Къде да инвестирам парите си...?

От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Да, така е. Там се правят по-добрите печалби, но уви, не всеки има възможност да започне с това. ;)
Проблема е, че всеки иска на хляба мекото и на работата лекото :)

С две думи - всеки иска да търгува, а не да произвежда ...
 
От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Проблема е, че всеки иска на хляба мекото и на работата лекото :)

С две думи - всеки иска да търгува, а не да произвежда ...

Точно така. Всеки иска всичко сега. За един ден, седмица, месец. За година и след това да се пенсионира.

Здрави и прави млади хора предпочитат да се занимават с тъпотии като форекси, PPC, SCI, пирамиди и тем подобни, отколкото с нещо реално.

Гледам млади хора, които не плащат наем, сметки и т.н., без заеми, се мръщат на 1000лв. и за по-малко от 2к няма да станат от леглото, щото видиш ли учили вИсшу по... "мениджмънт на к*** ми Янко". Тотално сбъркана работа...
 
От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

2к няма да станат от леглото, щото видиш ли учили вИсшу по... "мениджмънт на к*** ми Янко". Тотално сбъркана работа...

за 2к не бих си продал 1 месец от живота, мерси.
 
От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

за 2к не бих си продал 1 месец от живота, мерси.
Има една българска поговорка:
Голям кур лапни, голяма дума не казвай ...е, малко е "побългарена" за целите на форума :)
с две думи - не се изхвърляй много, защото никога не се знае ;)
 
От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Точно така. Всеки иска всичко сега. За един ден, седмица, месец. За година и след това да се пенсионира.

Здрави и прави млади хора предпочитат да се занимават с тъпотии като форекси, PPC, SCI, пирамиди и тем подобни, отколкото с нещо реално.

Гледам млади хора, които не плащат наем, сметки и т.н., без заеми, се мръщат на 1000лв. и за по-малко от 2к няма да станат от леглото, щото видиш ли учили вИсшу по... "мениджмънт на к*** ми Янко". Тотално сбъркана работа...

шИ мЪ Убидиш - с този форкес.
Аз завалията ще правя такъв бизнес ги ограмотявам срещу скромната трицифрена сума за менторинг консултации и четерицифрени за пълен курс от А до Я, ти с такова лошо мнение към бизнесО ми :D

Да иначе, всеки иска на хляба мекото и да получава заплата все едно бачка в Гугъл, а иска да работи все едно е селки пазач ...

Много ме кефи какво казва Кордон - Успеха е твой дълг, задължение и отговорност!

В момента всички, чакат някой друг ги оправи и да отместят лична отговорност на 3-то лице.
 
От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Има една българска поговорка:
Голям кур лапни, голяма дума не казвай ...е, малко е "побългарена" за целите на форума :)
с две думи - не се изхвърляй много, защото никога не се знае ;)

тц, тва е въпрос на манталитет. за да стигна до момента, в който правя над 2к, съм бил на фаза, в която съм правил -500. Тия неща се мислят лонгтърм.
 
Re: От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

тц, тва е въпрос на манталитет. за да стигна до момента, в който правя над 2к, съм бил на фаза, в която съм правил -500. Тия неща се мислят лонгтърм.

Да, това е принципа в общи линии. Честно казано не знам дали има друг сценарии. Започваш от начало и къртиш големите суми. Това не съм го виждал. Винаги се почва от дъното или под-дъното, в случая на минус, за да се изтласкаш нагоре до някакви прилични печалби.

Точно това трябва да правят всички....да рискуват, за да могат първо да преодолеят страха от провал, защото той е доста голям, и второто, да наберат практика. Нещо като при прохождането....всички сме падали многократно преди да се изправим и да почнем да крачим, нали? :)

Нормално е да е по този начин, щом се наблюдава и в природата.
 
От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

тц, тва е въпрос на манталитет. за да стигна до момента, в който правя над 2к, съм бил на фаза, в която съм правил -500. Тия неща се мислят лонгтърм.

Aз затова споменах, младите хора на по 18-19-20г. които са с очаквания едва ли не 2ри курс за по-малко от 2к да не стават от леглото. За тях няма фаза на 500лв. на месец. :)

Аз работя от 15годишен - по строежи, заведения и т.н. буквално за смешни пари НО това е преходно и наистина е важен лонгтърм визията. Грешното сега е ,че всеки иска лонгтърм резултата още от началото :D










шИ мЪ Убидиш - с този форкес.
Аз завалията ще правя такъв бизнес ги ограмотявам срещу скромната трицифрена сума за менторинг консултации и четерицифрени за пълен курс от А до Я, ти с такова лошо мнение към бизнесО ми :D


Да иначе, всеки иска на хляба мекото и да получава заплата все едно бачка в Гугъл, а иска да работи все едно е селки пазач ...


Много ме кефи какво казва Кордон - Успеха е твой дълг, задължение и отговорност!


В момента всички, чакат някой друг ги оправи и да отместят лична отговорност на 3-то лице.


Ееее знаеш, друго имах предвид, че всеки иска от раз да стане БОГ на форекса, да клика за милиони по 5 минути на ден... А то си трябва, както написа трейининги, консултации, курсове и т.н за Форекса. БЕз тези неща в дългото и трудно начало... никакъв резултат не може да има.
 
От: От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Ееее знаеш, друго имах предвид, че всеки иска от раз да стане БОГ на форекса, да клика за милиони по 5 минути на ден... А то си трябва, както написа трейининги, консултации, курсове и т.н за Форекса. БЕз тези неща в дългото и трудно начало... никакъв резултат не може да има.

Съвсем възможно и без тези неща. Аз показах ли в темата за форекса как се правят 700$ за под 1 минута? Показах! Дори мисля, че 2 пъти :D

Има хиляди начини за печелене на пари от тоя "фалшив" форекс.
 
От: От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

И милиони начини за загуба.

Така е. Но, има ли потенциал - има. Огромен. Яд ме е, че преди години мислех по същия начин - ебати измамата, за товаси загубих 6 месеца във фантастико за 500 лв. :D
 
От: От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

Съвсем възможно и без тези неща. Аз показах ли в темата за форекса как се правят 700$ за под 1 минута? Показах! Дори мисля, че 2 пъти :D

Има хиляди начини за печелене на пари от тоя "фалшив" форекс.

А колко се губят от това начинание в минута? Айде малко по-реално. Аkо нямаш знанита и уменията можеш да изгърмиш след един клик :D
И никъде не съм писал "фалшив", кой за какво си мисли
 
От: От: От: От: Re: От: Къде да инвестирам парите си...?

А колко се губят от това начинание в минута? Айде малко по-реално. Аkо нямаш знанита и уменията можеш да изгърмиш след един клик :D
И никъде не съм писал "фалшив", кой за какво си мисли

Ами не се губят толкова, иначе да съм фалирал. Умения трябват, да. Ама не чак толкова, за да си някакъв супер спец. Някой балък 100% ще загуби, ама то каквото и да почне някой прост, ще ги загуби и от седене на пейка. ;D
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Никой не може да ме убеди, че форекса не е просто един хазарт както и всички останали. Няма никакви 100% зависимости в движението поне на валутните двойки (то донякъде има зависимост но 99% от движението нагоре-надолу е просто "шум" от произволни данни). Който твърди, че няма генератор на случайни числа, не е прав. Има такъв генератор и той се нарича Форекс.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Никой не може да ме убеди, че форекса не е просто един хазарт както и всички останали. Няма никакви 100% зависимости в движението поне на валутните двойки (то донякъде има зависимост но 99% от движението нагоре-надолу е просто "шум" от произволни данни). Който твърди, че няма генератор на случайни числа, не е прав. Има такъв генератор и той се нарича Форекс.

Супер, като е толкова случайно защо примерно има 5% който печелят постоянно?
Също така ми е чудно какъв е опита ти в трейдинга - тествал ли си това, което си търгувал като система или не?
Питам щото моите стратегии са с печелившо очакване с над 60% успеваемост, което ще рече че не толкова случайно всичко :)
Това е като всеки друг бизнес, но силно изискващ от човека - това е performanced based бизнес, точно като про атлетите - само където в трейдинга е умнствен атлет :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Мани ги. Обикновено, който не е пробвал мисли по този начин. Аз също така мислех и за това не бях си отварял акаунт много време, подминах го с недоверие. После случайно ми прищрака с тия бинарните опции и от там се прехвърлих на форекс. Всичк иказваха същото - само ще си загубиш парите, загубих около 1000$ преди да почна да печеля. Сега дори ме питат същите - абе какво правиш, дай и ние. Ама уец :D Който не вярва в мен, няма за какво да му давам пари в ръцете..
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

rejll3nzd05ag_small.png
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Бъфет е прав - говори за контрол на емоциите, парите и да влиза в инвестиции с висока вероятност за увеличение на стойността. В трейдинга ми е по същият начин, само където ми е все тази купувам или продавам - важно е да влизам в ситуация с висока вероятност за печалба, като това е разпределено над портфейл от фин. инструменти :)
 

Горе