Къде държите парите си?

Къде държите парите си?

  • В банкова сметка

    Votes: 63 49.6%
  • Под дюшека

    Votes: 17 13.4%
  • Личен сейф

    Votes: 6 4.7%
  • Инвестиции

    Votes: 24 18.9%
  • Друго (споредете в темата)

    Votes: 17 13.4%

  • Общо гласове
    127
От: Къде държите парите си?

Проданов,

Няма как цената да определи цената :) Два са компонентите както каза ти но - плодородие/разход на декар и цената на продукцията! Разбира се, че и субсидиите са фактор да и това спомогна за раздвижването на пазара.

За другото съм съгласен с теб, само където спекулацията не става сега, а и е глупаво да се прави.

Ето и състоянието на една от културите:

wheat-rekolta-2014.jpg

http://www.fermer.bg/зърнена-реколта-2014-българия-произведе-4-870-хил-т-пшеница-news11563.html

Ето ги цените на нашите борси:
http://www.fermer.bg/цените-на-пшеницата-ще-останат-ниски-прогнозира-мзх-news11558.html

Като цяло около 140 лв е прихода на декар, разхода е около 90 на декар! Тук не влизат нито субсидиите, нито арендите! Субсидиите са около 32-3 лв, след 2016 се уеднаквяваме с европейските, а арендите са различни но средно около 40-50. Разбира се, че има и по-добри числа и по кофти! Познавам няколко арендатора, които управляват няколко хиляди декара - като цяло малки са, единият си управяля неговите 3к декара и си прави добри маржове - 450к чиста печалба! Като цяло като управляваш качественото и комасираш всичко расте като стойност.
 
Последно редактирано:
От: Къде държите парите си?

Най-добре е да се инвестират.

Ще ти спестя един disapprove, но ще се радвам да споделиш (ако не е тайна) къде инвестираш? С този кратък отговор не допринасяш нищо към темата. Щеше да е същото ако само беше гласувал.
 
От: Къде държите парите си?

Разбира се, че е тайна. Нямаше да е същото. И не се заяждай! Хайде, добре, не е тайна - инвестирам в употребявани вещи. Успех с размахването на disapprove-чета, може някой път наистина да успееш да уплашиш някой :D
 
От: Къде държите парите си?

Около 10% в депозит
20% във взаимни фондове - нискорисков, балансиран и рисков
20% в акции и етф на международни пазари
50% в дялове от български компании

Поздрави!!!
 
Последно редактирано:
От: Къде държите парите си?

почнал си септември 2014-та и вече си финансова акула...

Да не би живота да му е почнал с регистрация във форума.
 
От: Къде държите парите си?

:lol:
не разбирам къде е проблема?
Направих си сметка в ИПза БФБ и международни пазари и също така сключих договор с няколко ВФ,
чак акула не съм, все още има много неясни за мен неща, но не искам да изпускам времето. Мисля че сега е удачен момент за инвестиции на БФБ и действах! Има хора като г-н Цачев от Елана или г-н Николов от Карол чиито знания никога няма да достигна, но мисля че инвестирането в акции е много повече психология и уцелване на верния момент от познания за коефициенти и т.н. особенно на БФБ!
 
От: Къде държите парите си?

Уж най-сигурното място е в банката, спестени, да трупат там някаква лихва и ако им се намери по-добро приложение, ги инвестирам в нещо.
 
От: Къде държите парите си?

Най-лесно е да нямаш пари. Няма да ти пука за тях и няма да се чудиш къде да ги държиш.
 
От: Къде държите парите си?

Така и не разбрах, как да отворя тези прикачени файлове ! Като не може да се работи с тях във форума, защо не се забранят ако е възможно от админ панела?
 
От: Къде държите парите си?

Така и не разбрах, как да отворя тези прикачени файлове ! Като не може да се работи с тях във форума, защо не се забранят ако е възможно от админ панела?
Знам че не по-темата, но аз имам същият "проблем" :)
 
От: Къде държите парите си?

Знам че не по-темата, но аз имам същият "проблем" :)

И не си само ти, всички сме така...прав е Венци
 

Горе