Продава се: Крипто афилиейт уебсайт с приходи

Дискусията в 'Продава се' стартирана от cuam4o, Ян 30, 2019.

1. cuam4o

cuam4o Member

Рег.:
    Ян 20, 2019
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    Здравейте,

Продавам https://www.cryptotrading-bg.com/

Сайта се ранква за доста думи и фрази свързани с купуване и търговия с криптовалута:
    desktop: http://prntscr.com/mefy8v
    mobile ranking: http://prntscr.com/mefyod
    Трафика е стабилно 1000-1500 уникални посещения на месец, като обикновено зависи от движенията на цената на биткойн - повече движения, повече шум за крипто, повече търсения и посещения.
    Сайта е монетаризиран към coinbase и binance основно, като е докарал 30 депозирали $100 или повече в coinbase и 88 в binance за година съществуване. Депозитите в coinbase биха били доста повече, но банките блокират плащанията към крипто платформи, така че е по-добре да се търси друг вариант за монетаризация - ако някой е във Форекс нишата, би било идеално за него - добавил съм IQ options за проба и бутона получава доста кликове, но нямам верифицирана сметка там и не мога да се възползвам.

Стартовата и минимална цена е 1000лв, аукциона продължава 2 седмици (до 13-ти февруари) с тайни оферти на лично съобщение, а "Купи сега" цената е 3000лв. Плащане по Пейпал, Revolut или Банка.

Крис052 харесва това.
  2. Крис052

Крис052 New Member

Рег.:
    Дек 17, 2018
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Имам интерес, моля пишете ми на лично съобщение. Благодаря предварително!

3. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Ако след края на аукциона няма купувач имам интерес, но на цена по-ниска от 1000 лева.

4. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    698
    Точки:
    113
    Какво точно е propriatery тук?

5. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    За мен лично единствен съществен + е класирането в гугъл.
    Затова съм готов да го купя, но на друга цена, под минималната, посочена от продавача.

6. blue123

blue123 Member

Рег.:
    Ян 20, 2014
    Съобщения:
    54
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6
    Imam jelanie da go kupq

7. cuam4o

cuam4o Member

Рег.:
    Ян 20, 2019
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    След края на аукциона ще говорим тогава, но честно казано по-скоро не бих го дал за под 1к лв.
    Прати ми оферта на лично съобщение моля.

8. cuam4o

cuam4o Member

Рег.:
    Ян 20, 2019
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    Както колегата каза - ранкването в Гугъл, което води до това (1ви до 31-ви януари 2019):
    http://prntscr.com/mjwy4k

Това са кликовете по предложените оферти за купуване на крипто за миналият месец.

9. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Ами успех! Ако решиш, че си готов да слезеш под 1к, пиши едно съобщение. :)

10. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    65
    Харесвания:
    17
    Точки:
    8
    Имаш 300.посещения и искаш 1к? Вземи се прегледай. Както е тръгнало, тоя сайт не може да го избереш, търсенето на биткойн падна много, следователно и потенциалните приходи, следователно не си струва 1к. Успех

11. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Няма 300 посещения, а 300 изходящи клика.

12. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    65
    Харесвания:
    17
    Точки:
    8
    да прав си, не обърнах внимание. И все пак за 2 години трудно ще избереш парите, ако цената продължи да пада или се задържи на 3,5к.

13. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Аз затова предлагам под 1000 лева на продавача. :)
    Макар че койнбейс дават 10 долара на теб и на купувача, ако купи крипто за над 100 долара до 180 дни след регистрация, така че начини да се монетизира сайтът има.
    Колегата правилно е посочил като проблем блокирането на средства от бг банките, което допълнително прави нещата по-неблагоприятни.

14. Wordpressbg

Wordpressbg Member

Рег.:
    Февру 6, 2018
    Съобщения:
    65
    Харесвания:
    17
    Точки:
    8
    така е, но колко хора купуват над 100 долара и колко над 1к? Тези вторите със сигурност са по малко, въпросът не е в 10те долара а в комисионната. Не съм проверявал, но вероятно койнбейс дават и процент. В този ред на мисли го написах това.

15. cuam4o

cuam4o Member

Рег.:
    Ян 20, 2019
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    Всъщност цената няма никакво значение - coinbase дават $10 за $100 депозирани - дали си купиш 1 BTC или 0.0001 с тях няма значение. По-скоро е важно дали се вдига шум около криптовалутите. Написал съм в първото ми мнение, че за 1 година сайта е докарал 30 депозирали $100 или повече (тотал 180 регистрации, но получаваш $10 само за депозирали $100 или повече). Реално комисионните от binance ми донесоха 3 пъти повече пари (там получаваш процент от всяка сделка), като за съжаление държах всичко в крипто и го смених по курса сега, което закръгли нещата на малко над 800лв приходи за 12 месеца. Ако бях сменял всичко в евро/USD в момента, в който получавах комисионните печалбата щеше да е ~2 пъти повече. Ама пуста лакомия, мислех че ще скочи :)
    Точно затова съм написал, че най-добрият вариант е монетаризиране от някой, който е във Форекс нишата - там комисионните са съвсем други (почват от $150 за БГ депозирал), като имат оферти за крипто. Реално не ми се занимава с верифициране на акаунти (искат proof of address, копие на банкова сметка, лична карта и какво ли не) - ако някой вече го е минал за него сделката е идеална. Ако не намеря търсената цена обаче, ще се наложи да верифицирам в някой брокер и/или да намеря някой полулегален и така.

16. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    258
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Твоя работа, колега. Знам за какво говориш, занимавам се с форекс/байнъри. Просто не го оценявам на 1000 лева този сайт. :)
    А и мен ако питаш - пробвай сам да се регистрираш в някоя палтформа като афилиейт и го тествай, много повече от 1000 и даже 3000 лева ще изкараш, ако се помъчиш малко, така че действай! :)

17. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    698
    Точки:
    113
    Пич, знаеш ли какво значи proprietary? Брой кликове и ранк във Гугъл се прави. Това не е добавената стойност и не е propriatery.

18. cuam4o

cuam4o Member

Рег.:
    Ян 20, 2019
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    11
    Точки:
    8
    Очевидно продавам сайта с домейна. Домейн всеки може да регистрира, а сайт почти всеки да направи. Ценното в случая не е домейна, нито самият сайт, а ранкинга в Гугъл.. защото това се постига доста по-трудно от това да направиш 1 pager на някакъв домейн.

Аукциона приключва след 30 минути, така че ако дотогава не получа оферта над минималната цена, няма да има сделка.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice