Къде бъркам с оптимизацията

От: Къде бъркам с оптимизацията

Здравейте на всички. Преди месеци сайта ми беше в топ 3 по ключовите думи след това започна бавна да пада. Минаха какви ли не животни и не мога да си върна челните позиции в google. Направих доста промени по сайта оправих мета тагове, структурата на сайта е подобрена направих доста сателитни сайтове на собствени домейни, хоствам ги на различни места. Направих и блог към сайта качвам статии с не по малко от 350 думи. Наблягам на бранда имам фейсбук страница. Посъбрах допълнителни линкове от тематични сайтове доста неща съм направил поне според мен, но нещата не се подобряват някъде бъркам но къде и аз не знам. Затова се обръщам за съвети и помощ.

Виж файлът 8413


похвали


Сайтът ме кефи откъм дизайн.

Критики

http://sukibaits.com/ribolovni-akcecoari Какъв е тоя сайт без нови редове, без оформление... Изпипвай детайлите. Бъзикам се...

СЪВЕТИ

Качвай повече продукти от другите конкуренти

В заглавието на новите продукти също споменавай риболовен магазин.... "влакно еди си какво от риболовен магазин суки..." Но не всяко да е с една и съща дума, редувай ги...

Не спами прекалено много с вътрешни линкове влакно влакно влакно ... ооооккк, и глупава програма ше разбере къде е влакното гугъл пота е умен уж... иначе гледам си го класирал на влакно в десетката :)


ОФЕРТИ

Инсталация и конфигурация на 10 wordpress блога на поддиректории в домейна ти... Всеки ще е така seo оптимизиран за по някоя ключова дума дето ше гониш.
Ще си поиграя да украся блоговете ти.

Ще ми изпратиш списания за лов и риболов, чието съдържание го няма в интернет. Ще ти извадя текста с програма, ще ти го качвам в блоговете, а ти си го качвай и в opencart-а, ще има линкове от блоговете към магазина ти. Това не са сателитни сайтове, а блогове във твоя домейн като поддиректории... Ако си смелчага и ти се рискува, може да ги направим и на поддомейни, макар че гугъл това го забранява манипулацията с поддомейни, както е на моя сайт от подписа ми.


Ще социално мрежим малко с фейсбука и други ако трябва... Ще пускаме и по някой линк. Къде е тая фейсбук страница дето я поддържаш, вързана ли е със магазина, интегрирана или е в сайта и т.н.?

ЦЕНА

1 час безплатна игра през TeamViewer или чрез споделен екран в скайп

За по-малко от 3-5 лв. на час не ме занимавай, за някои неща и по 10 лв. на час

50 ЛВ. капаро ми пращаш, може и по-малко евентуално.

Бачкам ти, пращаш кинти още примерно 50-100 лв. после пак и пак и пак... ше ти дръпна парички що имаш за сео, стига да си щедър...

НЕ ГАРАНТИРАМ, НО ПРОГНОЗИРАМ И ОБЕЩАВАМ - в топ 3 ше си на всички ключови думи...
Ама след колко време не знам.
 
От: От: Къде бъркам с оптимизацията

НЕ ГАРАНТИРАМ, НО ПРОГНОЗИРАМ И ОБЕЩАВАМ ...

Това направо си е уникална, единствена по рода си seo услуга - без гаранции, но с прогнози и обещания!
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

А кой ще ти оправи дублираното съдържание ?!?!?!?

Имаш около 500 индексирани продукта и около 200 страници дублирано съдържание и то по най балъшкият начин

Първо - забрани ОБХОЖДАНЕТО и ИНДЕКСИРАНЕТО на линкове съдържащи filter_tag

Второ - От Уебмастер тула ръчно изчисти всички индексирани линкове които съдържат filter_tag

Трето - Махни това Суки Байтс - дето ти излиза в тайтъла на всяка страница

Четвърто - Задължително сложи нофолоу на всички линкове от футера

Пето - Накарай всички които са ти сложили линк във футера или на друго място видимо от всички страници задължително да ги направят нофолоу, А от собствените ти сателити задължително ги разкарай от такива места и остави само линкове от статии

Шесто - Рибата я обичам препържена да хрупка

Ако направиш тези неща ти гарантирам че скоро ще се върнеш пак на борда, а на хората дето са ти правили тази хватка със сърча им кажи че това вече не е модерно, ако не вярват да питат Уни
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Къде бъркам с оптимизацията

Благодаря за безцените съвети. Ще се опитам да оправя тези неща. Само не разбрах това за сърча ако подскажеш още малко ще има и бира към хрупкавата риба.
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Благодаря за безцените съвети. Ще се опитам да оправя тези неща. Само не разбрах това за сърча ако подскажеш още малко ще има и бира към хрупкавата риба.

А може би всичките тези sео похвати са излишни и даже може да са по-скоро вредни, отколкото полезни.

Тоя безценен ресурс на вторият домейн (форум, блог, много съдържание в тях) ако не беше там, а си седеше на първият домейн без никакви seo хитрини и програмистко губене на време за seo техники, никога нямаше да слиза от първите места сайта.
 
От: От: Къде бъркам с оптимизацията

Това ти е първото смислено мнение в този форум !

А може би всичките тези sео похвати са излишни и даже може да са по-скоро вредни, отколкото полезни.

Тоя безценен ресурс на вторият домейн (форум, блог, много съдържание в тях) ако не беше там, а си седеше на първият домейн без никакви seo хитрини и програмистко губене на време за seo техники, никога нямаше да слиза от първите места сайта.
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Твърде много връзки на една страница - стигнах до около 200 и спрях да броя.

Направи ги до 100 максимум, 70 е по-добрият вариант
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Да така е но по този начин почти всичко е на един клик на google най- много два. Преди не ми индексираше добре вътрешните страници сега почти всички взеха PR 1. Много от думите са добре само по двете основни ме е върнал назад и не мога да ги преместя напред.
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Оправи ли нещата които ти написах?
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

най важното ти е дублираното съдържание това не го ли оправиш на следващият ъпдейт - вероятно след няколко дни пак ще те пореже
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Здрасти bgplamen,
Сега погледнах сайта ти /аз съм го гледал и преди/ готин сайт ;)
Гледам и ти си с над 200 линка от индекса навътре из сайта. Аз пък съм с над 250 :D, та ми стана интересно ти забелязал ли си някакъв проблем с това? Чел съм /или чувал/ не помня вече, че повече от 100 линка на една страница били вредни за сайта. При мен има лек спад по някой думи и вече започвам да мисля, че точно тоя над 200 линка са виновни за това. Оправил съм всичко друго, ама сайта пак не мърда та си мисля, че може би, тия линкове имат някакъв негативен ефект.
Ще се радвам ако чуя мнения и на други колеги ;)
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Здрасти bgplamen,
Сега погледнах сайта ти /аз съм го гледал и преди/ готин сайт ;)

Здравей, мерси за комплимента, готин но малко продажби. Така питаш за тези 200 линка от началната страница, до сега не съм забелязал спад точно от тях, може и да бъркам но знам ли. Тези линкове съм ги сложил за да му е удобно на тоя google всичко да му е на един клик и да не се чуди кое къде да намери. Да преди да ги сложа сайта пак слизаше леко надолу но повечето страници имаха PR 0 а сега доста страници взеха PR1. Може и да греша затова и на мен ми е интересно да чуя мнението на другите колеги какво мислят и те по този въпрос. При мен проблема идва от друго място предполагам имам много страници с 404 пишат че те не се отразяват върху СЕО но знае ли човек. Казват ми че основния проблем е от това че преди му е правен събмит и сега тези линкове тежат на сайта не са тематични. Ще се радвам да чуя и други мнения.
 
От: Къде бъркам с оптимизацията

Като бранд те възприема добре. Проблемите са в сайта.
14% текст на индекса - желателно е да го вдигнеш. Като същевременно вдигнеш броя на думите.
Заглавие и ключови думи - тавтология, ужасна при това, с думата "риболовни"!
H1 Риболовен магазин Sukibaits.com - това ".com" за какво ти е?
В описанието махни "при нас ще намерите". Замени го с "Магазин -", като увеличиш присъствието на думата "магазин" в текста.
Принадлежности и аксесоари са синоними.
В момента две думи от описанието ги нямаш в текста.
Прегледай си текстовете и оправи грешките - наби ми се в очите "протеЙнови.
Какъв е този скайп и мейл pgplamen? Не е професионално.

Сега виждам - имаш sukibaits.bg. С голямо дублиране в описание и ключови думи!
 
От: От: Къде бъркам с оптимизацията

но повечето страници имаха PR 0 а сега доста страници взеха PR1.
...
имам много страници с 404 пишат че те не се отразяват върху СЕО но знае ли човек.

Какво ти дреме за PR?! Линкове ли ще продаваш или риболовни такъми? PR 0 си е екстра - страницата е зачетена.
Ти обичаш ли да ходиш на риба с потрошени такъми? Така е и със счупените връзки - не се харесват, нито одобряват.
 

Горе