1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Купуване на 'скъп' домейн?

Дискусията в 'Домейни' стартирана от hydra, Окт 10, 2017.

1. hydra

hydra New Member

Рег.:
    Май 12, 2016
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Имам много амбициозна идея за офлайн продукт, която се надявам да реализирам в близките 10-15 години :D
    Отдавна съм измислил перфектния бранд нейм и семантиката покрай него. Дот com домейна от поне 2 години го гледам, че се продава, но е с форма за оферта в която пише:
    Май даже по едно време им бях писал и ми върнаха оферта за $600 (но може и да се бъркам).
    Не ми се виждат малко, понеже го купувам дългосрочно, без преспектива да вади пари, по-скоро за лично удовлетворение.

Според вас за колко най-малко мога да го взема?
    Някакви съвети как да протече пазарлъка?

И за да разширим темата:
    Какви по-скъпи домейни сте купували?
    Кое ги правеше ценни - линкове, ключови думи, бранд?
    Колко най-много сте давали за домейн?
    Заслужаваше ли си?

2. kamentk

kamentk Well-Known Member

Рег.:
    Юни 3, 2012
    Съобщения:
    1,883
    Харесвания:
    125
    Точки:
    63
    Един съвет, не им показвай, че много го искаш, защото цената ще скочи още повече.

hydra харесва това.
  3. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,519
    Харесвания:
    536
    Точки:
    113
    Покажи им, че за много много подобен домейн. Например:
    харесваш brato.com, искат ти 500$. Казваш им ,че ibrato.com (домейн с една буква добавена само , пак има смисъл и изглежда яко брандабъл) ще го вземеш за 100$ примерно.
    Така че ако искат да се разделят с техния за двойно на ibrato и да изкарат 200$ - ок. Ако не искат тогава ще изкарат 0% от 500$ и ти пак ще си правиш бизнес със закупения домейн за 100$...
    С две думи: play hard ball. Не показвай голям интерес, и им дай подобен ултиматум.

hydra харесва това.
  4. Илиян

Илиян Member

Рег.:
    Март 8, 2017
    Съобщения:
    82
    Харесвания:
    17
    Точки:
    8
    По-скоро опитай да се пазариш за по-малко пари, питай например за 400 долара, може и да се навият, но и дори да не се навият ще ти го дадат максимум за цената, която са определили. Иначе, ако им кажеш директно, че го взимаш, може да измислят нещо, че има друг купувач например и да се надяват да дадеш повече.

5. hydra

hydra New Member

Рег.:
    Май 12, 2016
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Лесно ще ми е да се правя на не-толкова-заинтересован, тъй като реално го купувам за личен кеф :)
    @RealMoney - наистина полезен съвет , благодаря!
    Гледам с по 1 променена буква (пак звучи добре, пак е брандабъл) са си обикновени домейни. Просто думата на български (и на други славянски езици) има много интересно значение, супер звучна е на всякакъв език, съставена е от две 4-буквени части, като втората е супер комерсиална, интернационална дума. Но все пак ще рисърчна по-обстойно, да им показвам субститути е много добър подход.

6. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,532
    Харесвания:
    88
    Точки:
    48
    Аз купих преди няколко дена един домейн за 200$.. най скъпия до сега.. води се премиум домейн пък да видим за колко време ще се избият тия 350 лв..

7. jufo

jufo Active Member

Рег.:
    Ноем 22, 2013
    Съобщения:
    795
    Харесвания:
    30
    Точки:
    28
    Преди малко взех един домейн двубуквен .al (yy.al) за 100$.
    Преди 2 години някъде , продадох доста такива двубуквени с доста добър профит.. и сега се надявам на същото :)

8. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    596
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Търсят ли се албански домейни?

9. jufo

jufo Active Member

Рег.:
    Ноем 22, 2013
    Съобщения:
    795
    Харесвания:
    30
    Точки:
    28
    Само тези с две букви или трябва да е някакъв брутален "domain hack" , че да ти го вземат.
    Примерно an.al , brut.al и т.н.

dnc харесва това.

Сподели страницата