Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Колега аз при coolice на плана от 20 евро съм имал 150 000 посещения за 1 ден без проблем. Просто го местиш при него на най ниския план от 5 евро и забравяш за смяна на хостинга в близките 1-2 години.

Сега гледам новите статистики от 18 юни до днес (тогава преместих сайта на нов сървър) - 741 уникални ми е най-слабият ден, 1291 най-силният. Ежемесечно растат тия импресии, тенденция е. Проектът е основа през 2011 година.

Мислил съм си за медия шоповете и по изброените от теб причини, колега, ги отбягвам. Но може би ще потърпя още малко и ще си пробвам късмета. Впрочем и сега имам рекламодатели на всички позиции, но приходите от тях в никакъв случай не ми покриват разходите.
 
Re: От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Колега аз при coolice на плана от 20 евро съм имал 150 000 посещения за 1 ден без проблем. Просто го местиш при него на най ниския план от 5 евро и забравяш за смяна на хостинга в близките 1-2 години.

Да, не знам защо имате за критерии някакви хостинги, които хем имат стари машини, хем не са оптимизирани и хем овърселват. :) Не знам точно защо мислиш, че това ще е най-големия ти разход при положение, че само 5 статии биха били по-скъпи от при кула. ;)

Колкото по темата - пробвай малко да пообиколиш из агенциите, брат. Колкото и кофти за звучи, тук е малко повече връзки, отколкото трезва мисъл в главите на маркетинг експертите им. ;)

И още нещо силно ти препоръчвам - направи си презентация добре. Разпечатай и я остави в няколко такива медия шопове. Ако не искат да си губят времето с теб, поне да имат нещо. Малко инвестиция е, но няма как. :)
 
От: Re: От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

За жалост (но не и тяхна), те имат доста голям достъп до големите клиенти, които така купуват реклама. Говорим за клиенти като Нестле, Кока Кола, телекомите, банките, някои представители тук на автомобилни марки, финансови институции, някои проекти и др. Някъде във форума бях поствал и кои индустрии колко големи рекламодатели са в нета. В наш минус е обаче, че тези рекламодатели винаги минава през агенции. А това дали точно определен рекламодател те иска или не е много субективен факт, тъй като се изготвя един медиен план и той се дава за съгласуване с маркетинг отдела. Ако самия маркетинг отдел не изисква да се изпълни негов, който я е направил на база проучване, я е взаимствал от някъде. Все пак всички знаем големите сайтове, малките по-малко, а най-малките - едва ли. Друг кофти момент е, че искат волум, което налис е сещате колко е невъзможно при нишовите сайтове. Да, ще стигнеш до еди колко си хиляди, но каква част от тях ще проявят интерес към това, което рекламираш е друг въпрос.

Бяха ми казали това в една медия шоп агенция - "Не можем да предложим на клиентите си сайт с толкова трафик", и реално като порасне трафика, тогава може да ни имат като опция. Това е хубаво, но как реално хора, интересуващи се от онлайн маркетинг и бизнес ще се сравнят с тези, които по цял ден обикалят новинарските сайтове и се кефят на новини от рода на "Николета: "Обичам те, шише"....и да се съблека гол и да тичам над парламента, няма как да променя народа, демек трафика никога няма да е 1:1, ама никога. Това е едното нещо, което грам не го загряват. Или го загряват, но не им се занимава.

Когато се прави една добре насочена кампания, целяща не само т.нар. "брандинг" (както го наричат), винаги се подбират (ако и бюджета ти го позволява, но и дори и да не го - почваш да оптимизираш по медия плана) сайтовете, които имат аудитория, която 100% (демек, няма по-добро като профил клиент) би имала интерес към продукта / услугата. А ако не си познаваш профила на клиентите си, то тогава не говорим за никакъв маркетинг, а просто за едно изливане на някакви пари някъде. Нямаш ли основното, натам е все тази. Като не можеш да караш кола без гуми.

И само да отбележа, не винаги е пълната цена от 12-18 лв., често е с доста добър намалена, защото има отстъпки, базирайки са на различни неща, дори и понякога не е нужно да има нещо конкретно (като обем, период, дългосрочно партньорство и др.), а защото е нужно, за да може да са доволни страните. И още нещо, дори и да няма % отстъпка, медия шоповете, които работят със самата медия взима добър % от бюджета - от 20-30% нагоре, стига се и до 50-60%, в зависимост от това, какво предложат от там също.

Карат те да имаш някой от софтовете за отчитане на посетителите, Нилсън или Гемиус. Но от моята практика това не са кой знае какви велики метрики, защото някои или го затварят поп ъпа или пишат глупости там, което е често. :) Но щом минава пред хората, нека го има. :)

Четеш ми мислите :) Относно софтуера за отчитане - не ме притеснява :)

И на 80% от тия 12-18 лв да продам, пак ще ми е добре. Поне ще съм на нула. Защото разходите са и за екипа на сайта - 5 човека сме вътре. Тия хора не работят без пари.
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

"Разпечатай и я остави в няколко такива медия шопове"

Идеята ти е добра :) Благодаря ти!
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

"Разпечатай и я остави в няколко такива медия шопове"

Идеята ти е добра :) Благодаря ти!

я някои по добре запознат да изброй всички медия шопове
 
Re: От: Re: От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Четеш ми мислите :) Относно софтуера за отчитане - не ме притеснява :)

И на 80% от тия 12-18 лв да продам, пак ще ми е добре. Поне ще съм на нула. Защото разходите са и за екипа на сайта - 5 човека сме вътре. Тия хора не работят без пари.

Да, първо не се случва да продадеш 100% и второ не се случва често (дори никога според мен) да продадеш на 100% от цената. Винаги се предлагат или искат отстъпки, дори и да няма конкретна причина за това. Но реално има - да те изберат и да правите и в бъдеще такива сделки. :)

@ venci, пак са някъде тук из форума. ;)
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Да, така е, по-често не се случва. Ала на един от проектите съм ангажирал всички позиции за месеци напред :) Но той е нишов....

205 083 импресии за изминалия месец. Ако тенденцията се запази, до края на юли ще са се увеличили с между 40-60к.
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

1.07.2015 //1237

Юни
30:1272
29:1288
28:1306
27:1237
26:1079

(посещения дневно за съответните дни. В предходните варират между 1000-1250)
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Някой рекламирал ли е в ИЗИ АДС?

Впрочем намерих частична реализация малки, нискобюджетни банери, които засега в никакъв случай не покриват разходите, но все пак е нещо.
Прогнозите ми за растеж (от 205 к импресии миналия месец към около 330К) надминаха очакванията ми. Средните импресии към дата са 13 137 дневно. Тенденцията очевидно ще продължи, което означава че към края на месеца ще съм реализирал над 400 000 импресии (всъщност около 407К).
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

[video=youtube;_kzVZ3OVhl8]https://www.youtube.com/watch?v=_kzVZ3OVhl8[/video]

Нищо лично... но в момента на тукашния рекламния пазар има касапница. Виж клипа за повече информация.

Отделно CPM е едната страна на монетата. Другата е CPC - а там има доста повече уловки, но и предимствата са и несравнимо по-големи.
Проблема е че навлезеш ли във тези дебри ще трябва да си пуснеш рекламен сървър (най-вероятно OpenX), разходи, поддръжка и т.н.
Можеш да видиш не можеш ли да използваш DoubleClick for Publishers (DFP).

Аз много харесвам BSA (BuySellAds) като платформа. Тук можеш да видиш индиец който е описал част от тънкостите за влизането там:
http://www.shoutmeloud.com/make-money-online-get-website-approved-buysellads.html
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

С 1000 уникални на ден от БГ рекл. мрежи най-много 2лв на ден
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Благодаря, моби :)

Боби, вече не са 1000, нараснаха :)
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Юни 2015: 205к импресии
Юли 2015: 244к импресии (очаквах да нарастнат доста повече, но и това не е зле :) )
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Юни 2015: 205к импресии
Юли 2015: 244к импресии (очаквах да нарастнат доста повече, но и това не е зле :) )

а намери ли къде да ги реализираш ?!
 
От: Къде бих могъл да реализирам импресиите си? (към 200к)

Усреднено са около 1200.

Да, има някаква реализация, но все още съм на минус. Поне съм намалил загубите.
 

Горе