Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

От: От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Е как, те постоянно си зреят сперматозоиди и си имаш постоянно зрели, годни за зачеване, просто 70-дневен им е цикъла от образуването до узряването им. Като еякулираш стимулираш производството на нови, но си имаш постоянно, които са в различен стадий на зреене :) Ние можем всеки ден да правим деца, а жените могат да заченат само 12-24 часа в месеца и после трябва да чакаш следващия месец за бебе. Шансът за момче бил най-голям точно в тоя период :D

Ако се позамислиш, ще разбереш колко е нелогично да се надяваш, че шансът за зачеване на момче е по-голям, отколкото този за момиче, в единствения период, в който въобще може да се зачене - по време на овулацията.
 
От: От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Ако се позамислиш, ще разбереш колко е нелогично да се надяваш, че шансът за зачеване на момче е по-голям, отколкото този за момиче, в единствения период, в който въобще може да се зачене - по време на овулацията.

Има по-голям шанс за момче, ако правите секс точно на овулацията, ако не го правите всеки ден де, защото ако е преди това сперматозоиди с Y хромозомата за момче са по-бързи, но по-трудно оцеляват, а тези с Х могат да оцелеят до 7 дни и да дочакат овулацията :)
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Аз бях в детската градина на 5 и половина, помня че по това време бяхме на почивна станция в Габровския балкан (майка ми с мен и една нейна приятелка с нейното дете на 5, което на 8ми ноември има рожден ден) та спомените ми какви са - докато ние се хилим и се кълчим на "Ламбада", майките ни и другите възрастни гледаха в телевизионната зала на цветен телевизор "Велико Търново" как свалят Тодор Живков и бабите в залата се тюхкаха и ахкаха и подвикваха да мълчим, че да гледат по-внимателно какво става. А той - гледаше със зяпнала уста.Това помня аз :)))
 
От: От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Има по-голям шанс за момче, ако правите секс точно на овулацията, ако не го правите всеки ден де, защото ако е преди това сперматозоиди с Y хромозомата за момче са по-бързи, но по-трудно оцеляват, а тези с Х могат да оцелеят до 7 дни и да дочакат овулацията :)

Това е едната теория, недоказана на практика, но има и друга теория - противоположна, която е също недоказана. И двете теории звучат малко по-научно от съвети да ядеш млечни продукти и да правиш секс в кучешката, обаче на практика няма сигурен метод да си избереш пола на бебето при традиционното му правене: http://www.babycentre.co.uk/a1014303/the-science-behind-sex-selection
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Таз тема я обърнахме наистина на серия по дикавъри: Сексуално образование...
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Ау, много се задълбочихте с пола на бебеправенето, само където и на мен все не могат да ми познаят какво ще е- досега уж момиче, всички калкулатори в нета ми показват вероятност в проценти - отново момиче, а ето че влязох в 7ми месец и доктора видя, че ще е момче! Една позната знаела пък техника за пресмятане според месеца на зачеване и възрастта на майката и таткото и пак ми каза момиче! Само,че има и друго - ако през периода преди зачеването си давал кръв, то тогава сметките ти се объркват тотално! И така де- като се роди, ще видим какво е!
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Ау, много се задълбочихте с пола на бебеправенето, само където и на мен все не могат да ми познаят какво ще е- досега уж момиче, всички калкулатори в нета ми показват вероятност в проценти - отново момиче, а ето че влязох в 7ми месец и доктора видя, че ще е момче! Една позната знаела пък техника за пресмятане според месеца на зачеване и възрастта на майката и таткото и пак ми каза момиче! Само,че има и друго - ако през периода преди зачеването си давал кръв, то тогава сметките ти се объркват тотално! И така де- като се роди, ще видим какво е!
Отиди на 4Д ехограф и ще узнаеш на 100% :)
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

през 1989 не съм била планирана още :D
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Не, не съм. Спри наркотиците ;)
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

На 10.11.1989г. бех в ЦУМ на втори етаж джиткахме на електронните. Помня го щото тогава много народ имаше в ЦУМ и се чудехме кво правят там, а то заради митинга нещо алабала...ма прецедента не го видех!
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Бях в София тогава по неква работа. Доколкото си спомням, хората искрено се радваха, тъй като не знаеха какво ги очаква, а лозунгът на скаутите (hoping for the best, but expecting the worst) им беше непознат. Руското "развели как лохов" също.

Повечето се пъчиха като на абитуриентски бал - изскачаха от прозорците на колите и показваха всички вторични п. белези, с които са ги дарили родителите. Аз пък поради вродения си цинизъм и многократното тестване на ерзаца, подменящ оригинала, наричан от класиците "пиянството на един народ" (c), си бях бесен. Вървях по "Стамболийски" и се опитвах да хвана такси в посока "Цариградско шосе" (не помня сега към Младост или към Плиска се бях запътил).

Ни таксита, ни шанс за каквото и да е. Само цици и езици от прозорците и викащи агитки със съответните знамена. Фенове на ЦСКА нямаше.

"Демокрацията" дойде шумно, окраде тихо и се прероди в лозунги. "Свободата поведе народа" (c) към ешафода, а кака се омъжи. След 25 години България вече е на европейска социална пенсия и е щастлива, тъй като вече няма възможност да мисли откъде и как да си купува лекарства - евтаназията е по-цивилизован начин да приключи с мизерията си.

Първите 3-4 години си беше забавно, всъщност. След което нещата се придвижиха към логичния си завършек.

Ashes to ashes, earth to earth and dust to dust.

IMHO, реквиемът е единственото произведение, в което Моцарт превъзхожда Верди.
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Като чета последните мнения и ми става ясно колко и двамата пишещи си спомнят изобщо тая дата. Щото на нея не е имало нищо от написаното. Драсканици в стил Плевнелиев...
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Като чета последните мнения и ми става ясно колко и двамата пишещи си спомнят изобщо тая дата. Щото на нея не е имало нищо от написаното. Драсканици в стил Плевнелиев...

Предполагам, че си бил един от тези с циците през прозорците и си си вапцал в по-извратен мироглед.

Пиша за кой ли път на либерастите като теб - ако искате да спорите за нещо - факти. Ако искате да докажете нещо - доказателства. С празни приказки тип "бил съм чел, ама си мисля" не става. Отивате под кривата круша.

Аз написах дори името на булеварда, по който се опитвах да хвана такси на тази дата. А ти от твоето "нищо от написаното" кво си се опитвал да хванеш на тази дата? Сперматозоид от бъдещия ти баща и замисъл за плод в очите на майка ти?
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Фактите са елементарни: Съобщението за падането на Тато на тая дата дойде към 6 вечерта. Повечето хора си се прибираха в къщи, не е имало никакви цици, никакви веселия. Такива имаше месец по-късно, но разни Гугъл експерти, като теб и Плевню решиха, че веселията са настанали баш на датата. Което говори и колко имат лични впечатления от тогава...

Ае и успех с крушата...
 
От: Къде бяхте на 10.11.1989 г.?

Фактите са елементарни: Съобщението за падането на Тато на тая дата дойде към 6 вечерта. Повечето хора си се прибираха в къщи, не е имало никакви цици, никакви веселия. Такива имаше месец по-късно, но разни Гугъл експерти, като теб и Плевню решиха, че веселията са настанали баш на датата. Което говори и колко имат лични впечатления от тогава...

Ае и успех с крушата...

Глупости.

На бавноразвиващите може и да е дошло в 6 вечерта. Но улиците още през деня бяха претъпкани с клаксони. Помня го, точно поради това, че нямах шанс за такси и поради тази причина бях намразил всички тези екстазирани викащи и хилещи се тикви.
 

Горе