Купих ohboli.bg. Какво следва...

Кой от двата домейна е по-подходящ за медицински портал?

  • ohboli.bg

    Votes: 32 54.2%
  • meds.bg

    Votes: 27 45.8%

  • Общо гласове
    59
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Аз не мога да преценя кое повече ми харесва, но ако става дума за реклама от уста на уста - ако някой каже "влез в meds.bg" ... би се получило объркване (звучи като - мец, метс, медс...), докато ohboli си е "охболи", няма как да го сбъркаш. Това е от мен. Успех.

Мда доста си прав
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Първото дето си помислих като видях тоя домейн - че таргет аудиторията му вероятно са хора над 35-40 примерно. Понеже аз едва-едва правя асоциация кой аджеба беше Др Охболи и то основно от неща дето са ми говорили мама, тати, баба, дядо кога съм бил бръмбъзък. Визуална връзка никаква не правя. Само беглия спомен за чичо доктор, ама от социалистически тип:

http://www.books.bg/books/7/57024.html
 
От: Re: Купих ohboli.bg. Какво следва...

медс.бг изглежда по брандабъл и по тръстед :) и по сеиозен сайт какъвто трябва да е в тази ниша

Точно това имах предвид когато замислих ребрандирането
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

охболи се помни по-лесно и поради тази причина според мен е по-лесно да се брандира. медс.бг звучи добре, но само за себе си няма смисъл.
 
зависи от пътя за развитие но нещо еквиалентно на другс.ком и ерекслист. трябва да е със сериозно име

иначе и аз съм на мнение че охболи че малките по скоро ще направят асоциация с песен на азис отколкот с лекари :)

а и ако саита е цитиран до друга медия много по добре звучи предаде медс,бг отколкото охболи.бг :) второрото е забавно но някак несериозно за да изглежда авторитет в такава ниша :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Според мен нито един от двата домейна.
Помисли за друг домейн който да брандираш
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Игри дай му твоя домейн за медицината- беше хубав.И аз мисля ,че и на двата нещо им липсва.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Ако говорим за нов бъдещ сайт, ОК. Но като се има в предвид, че сайтът вече си има лоялна аудитория и разпознаваемост.. не виждам нужда да се пипа домейна. Очевидно се приема добре от хората.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Не виждам нищо кой знае какво в домейна медс.бг та да се мести,затова съм и за охболи :)
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Ще гласувам за ох-боли, а медс си го остави за пчеларски сайт ако някога решиш да правиш нещо подобно :)
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Според мен meds.bg е по-добрия вариант. Охболи за пръв път го чувам (или виждам) и ми звучи доста смешно. Да не говорим, че здравословните проблеми не винаги болят. Те могат да сърбят (ohsyrbi), да ти се гади (ohgadimise), да ти е ниско/високо кръвното (oh...) и т.н.
Медс е по-кратък и по-професионален домейн, една дума е и чисто визуално изглежда по-добре meds.bg > ohboli.bg.
Не съм съгласен с nikolaicho, че звучи объркващо, по същата логика ако кажеш на някой да посети спай.бг той ще напише spai.bg вместо spy.bg.

Предполагам, че ако се избере медс, стария домей ще бъде пренасочен, така че хората, които са свикнали с него, пак ще си го ползват. Също като vbox7 и zazz, въпреки че тук новия домейн няма никакъв смисъл и е доста по-неудачен.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Иво подрастващите мислят както и ние сигурно на техните години че светът започва от тях.
На мен единствената аналогия която ми идва от МЕДС е медицински сестри
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

meds.bg ми прилича повече на фармацевтична компания. ohboli.bg е по-добре за такъв тип сайт.
 

Горе