходите от крипто?
 
Малко да повдигна и активизирам темата. Искам да попитам има ли вариант да се избегне плащането на данъци на доходите от крипто?
Повече информация:

 
Последно редактирано:
има ли вариант
Има варианти, като например едни международни споразумения за избягване на двойното облагане с данъци. През чужда страна да ти идват в България. Ако толкова ти е важно да ги спестиш Тея данъци, и приходите са ти само от това, си заслужава врътката
 
Има, чрез NFT
Не са ли включени вече към директивата за административното сътрудничество (DAC) в последната поправка DAC8 ?
 
Последно редактирано:
нищо не е включено. Переш пари много лесно , като си купуваш сам от друг уолет , и декларираш прихода после.

Пускаш си нов НФТ за продажба, купуваш си го с 20 000$, после декларираш приход, парите са чисти изпрани.
 
Може ли малко по-подробно. Реализирам печалба, която до края на годината вероятно ще е 5 цифрено число. Не искам да давам на държавата, защото тя не ми е дала нищо досега, освен проблеми.
 
Може ли малко по-подробно. Реализирам печалба, която до края на годината вероятно ще е 5 цифрено число. Не искам да давам на държавата, защото тя не ми е дала нищо досега, освен проблеми.
Точно за това е новата поправка DAC8. Щото се усетиха, че хазните в страните ЕС може да се понапълнят от тези данъци. До колкото знам влиза в сила 2026 и когато това стане, някой от правилата ще вържат с обратна дата в зависимост от страната. За България е 6 години. Всеки сам си решава какъв риск може да поеме. Имай го на ум
 
Първо няма никаква логика при по-големи суми да се търгува като ФЛ.

Също в много ситуации е по-изгодно да се направи фирма в държава, където няма данък печалба за крипто.
 

Горе