Купуване на 'скъп' домейн?

hydra

New Member
Имам много амбициозна идея за офлайн продукт, която се надявам да реализирам в близките 10-15 години :D
Отдавна съм измислил перфектния бранд нейм и семантиката покрай него. Дот com домейна от поне 2 години го гледам, че се продава, но е с форма за оферта в която пише:
Offers under $500 US are usually not considered
Май даже по едно време им бях писал и ми върнаха оферта за $600 (но може и да се бъркам).
Не ми се виждат малко, понеже го купувам дългосрочно, без преспектива да вади пари, по-скоро за лично удовлетворение.

Според вас за колко най-малко мога да го взема?
Някакви съвети как да протече пазарлъка?

И за да разширим темата:
Какви по-скъпи домейни сте купували?
Кое ги правеше ценни - линкове, ключови думи, бранд?
Колко най-много сте давали за домейн?
Заслужаваше ли си?
 
Един съвет, не им показвай, че много го искаш, защото цената ще скочи още повече.
 
Покажи им, че за много много подобен домейн. Например:
харесваш brato.com, искат ти 500$. Казваш им ,че ibrato.com (домейн с една буква добавена само , пак има смисъл и изглежда яко брандабъл) ще го вземеш за 100$ примерно.
Така че ако искат да се разделят с техния за двойно на ibrato и да изкарат 200$ - ок. Ако не искат тогава ще изкарат 0% от 500$ и ти пак ще си правиш бизнес със закупения домейн за 100$...
С две думи: play hard ball. Не показвай голям интерес, и им дай подобен ултиматум.
 
По-скоро опитай да се пазариш за по-малко пари, питай например за 400 долара, може и да се навият, но и дори да не се навият ще ти го дадат максимум за цената, която са определили. Иначе, ако им кажеш директно, че го взимаш, може да измислят нещо, че има друг купувач например и да се надяват да дадеш повече.
 
Лесно ще ми е да се правя на не-толкова-заинтересован, тъй като реално го купувам за личен кеф :)
@RealMoney - наистина полезен съвет , благодаря!
Гледам с по 1 променена буква (пак звучи добре, пак е брандабъл) са си обикновени домейни. Просто думата на български (и на други славянски езици) има много интересно значение, супер звучна е на всякакъв език, съставена е от две 4-буквени части, като втората е супер комерсиална, интернационална дума. Но все пак ще рисърчна по-обстойно, да им показвам субститути е много добър подход.
 
Аз купих преди няколко дена един домейн за 200$.. най скъпия до сега.. води се премиум домейн пък да видим за колко време ще се избият тия 350 лв..
 
Преди малко взех един домейн двубуквен .al (yy.al) за 100$.
Преди 2 години някъде , продадох доста такива двубуквени с доста добър профит.. и сега се надявам на същото :)
 
Преди малко взех един домейн двубуквен .al (yy.al) за 100$.
Преди 2 години някъде , продадох доста такива двубуквени с доста добър профит.. и сега се надявам на същото :)
Търсят ли се албански домейни?
 
Търсят ли се албански домейни?
Само тези с две букви или трябва да е някакъв брутален "domain hack" , че да ти го вземат.
Примерно an.al , brut.al и т.н.
 
  • Like
Реакции: dnc

Горе