Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

manqga

Member
Къде бихте инвестирали?

Затворена!
 
Последно редактирано:
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Ето някои базови предложения:

- Недвижимо имущество - наеми.

- Денонощен магазин за алкохол и цигари.

- Земеделска земя - аренда
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

За земеделска земя няма да му стигнат но 200 декара може да си вземе с тях и да има около 7% на година.

За да искаш по 2.5% на месец или това е някой бързо оборотен бизнес или инвеситции в ИТ или да ти ги управлява някой като цяло аз съм за последното, ако те задовлява риска и доходността а доходоността ти е голяма - аз съм в тази сфера така, че знам какво говоря средна норма на ROI e 3-5% в професионалният трейдинг.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Кафене `
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

В търговия с велосипеди!
Пазара има ръст над 20% за година.
Дори може да вкарваш контейнери с части и да сглобяваш тук.
Със сигурност ще печелиш доста ако го направиш :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

По принцип във всякакъв бизнес - стига да има търсене за него. Със 100 000 евро не мисля, че може да направиш инвестиция от типа на недвижим имот и да очакваш такава възвръщаемост - нереално е. Сега мисля че са много актуални всякакви Био-Еко проекти така, че от там мисля много хляб може да се извади :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не ви е лесно с йебано-нищите нива на идеи, не ?
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Хах, годишна доходност от 18 -30 % всеки търси, но трудно се намира…

Вариант едно – инвестираш в акции на компания, която се очаква следващите няколко години да продължи да дава такава доходност по ред причини.

Вариант две – Закупуваш дялове от някой технологичен start up и се молиш да си направил правилния избор.

Вариант три – инвестираш ги в някой проект с такава доходност, например в момента се говори за възраждане на строителния пазар.

Вариант четири - Понеже парите са малко, използваш ги за leverage, за да си осигуриш достатъчно финансиране от малкото все още съществуващи програми за набиране на капитал и след това ви влагаш в някой от горните варианти.

Вариант пет- комбинираш горните варианти и гледаш какво ще се случи….:)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Всъщност може да се постигне много над 100% годишна възвръщаемост на тези пари, но е малко рисково и трябват ''топки'' и маркетингов нюх (но определено не е по-рисково от инвестициите в акции да речем).
Просто и доказано ефикасно/доходоносно - да се закупят ресурси в социлните мрежи. Акаунти със стотици хиляди (а защо не и над милион) последователи в Инстаграм, Пинтерест, Твитър, страници в ФБ, акаунти в Ютуб и тн. Рискът е в това, че на практика не са твои тези ресурси, а на самите сайтове, но аз лично нямам спомен някъде да съм срещал закрити наистина големи акаунти, специално в Инстаграм, Пинтерест, Твитър (за фб нямам наблюдения).

Има хора (и не са малко), които вадят луди пари от социалните мрежи, а възможностите за монетизация са много - афилиейт/дропшип/директни продажби, адсенс/продажба на директна реклама, shoutouts и тн и тн. Ако човека с парата (да го наречем инвеститор:)) не го бива в да речем продажбите и маркетинга, то чисто и просто може да се наеме такъв, срещу процент от печалбата:wink: При правилната маркетингова стратегия може да се вадят по тази схема не 3 бона, а 30 бона месечно дори. Проблемът идва от това, че е трудно да се намерят продавачи на такива ресурси (не са много хората, които ще си продадат ей така златната си кокошка)
Предложенията горе са добри, но въобще не могат да се конкурират с това. Например да се купи имот/имоти и да се дава под наем, е колко на месец ще се вади?...4 малки апартамента за по 50клв с наем от 400лв/месец не може да се избута до 2клв и това не е чиста печалба, защото ще има празни месеци без наематели, отделно ремонти, данъци....
Земеделска земя рента там трябват много по-големи инвестиции.
Магазин алкохол/цигари/захарни изделия, тук нишата е доста пренаситена и ако не уцелиш правилното място с човекопоток, то фалита е сигурен.

За търговията с велосипеди и аз съм съгласен, че е мнооооого вероятно инвестицията да е печеливша. Рано или късно и българина ще се научи да използва велосипеда като основно превозно средство (поне в топлите месеци, а не да се бута в задръстванията с 20-годишни таратайки при заплата от 600лв), както западноевропейците, просто тук става всичко с 20 години закъснение (както е с онлайн търговията например и много други примери). Още повече, че БГ е малка страна и разстоянията са съответно малки ( София се прекосява с велосипед за под 1 час!).

Едит: Понеже стана на въпрос за бизнес с велосипеди, наскоро гледах едно клипче със собственика на DRAG Драго Кузов. Много приятен човек, разказва как е почнал бизнеса си:)
[video=youtube;PwckL5AEaKg]https://www.youtube.com/watch?v=PwckL5AEaKg[/video]
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Най-лесно е да купиш 2 апартамента и да взимаш наем, но няма да са чак такива приходите. За повече ще трябва нещо по-рисковано.
 
От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?


То не само с акаунти, но и във инвестиция в развит сайт с приходи пак ще е голяма възвращаемостта, но както при тях никои не си продава златната кокошка.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Все си мисля за Франчайз бизнес.....
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Ето ти идея за алтернативна инвестиция - ползваш парите за да си плащаш разходите, докато учиш нови неща. Може и не всичките - примерно половината. 100 000 лева ще ти стигнат за 3-4 години, ако харчиш по 2000 лв на месец (съвсем реалистичен разход, ако не извършваш показно потребление и нямаш да храниш семейство). Без да смятаме инфлация: 52 месеца или 4 години и 2 месеца. Не се знае обаче дали няма да има инфлация. Това не може да го прогнозираш.

За да учиш не е необходимо да плащаш такси за университет. Същите учебници, по които учат в университетите се продават свободно. Някои даже може да си ги дръпнеш безплатно.

Може да купиш с част от парите злато и да го съхраняваш в банков трезор на сигурна банка (която даже и да фалира още в първия ден да ти даде достъп до трезора). Така ще се застраховаш от хиперинфлация, обаче има риск златото да поевтинее значително (това е цената, която плащаш за застраховката "хиперинфлация").
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Общо взето има много варианти и много акъли могат да се дават, но според мен най-важното е малко или много да ти харесва това, с което ще се занимаваш и вложиш тези пари в него. :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Какво мислите за частните детски градини ? Има ли хляб там ? Ще трябват малко повечко пари де...
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Кaто се сетя зa държaвните и лошите лелички тaм, определено достa мaйки ще предпочетaт чaстните. Стигa рaзбирa се и тaм персонaлът дa е читaв. Тaкa че мaй не е лошa инвестиция. A може и в детски пaрти център. Достa семействa прaвят рождени дни тaм.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не бих инвестирал в нищо. Щях да си ги харча с кеф до края на живота си. Виж въпроса - как да натрупаме 100к евро без да имаме начален капитал е доста по интересен.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Хай-тек оранжерия.


Имате ли представа що за бюрокрация е детска градина?! :shock:
Търсете бизнес с минимален досег до държавата.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Хай-тек оранжерия.


Имате ли представа що за бюрокрация е детска градина?! :shock:
Търсете бизнес с минимален досег до държавата.

Така е но и много се печели! Направи си сметка добра частна градина в София взима по 800 лв на дете за месец

20 деца по 800 лв = 16 000
 

Горе