Купих ohboli.bg. Какво следва...

Кой от двата домейна е по-подходящ за медицински портал?

  • ohboli.bg

    Votes: 32 54.2%
  • meds.bg

    Votes: 27 45.8%

  • Общо гласове
    59

spy

Active Member
Купих оhboli.bg от колега във форума. Няма да споменавам цената, но смятам, че беше справедлива и да двете страни.

Тук е момента да кажа, че продавача Flo е много коректен и отзивчив и беше удоволствие да правя бизнес с него.

Първата стъпка след придобиването на сайта ще бъде ребранд. meds.bg ще е новият домейн на медицинския портал и до седмица предстои да прехвърлим сайта към новия домейн.

След ребрандирането екипа ни ще се заеме с развитието на съдържанието.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Честито за придобивката.И успех с развитието.
Когато така се сменя домейн - не се ли губят индексираните страници в гоогле - ohboli.bg/article/....
И какъв е точно процеса за смяна на домейн ми е интересно.Има ли някъде стъпка по стъпка?
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Честито! Очакваме да видим как ще се развият нещата.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Честито за придобивката.И успех с развитието.
Когато така се сменя домейн - не се ли губят индексираните страници в гоогле - ohboli.bg/article/....
И какъв е точно процеса за смяна на домейн ми е интересно.Има ли някъде стъпка по стъпка?

Не се губи нищо. Ето едно прекрасно описание на процеса от колегата Васил Тошков http://www.cloxy.com/blog/new-domain/
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Успех със сайта. Добре е да се вижда, че се сключват добри сделки във форума, а само да се предлагат домейни на големи цени.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Честито! Дано Ви донесе добри доходи! :)

Ще очакваме да видим как ще стане сайтчето :)

Cheers,
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Честито, но смяна на домейна според мен не се налага. Този си е готин :) Пусни 1 анкета да видим повече мнения, ако се чудиш все пак
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Благодаря на всички за пожеланията. Добавих анкета - гласувайте на воля...
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Охболи, определено си беше добре. А и така го знаят хората. Майка ми тоже бръмва от вр на вр там :)
Това медс..нещо малко сухо и прекалено сериозно звучи. По-скоро като лекарствен каталог или нещо от сорта, но не и на място, където хората да споделят болежките си

Иначе - успех! Дано го доразвиеш и увеличиш аудиторията
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

И двата домейна са тематични, но ако ще се налага сериозен брандинг, в което не се и съмнявам като гледам другите сериозни проекти на колегата spy.Личното ми мнение, с което не ангажирам никого е meds.bg !
Поздрави и успехи, Г.Стефанов!
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

На пръв поглед охболи е добре, но аз мисля, че за сериозен сайт, на който хората да имат доверие meds.bg превъзхожда ...Трябваше да оставиш анкетата явна, все пак има значение кой как е гласувал...Каквото и да избереш аз мисля, че ще бъде страхотно, като всичките ти проекти.
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

На пръв поглед охболи е добре, но аз мисля, че за сериозен сайт, на който хората да имат доверие meds.bg превъзхожда ...Трябваше да оставиш анкетата явна, все пак има значение кой как е гласувал...Каквото и да избереш аз мисля, че ще бъде страхотно, като всичките ти проекти.

Надявам се да съм полезен с мненията си и ще се включа пак. Аз лично не бих избрал meds.bg, по една единствена причина. Звучи сериозно и е готино и лесно запомнящо се, но се изговаря трудно на български. Като кажеш на някой медс.бг .. онзи ще те пита .. мец.бг ли? или метс.бг ? И ще се налага уточнения. А като кажеш охболи ... няма нищо неясно :) Това е мое мнение, иначе и двата домейна са хубави, spy има последната дума :)
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Meds.bg, другия ще го бъркат за еротичен. :)
 
От: Купих ohboli.bg. Какво следва...

Аз не мога да преценя кое повече ми харесва, но ако става дума за реклама от уста на уста - ако някой каже "влез в meds.bg" ... би се получило объркване (звучи като - мец, метс, медс...), докато ohboli си е "охболи", няма как да го сбъркаш. Това е от мен. Успех.
 

Горе