Къде държите парите си?

Къде държите парите си?

  • В банкова сметка

    Votes: 63 49.6%
  • Под дюшека

    Votes: 17 13.4%
  • Личен сейф

    Votes: 6 4.7%
  • Инвестиции

    Votes: 24 18.9%
  • Друго (споредете в темата)

    Votes: 17 13.4%

  • Общо гласове
    127
От: От: Къде държите парите си?

Преди нова година имах в кеш около 750-800лв и се качвам в един градски превоз и нали кондукторката идва и аз изкарвам 100лв на цяло защото нямах дребни пари и тя ме погледна разсмя ми се и ми вика "Ти шегуваш ли се с мен?! аз за 1 седмица не мога да изкарам толкова пари." :lol: и аз направо бях абсолютно учуден и бях умрял от срам! и викам нали на следващата спирка ще сляза и ще си лепна едно такси :p от тогава в градски транспорт не се качвам и повече няма да се кача! :wink: аз свикнах единствено се с таксита или някои да ме разхожда с кола наляво, надясно.

OFFTOPIC:
Ако има някои от гр.Русе и е желаещ да излезем да пием по бира на клуб опиум да свирка.

У руси мой да минава тоя номер и сега, ама пу другити градуве не върви от 10 години има няма :)


Винаго съм се чудил... една подобна случка като стане...
случва се едно и също на много места?
или просто който я чуе и я преразказва от свое име
и с времето започва да си вярва и те така реални еднотипни случки от 20 града?
 
От: От: Къде държите парите си?

те това е раликата между истинските тарикати и тези дето се правят на такива:)
тези които с еправят на такива дават 2 лева за едно кафе

еее тая година менте тарикат до година истински тарикат :D


и си поръчваме 3 вида кафе и две безалкохолни.. и опитваме кое е най-хубавото.
накрая зарязваме всичко на 70% пълно - мятаме 20 лева и си ходим

аз изпивам до дъно кафето и си прибирам лъжицата ако е метална, че като се съберат ги предавам на вторични за някоя стотинка е кво да се прави беднотия немотия :(
и мен ме познават после сервитьорките без да давам 20 лв, че чак и странно странно ме гледат :rolleyes:
 
От: От: Къде държите парите си?

те това е раликата между истинските тарикати и тези дето се правят на такива:)
тези които с еправят на такива
дават 2 лева за едно кафе
а истинските тарикати като седнем в кафето сами.
и си поръчваме 3 вида кафе и две безалкохолни.. и опитваме кое е най-хубавото.
накрая зарязваме всичко на 70% пълно - мятаме 20 лева и си ходим :) следващия път като седнем и ни познават и ни се мазнят :)
Е то човек като седна на кафе с познати, пък като опъне лаптопа и започне лаф моабета с познатите и ей ти ги 2-3 часа отма. Не е коректно седиш 3 часа на едно кафе и една кола (виждал съм хора с по едно кафе си поръчват и седят 5 часа в кафенето) и то покрай разговорите напитките вървят. Аз кафе само на екс пия. Не мога малко по малко (може би защото не пуша).
 
От: От: От: Къде държите парите си?

У руси мой да минава тоя номер и сега, ама пу другити градуве не върви от 10 години има няма :)


Винаго съм се чудил... една подобна случка като стане...
случва се едно и също на много места?
или просто който я чуе и я преразказва от свое име
и с времето започва да си вярва и те така реални еднотипни случки от 20 града?

Здравей, приятел първо самата случка си е вярна и не виждам смисъл да говориш по адреса на някого без да нямаш и минимална лична информация за него! Въпроса е там че градските автобуси шанса да ти откраднат портфейла е 99% по голям отколкото в такси не веднъж съм бил обиран от група "Роми" след което става меле но въпроса опира до това че не ме познаваш а правиш изводи дали това което съм казал е вярно или не. Нито се заяждам с теб не даже желая да се опознаем! защото нямам нищо против към хората тук. За мен всички сме равни но градските автобуси са пълен УЖАС! не че не се качвам качвам се да кажем в месеца два, три пъти защото принципно приятели ме разхождат тук и там или просто си вземам такси което е къде къде по уютно и може да се отпуснеш и да запалиш цигара на спокойствие а в градският автобус трябва да се съобразяваш с Сульо и брат му Пульо.
 
От: Къде държите парите си?

Не мога да разбера как има пари в дюшеци и банки. Парите трябва "да се въртят", иначе мухлясват и се денониминират. Само инвестиции! :beer:
Една кофа винаги е една кофа. 10 лева никога не са десет лева.
 
От: Къде държите парите си?

В акции, взаимен фонд и разплащателна сметка. Нямам депозити.
В тези времена трябва да се залага на ликвидност.
 
От: Къде държите парите си?

Евреите казват "Дръж една трета от парите в брой, една трета в имоти, една трета в злато!"

Златото много поскъпна нещо и тази една трета ми се губи. Иначе другите две са си там
 
От: Къде държите парите си?

В акции, взаимен фонд и разплащателна сметка. Нямам депозити.
В тези времена трябва да се залага на ликвидност.
Брех, аз мислих като иминития си Герой от Уол стрийт си управляваш сам кинтите :D,

базикам се разбира се
 
От: Къде държите парите си?

Брех, аз мислих като иминития си Герой от Уол стрийт си управляваш сам кинтите :D,

базикам се разбира се

Кинтите са затова-да се управляват...харченето им също не е лош вариант.
:|
 
От: Къде държите парите си?

държа ги там където няма да ги загубя - в сигурните инвестиции
 
От: Къде държите парите си?

държа ги там където няма да ги загубя - в сигурните инвестиции

Малко повече информация за тези "сигурни инвестиции" може ли :)
 
От: Къде държите парите си?

Кинтите е редно да се държат на доста различни места, p2p. Колкото повече, толкова по-добре – банки, кеш, стока, инвестиции, акции. Същото важи и за акаунтите - ePay / Moneybookers / PayPal / LR / etc., щото като му изгърми на някой PayPal акаунта (Limited) и чакай ти 180 дни, докато се пояци опцията за Withdraw. Същото и за банката, особено и била тя „Кипърска“ ;). Под дюшека в Бурканbank също не е добра идея (само и единствено там), след като не се знае кога ще възникне пожар, кога ще те взломят и ограбят, търсейки „Златното руно“ и др.

По възможност децентрализирано.
 
От: Къде държите парите си?

Принципно си прав, не дръжте всичките си яйца в една кошница дето се вика. Трябва всеки да диверсифицира портфейла си правилно :) Както правите с анкорите на backlink профилите си :D Напоследък доверието в банките силно намалява след последните събития в Кипър..

Кинтите е редно да се държат на доста различни места, p2p. Колкото повече, толкова по-добре – банки, кеш, стока, инвестиции, акции. Същото важи и за акаунтите - ePay / Moneybookers / PayPal / LR / etc., щото като му изгърми на някой PayPal акаунта (Limited) и чакай ти 180 дни, докато се пояци опцията за Withdraw. Същото и за банката, особено и била тя „Кипърска“ ;). Под дюшека в Бурканbank също не е добра идея (само и единствено там), след като не се знае кога ще възникне пожар, кога ще те взломят и ограбят, търсейки „Златното руно“ и др.

По възможност децентрализирано.
 
От: Къде държите парите си?

Нямам много за инвестиция,затова ги държа в банкова сметка.
 
От: Къде държите парите си?

Това не е довод, ама никакъв. Това дали имаш много или малко, не е много важно. Важното е да си запазиш средствата по един или друг начин или метод. И по възможност „разделно събиране“ (сегментирано).
 

Горе