Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

кАФЕ МУ МАЙката бе хора.
колкото и да нямат пари българите кафетата са пълни.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

кАФЕ МУ МАЙката бе хора.
колкото и да нямат пари българите кафетата са пълни.

да така е! Българите са хора които и 2 лв да имат ще си угодят

Кафетата, Ресторантите са пълни ..... а било криза :D

също така един магазин за хранителни стоки на добро място може да вади доста добри пари!
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Първо си осигурете алиби от къде сте ги взели тези 100 бона, нарочат ли ви НАП майка плаче.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Първо си осигурете алиби от къде сте ги взели тези 100 бона, нарочат ли ви НАП майка плаче.
Напоследък тъщите раздават здраво от това което виждам по новините от България :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Напоследък тъщите раздават здраво от това което виждам по новините от България :)
Златни тъщи имат хората.
 
Ще изям и изпия половината, другата половина ще използвам за лихварство.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Аз бих си купила и ремонтирала като хостелчета 2 апартамента и бих ги пуснала в booking.com. Доста чужденци идват в София или Пловдив и Варна. Но май 100 000 евро няма да стигнат за това, ще трябва да се добавя :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Хай-тек оранжерия.


Имате ли представа що за бюрокрация е детска градина?! :shock:
Търсете бизнес с минимален досег до държавата.

Висякрски, дай малко инфо за този хай тек - може направо и на ЛС.

За детска градина е добър варинат, но трябва сте наясно от тоновете бюрокрация и проверки + една камара изисквания като локация и т.н!
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Висякрски, дай малко инфо за този хай тек - може направо и на ЛС.
Дълго писане ще излезе. А сега нямам време. По-добре дай 100 000 € - по-лесно ще е да я направя. :wink:
Бизнеса със семена и разсади е създал не една империя.



За детска градина е добър варинат, но трябва сте наясно от тоновете бюрокрация и проверки + една камара изисквания като локация и т.н!
Големи ентусиасти сте! Хубави пари се правят там, дето държавата не досяга.

Няма империя, създадена от детски градини. :p
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Вискярски, добър от гледище че човека иска 5к на месец - като цяло аз не бих ги налял там парите, а именно в манждата -

Ти хубаво ще я направиш но каква е доходността ? Хайде дай някой друг линк сподели малко инфо, не ги кътай само за себе си знанията :p Дори сега гледам по фермер.бг има цоцалиен експеримент млад фермер да прави и той на майната си в плевенско опит за ефекитвна оранжерия - ето ти и ти се забавляваш с любимото ти фермер и държава 2 в 1 - http://www.fermer.bg/agro-tv?vid=1206
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Търсете бизнес с минимален досег до държавата.

Работещите в сферата на ИТ казват, че секторът се развивал, защото държавата е пропуснала да го регулира. Това да си остане между нас, не казвайте на бюрократите.

Има много работещи без никакъв контрол от страна на държавата. Заключваш се в някоя тъмна стаичка или маза и тихичко си програмираш. Държавата няма начин да те ограничава кога да програмираш, колко да програмираш, на какъв език да програмираш, какво да програмираш, не ти иска лиценз за опериране на електронно изчислителна машина (както иска за шофиране на МПС).

За сега компютрите с общо предназначение се продават свободно - няма нито разрешителен, нито уведомителен режим. Също така не се изискват документи и за да си изтеглиш компилатор и да го ползваш за да компилираш код.

Това не се знае колко дълго ще продължи.* Радвайте се на свободата, докато я имате.

Не можах да намеря в кой научно-фантастичен разказ се разказваше за това, че е криминализирано притежаването на компилатор без специално разрешително (като това за оръжията).
 
Последно редактирано:
От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Вискярски, добър от гледище че човека иска 5к на месец - като цяло аз не бих ги налял там парите, а именно в манждата -

Ти хубаво ще я направиш но каква е доходността ? Хайде дай някой друг линк сподели малко инфо, не ги кътай само за себе си знанията :p Дори сега гледам по фермер.бг има цоцалиен експеримент млад фермер да прави и той на майната си в плевенско опит за ефекитвна оранжерия - ето ти и ти се забавляваш с любимото ти фермер и държава 2 в 1 - http://www.fermer.bg/agro-tv?vid=1206

Като иска 2,5 % на месец, да играе комар. Много добре знаеш, че добър бизнес дава 10 % годишно. Добър! Легален, законен, спазващ всички изисквания, влагащ интелектуален! труд.

Не съм записвал връзки, но в България вече е изграден първият завод за разсади. Отделно, има няколко големи модерни оранжерии - едната е в Благоевград, гръцка, пак за производство на разсад.
Оранжерия от поликарбонат има годност поне 20 години. И е по-ефтина от оранжерия с ПЕ фолио. Терпмопомпи дават топлината. Постигнатия коефициент на термопомпите преди някоя година бе 1 към 20. Автоматично правене субстрат, автоматично сеене, автоматично поливане и подхранване. Някъде в тубата има холандски клип, дето показва как се влиза в такава оранжерия - с чип-карта.
Конкурентна оранжерия по-на-север от Сандански или Любимец е несериозно нещо. По бизнес отношение. Инак колега от Балчик прави луди пари в найлонова оранжерия с разсад за румънците.

А фермер/фармер/etc.бг не ми е сериозно място.
 
От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Има много работещи без никакъв контрол от страна на държавата.

Остави ги да се бъхтят в най-контролираните от държавата кафенета, кръчми и, пази Боже!, детски градини. Умния човек слага кафе-автомат, а не отваря кафене.

Ако има златна треска, продавай лопати, вместо да копаеш за злато.

Най-хубавите пари идват без бъхтене и максимално далече от администрацията на държавата.


NB
Не е важно колко печелиш, а колко харчиш, докато печелиш.
 
От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Като иска 2,5 % на месец, да играе комар. Много добре знаеш, че добър бизнес дава 10 % годишно. Добър! Легален, законен, спазващ всички изисквания, влагащ интелектуален! труд.

Не съм записвал връзки, но в България вече е изграден първият завод за разсади. Отделно, има няколко големи модерни оранжерии - едната е в Благоевград, гръцка, пак за производство на разсад.
Оранжерия от поликарбонат има годност поне 20 години. И е по-ефтина от оранжерия с ПЕ фолио. Терпмопомпи дават топлината. Постигнатия коефициент на термопомпите преди някоя година бе 1 към 20. Автоматично правене субстрат, автоматично сеене, автоматично поливане и подхранване. Някъде в тубата има холандски клип, дето показва как се влиза в такава оранжерия - с чип-карта.
Конкурентна оранжерия по-на-север от Сандански или Любимец е несериозно нещо. По бизнес отношение. Инак колега от Балчик прави луди пари в найлонова оранжерия с разсад за румънците.

А фермер/фармер/etc.бг не ми е сериозно място.

Как ти се струва иначе социален експеримент на земеделското министерство по програма на "Млад Фермер" - аз ти казах за шоуто да го гледаш :D

Добре не вдянах защо не е ефективно по-на-север от Сандански, нали лесно постигат и поддържат температурата? А Балчик последно като гледах картата е по-на север от Сандански?
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не бих инвестирал в нищо. Щях да си ги харча с кеф до края на живота си. Виж въпроса - как да натрупаме 100к евро без да имаме начален капитал е доста по интересен.
До края на живота? :lol: Май не смяташ да живееш дълго?
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Малка бутикова мандра. Има и съвсем готови които отговарят на европейските изисквания. Може да произвеждаш малко, но качествени български и чужди сирена.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Търся съдружник за мини-маркет в Гърция
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Никъде ! Вече големите инвестиции не са на мода.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Въртене на парите! Идеята на колегата за ресурс в социалните мрежи не е лоша и както самия той казва рискова, защото е чужд този ресурс, но пък високо оборотна. Започваш подобен бизнес и влагаш печалбата в по-малко рисков - франчаиз да кажем. Примерно офиси на Еконт. Те никнат като гъби и повечето са на бивши куриери и днешни предприемачи. Споменатите от мен видове бизнес са хипотетични и има голямо значение ти от какво разбираш и с какво ще ти е интересно да се занимаваш. Но казвам тоеа с ясната идея да не вкарваш печалбите в рисковия бизнес, а да ги изтегляш постепенно от него. Но това в какво да ги вложиш е само една подробност! Най-важното е подготвен ли си да управляваш този капитал! Ако не си, плащаш на хора които са, поне в началото, иначе процента вероятност да ги изгубиш е голяма. По света сигурно има доста милионери от тотото, лотарията, бивши спортисти, бизнесмени и други имали такива, а и по-големи суми, който ще умрат гладни именно заради това, че не са знаели как да ги управляват.
 
Сериозен ли си? Знам как да направя така, че едни 50К евро да носят добра доходност при сравнително нисък риск. Тъй като сигурно някой ще пита, ще кажа за какво става въпрос - едно от по-новите ми бизнес начинания, което започнах преди 4-5 месеца. Финансово се представя прекрасно, но просто едни 50К евро ликвидни средства биха забързали растежа. Няма да е проблем да ти се изплаща доходността, която търсиш. Та ако наистина си сериозен, може да имам предложение.
 

Горе