Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

strana

Well-Known Member
Рейтинг - 97.7%
43   1   0
Търся интегриране на sms-услугата Mobio със скрипта за класации за сайтове Aardvark Topsites.


В медицинската класация http://www.lekarbg.com/top/ позициите на сайтовете в класацията се определят според посещенията им, регистрирани от брояч на скрипта. Обаче за повечето комерсиални сайтове е неприемливо да слагат чужд брояч по страниците си, а в същото време биха искали да са на челни позиции поради по-големия трафик. За тях бих искал да подсигуря възможността да плащат със sms (да се получи този модел - http://www.stranabg.com/top/index.php?a=page&id=points , но там не е на автоматик, а чрез ръчно добавяне на точките от модератор).


За въпроси и вашите оферти за цена на тази интеграция - в темата или на ЛС.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Здрасти, този "брояч" всъщност е бутон, който регистриралите се при теб трябва да поставят на техния сайт и техните потребители трябва да цъкат на него за да качва рейтинга при теб? :) Ти искаш, със смс-и да си купуват директно гласове и по този начин да се изкачват в класацията? До колкото помня, мобио предлагаха различни скриптове. Трябва ти услуга, която да ти връща някакъв код, който едно .php на твоя сайт да го превръща в определен брой гласове и да го записва в базата. Има много подобни темплейти и з нета и с малко модификация ще го нагласиш :) Колкото до Aardvark Topsites, те от много време вече са Visiolist. Пренаписали са цялата система и имат много плъгини, който биха ти били от полза.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Значи
http://www.aardvarktopsitesphp.com/topsites/index.php?a=stats&u=demo1
тук се слага един бутон Избутай напред който води към страница с форма за проверка на код, доктора си праща смс и го въвежда в формата и ако кода от смс-а е Ок, да добавя точки (посещения) в базата данни. Това ли е идеята?
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Здрасти, този "брояч" всъщност е бутон, който регистриралите се при теб трябва да поставят на техния сайт и техните потребители трябва да цъкат на него за да качва рейтинга при теб? Ти искаш, със смс-и да си купуват директно гласове и по този начин да се изкачват в класацията? До колкото помня, мобио предлагаха различни скриптове. Трябва ти услуга, която да ти връща някакъв код, който едно .php на твоя сайт да го превръща в определен брой гласове и да го записва в базата. Има много подобни темплейти и з нета и с малко модификация ще го нагласиш Колкото до Aardvark Topsites, те от много време вече са Visiolist. Пренаписали са цялата система и имат много плъгини, който биха ти били от полза.

1. Да, схемата е същата и услугата е регистрирана, но искам да се интегрира необходимият mobio-код в сайта, който след sms тип "pay user" да вкарва необходимия брой гласове в sql-записа на съответния user. Може и да е друг оператор (не Mobio), но с Мобио съм работил и ги знам, докато другите са ми непознати.
2. Благодаря за съветите, но ако ми се занимаваше сам да нагласям модификации или да си говоря по скайп с Mobio, то не бих търсил фрилансър, на когото да платя, за да свърши тази работа. Привърженик съм да си плащам за изработка на неща, които не разбирам добре, на специалисти, които ги разбират, защото когато се опитвам да ги направя сам, то ми излиза много по-скъпо (загуба на време, качество и т.н.).
3. Става въпрос за Aardvark Topsites 5.2
 
От: От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Значи
http://www.aardvarktopsitesphp.com/topsites/index.php?a=stats&u=demo1
тук се слага един бутон Избутай напред който води към страница с форма за проверка на код, доктора си праща смс и го въвежда в формата и ако кода от смс-а е Ок, да добавя точки (посещения) в базата данни. Това ли е идеята?

Не, идеята е тези, които ще плащат чрез sms, да не се налага да слагат бутона по сайтовете си.

Когато сложат бутон, то те получават гласове и се издигат по-напред в класацията чрез посетителите на своите сайтове (които дори не е нужно да натискат бутона и да ходят към класацията, бутонът отчита посещенията и действа като брояч, в зависимост от настройките на класацията).
Идеята е да не им се налага изобщо да слагат бутон или брояч или пък да си купят повече гласове (чрез sms), ако не им достигат за челни места.

В друга класация (линк съм дал в първия пост) е направено подобно плащане, могат да плащат и на абонатен принцип чрез PayPal или ePay, но закупените гласове се въвеждат ръчно от модератор директно в sql-таблицата чрез phpmyadmin. Искам да го направя на автомат, за да: а) закупилите гласове да получават резултат веднага без да се налага да чакат намесата на модератора б) да игнорирам човешкия фактор при модерирането.
 
От: От: От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Не, идеята е тези, които ще плащат чрез sms, да не се налага да слагат бутона по сайтовете си.

Когато сложат бутон, то те получават гласове и се издигат по-напред в класацията чрез посетителите на своите сайтове (които дори не е нужно да натискат бутона и да ходят към класацията, бутонът отчита посещенията и действа като брояч, в зависимост от настройките на класацията).
Идеята е да не им се налага изобщо да слагат бутон или брояч или пък да си купят повече гласове (чрез sms), ако не им достигат за челни места.

В друга класация (линк съм дал в първия пост) е направено подобно плащане, могат да плащат и на абонатен принцип чрез PayPal или ePay, но закупените гласове се въвеждат ръчно от модератор директно в sql-таблицата чрез phpmyadmin. Искам да го направя на автомат, за да: а) закупилите гласове да получават резултат веднага без да се налага да чакат намесата на модератора б) да игнорирам човешкия фактор при модерирането.
Друго имах предвид но не съм го писал правилно, изпратих оферта на ЛС.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Мобио, ти е най-малкия проблем, работата е там кой ще се наеме да ти го направи за система писана от друг. Мобио си имат почти готови кодове, просто трябва да се напише приложение за определения сайт. Ползвам ги за няколко сайта.

Само ще ти кажа, че не е голяма далавера.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Ще цитирам директно текста от линка (в класацията, където точките се добавят ръчно), за да се изясни взаимовръзката между плащането за броя гласове и позицията в класацията:

"Купи 10000 точки чрез смс (промоция)

В. Какво означава "точки"?
О. Точките се определят на базата на показванията (1 точка = 1 показване).

В. Какъв е смисълът да купувам точки?
О. В "Страна Топ 100" класирането се определя на базата на показванията на бутона на Страна Топ на сайтовете на участниците. Когато поради някакви причини участникът не желае да слага бутона на своя сайт, то той няма как да заеме челни позиции в класацията. Същото се получава и когато сайтът му е нов и все още недостатъчно посещаван, тогава значенията на брояча са твърде малки и не осигуряват на сайта добри позиции в класирането. А е добре известно, че най-много трафик към сайтовете се генерира от първите страници на класацията. Колкото по-назад е сайтът - толкова е по-малък шансът някой да го посети.
В тези случаи участникът може да закупи 10000 точки чрез изпращане на смс-съобщение, които на сегашен етап са достатъчни да подсигурят челни позиции.

В. Как да закупя точки?
О. Трябва да изпратите смс с текст "pays login" на номер 1094 (4.80лв.), където "login" е Вашият логин в класацията. (Пример: Ако Вашият логин е "topcho", то трябва да изпратите смс-съобщение с текст "pays topcho"). След преглед от модератор точките ще бъдат добавени към Вашия акаунт. Не забравяйте, че отброяването рестартира в началото на всеки календарен месец."
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Мобио, ти е най-малкия проблем, работата е там кой ще се наеме да ти го направи за система писана от друг. Мобио си имат почти готови кодове, просто трябва да се напише приложение за определения сайт. Ползвам ги за няколко сайта.

Само ще ти кажа, че не е голяма далавера.

Е аз какво искам според теб? Искам някой да интегрира готовия код на Mobio в сайта, а не да ми пише ново приложение. При предишна подобна интеграция на програмиста му отне 5 минути, тъй като беше запознат със скрипта - вкара кода на мобио, допълни два реда в съответния файл на скрипта и нещата приключиха успешно. Тук не знам дали ще отнеме два реда, но предполагам, че ще е подобно.

"далаверата" е да автоматизирам процес и да спечеля чрез оптимизиране на дейността и спестяване на време. Удобството на дадена услуга привлича потребителите към другите услуги на съответния сайт - не е нужно точно тя да е печелившата и от нея да има "далавера".
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Това ти е лесно:

PHP:
<?php
$item = $_REQUEST["item"];
$fromnum = $_REQUEST["fromnum"];
$extid = $_REQUEST["extid"];

$mobio_remote_addrs = array("87.120.176.216", "194.12.244.114");
//$servID = 123;
$servID = 13395;

if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $mobio_remote_addrs)) {
    // your script action begins
    // mark user as VIP, add credits...

Връзка с базата, ъпдейт на точките, и изпращане на обратен смс + мейл или както си решиш.
    
$sms_reply = "Uspeshna obrabotka. va6ata obqva nomer: $item ve4e e sus status vip";
    // your script action ends

    file("http://mobio.bg/paynotify/pnsendsms.php?servID=$servID&tonum=$fromnum&extid=$extid&message=".urlencode($sms_reply));
}
?>

Ще цитирам директно текста от линка (в класацията, където точките се добавят ръчно), за да се изясни взаимовръзката между плащането за броя гласове и позицията в класацията:

"Купи 10000 точки чрез смс (промоция)

В. Какво означава "точки"?
О. Точките се определят на базата на показванията (1 точка = 1 показване).

В. Какъв е смисълът да купувам точки?
О. В "Страна Топ 100" класирането се определя на базата на показванията на бутона на Страна Топ на сайтовете на участниците. Когато поради някакви причини участникът не желае да слага бутона на своя сайт, то той няма как да заеме челни позиции в класацията. Същото се получава и когато сайтът му е нов и все още недостатъчно посещаван, тогава значенията на брояча са твърде малки и не осигуряват на сайта добри позиции в класирането. А е добре известно, че най-много трафик към сайтовете се генерира от първите страници на класацията. Колкото по-назад е сайтът - толкова е по-малък шансът някой да го посети.
В тези случаи участникът може да закупи 10000 точки чрез изпращане на смс-съобщение, които на сегашен етап са достатъчни да подсигурят челни позиции.

В. Как да закупя точки?
О. Трябва да изпратите смс с текст "pays login" на номер 1094 (4.80лв.), където "login" е Вашият логин в класацията. (Пример: Ако Вашият логин е "topcho", то трябва да изпратите смс-съобщение с текст "pays topcho"). След преглед от модератор точките ще бъдат добавени към Вашия акаунт. Не забравяйте, че отброяването рестартира в началото на всеки календарен месец."
 
От: От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Това ти е лесно:

PHP:
<?php
$item = $_REQUEST["item"];
$fromnum = $_REQUEST["fromnum"];
$extid = $_REQUEST["extid"];

$mobio_remote_addrs = array("87.120.176.216", "194.12.244.114");
//$servID = 123;
$servID = 13395;

if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $mobio_remote_addrs)) {
    // your script action begins
    // mark user as VIP, add credits...

Връзка с базата, ъпдейт на точките, и изпращане на обратен смс + мейл или както си решиш.
    
$sms_reply = "Uspeshna obrabotka. va6ata obqva nomer: $item ve4e e sus status vip";
    // your script action ends

    file("http://mobio.bg/paynotify/pnsendsms.php?servID=$servID&tonum=$fromnum&extid=$extid&message=".urlencode($sms_reply));
}
?>

Прекрасно.

Сега напиши дали ще можеш да интегрираш този код в скрипта на aardvark, така че да работи и да не се налага човек да се занимава със sms-ите и посочи цена, която ще компенсира труда ти и времето.

Разбери, че ти си програмист, а аз не съм. Колкото и лесно да изглежда нещо, не искам да се опитвам да го правя аз при положение, че е по-добре да се доверя на разбирач.
 
От: От: От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

А, не мен братле, аз от доста време не съм пипал код. Просто се опитах да помогна, а и надали скоро ще пипна.

Все-пак дано ти е от помощ това или на човека който ще ти го напише.

Прекрасно.

Сега напиши дали ще можеш да интегрираш този код в скрипта на aardvark, така че да работи и да не се налага човек да се занимава със sms-ите и посочи цена, която ще компенсира труда ти и времето.

Разбери, че ти си програмист, а аз не съм. Колкото и лесно да изглежда нещо, не искам да се опитвам да го правя аз при положение, че е по-добре да се доверя на разбирач.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Намерих някакво инфо за базата на този сайт + един готов скрипт на мобио, преправих sql заявката и би трябвало да бачка :)
PHP:
<?PHP

function mssql_real_escape_string($str) { return str_replace("'","''",$str); }



$item   = mssql_real_escape_string($_REQUEST["item"]);
$fromnum  = mssql_real_escape_string($_REQUEST["fromnum"]);
$extid   = mssql_real_escape_string($_REQUEST["extid"]);

$mobio_remote_addrs = array("87.120.176.216", "194.12.244.114");

$servID  = 1101;

$db_serv = '10.0.2.10';
$db_user = 'sa';
$db_pass = 'password';
$db_name = 'MuOnline';
$credits_to_add = '500';

if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $mobio_remote_addrs)) {

	$sms_reply = 'Greshka. Spazvaite to4no instrukciite';
	$conn = mssql_connect($db_serv, $db_user, $db_pass);
	if($conn) {
		mssql_select_db($db_name);
		$res = mssql_query("SELECT unq_in_0_monthly FROM site_stats WHERE username='$item'");
		if(mssql_num_rows($res)>0) {
			mssql_query("UPDATE site_stats SET unq_in_0_monthly=unq_in_0_monthly+'$credits_to_add' WHERE username='$item'");
		}else{
			mssql_query("INSERT INTO site_stats (username, unq_in_0_monthly) VALUES('$item', '$credits_to_add')");
		}
		
		$res = mssql_query("SELECT unq_in_0_monthly FROM site_stats WHERE username='$item'");
		if(mssql_num_rows($res)>0) {
			$row = mssql_fetch_row($res);
			$sms_reply = "Vashite krediti sa uspeshno zakupeni. Imate {$row[0]} crediti.";
		}

	}
	file("http://mobio.bg/paynotify/pnsendsms.php?servID=$servID&tonum=$fromnum&extid=$extid&message=".urlencode($sms_reply));
}
?>
погледни си таблиците дали са с тези имена и дали ги класира по уникални или тотал гласове...
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Благодаря за кода (+реп), нещо съвсем близко е наистина.

Създадох нова услуга в Мобио, като избрах "известяване за плащане (GET/POST)

В настройките въведох път към файл mobio.php със следното съдържание (промених данните от таблицата ats_stats към реалните)

Код:
<?php

$servID = 24831;

$db_serv = '127.0.0.1';
$db_user = 'user';
$db_pass = 'pass';
$db_name = 'dbname';
$credits_to_add = '10000';

if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $mobio_remote_addrs)) {

    $sms_reply = 'Greshka. Spazvaite tochno instrukciite';
    $conn = mssql_connect($db_serv, $db_user, $db_pass);
    if($conn) {
        mssql_select_db($db_name);
        $res = mssql_query("SELECT unq_pv_0_monthly FROM ats_stats WHERE username='$item'");
        if(mssql_num_rows($res)>0) {
            mssql_query("UPDATE ats_stats SET unq_pv_0_monthly=unq_pv_0_monthly+'$credits_to_add' WHERE username='$item'");
        }else{
            mssql_query("INSERT INTO ats_stats (username, unq_pv_0_monthly) VALUES('$item', '$credits_to_add')");
        }
        
        $res = mssql_query("SELECT unq_pv_0_monthly FROM ats_stats WHERE username='$item'");
        if(mssql_num_rows($res)>0) {
            $row = mssql_fetch_row($res);
            $sms_reply = "Vashite krediti sa uspeshno zakupeni. Imate {$row[0]} crediti.";
        }

    }
    file("http://mobio.bg/paynotify/pnsendsms.php?servID=$servID&tonum=$fromnum&extid=$extid&message=".urlencode($sms_reply));
}

?>


при тестов sms през сайта на Мобио извежда съобщение: "Грешка: не е получен отговор в рамките на 30 сек.".

Предполагам, че правя съвсем елементарна грешка някъде, но точно заради това не съм програмист и търся платената услуга :)
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

В мобио има еррор лог кажи какво пише там
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

"Няма намерени записи в лога за грешки."
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Друго ми направи сега впечатление... при самата услуга всички тестови обаждания (заявките) бяха с HTTP статус 500 и реших, че основният проблем е във файла mobio.php. Сега обаче гледам, че вече са с променен HTTP статус 200.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Сега смъкнах сайта, ще го инсталирам при мен и ще тествам скрипта.
 
От: Купувам Интеграция на Mobio и Aardvark Topsites

Здравей,
не вждам къде са дефинирани IP адресите на на мобио.
Може да е грешка, която сте направили докато сте поствали кода, но ако ги няма никога скрипта няма да влезе в първото условие и съответно да отговори на заявката.
Добавете следният ред веднага след конфигурацията:
Код:
$mobio_remote_addrs = array("87.120.176.216", "194.12.244.114");

редакция: сега видях, че в примерите по-горе го има, но във вашият файл липсва

Благодаря за кода (+реп), нещо съвсем близко е наистина.

Създадох нова услуга в Мобио, като избрах "известяване за плащане (GET/POST)

В настройките въведох път към файл mobio.php със следното съдържание (промених данните от таблицата ats_stats към реалните)

Код:
<?php

$servID = 24831;

$db_serv = '127.0.0.1';
$db_user = 'user';
$db_pass = 'pass';
$db_name = 'dbname';
$credits_to_add = '10000';

if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $mobio_remote_addrs)) {

    $sms_reply = 'Greshka. Spazvaite tochno instrukciite';
    $conn = mssql_connect($db_serv, $db_user, $db_pass);
    if($conn) {
        mssql_select_db($db_name);
        $res = mssql_query("SELECT unq_pv_0_monthly FROM ats_stats WHERE username='$item'");
        if(mssql_num_rows($res)>0) {
            mssql_query("UPDATE ats_stats SET unq_pv_0_monthly=unq_pv_0_monthly+'$credits_to_add' WHERE username='$item'");
        }else{
            mssql_query("INSERT INTO ats_stats (username, unq_pv_0_monthly) VALUES('$item', '$credits_to_add')");
        }
        
        $res = mssql_query("SELECT unq_pv_0_monthly FROM ats_stats WHERE username='$item'");
        if(mssql_num_rows($res)>0) {
            $row = mssql_fetch_row($res);
            $sms_reply = "Vashite krediti sa uspeshno zakupeni. Imate {$row[0]} crediti.";
        }

    }
    file("http://mobio.bg/paynotify/pnsendsms.php?servID=$servID&tonum=$fromnum&extid=$extid&message=".urlencode($sms_reply));
}

?>


при тестов sms през сайта на Мобио извежда съобщение: "Грешка: не е получен отговор в рамките на 30 сек.".

Предполагам, че правя съвсем елементарна грешка някъде, но точно заради това не съм програмист и търся платената услуга :)
 

Горе