Къде са рекламодателите?

penev75

Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Сайта ми bgimoti.info е вече няколко години онляйн. Има хиляди посетители на ден, класира се добре в Google за качествени думи, като недвижими имоти и имоти, имаше до скоро и добър PR, само не може да се намерят рекламодатели.

Не мога да разбера - цените ли са високи, TLD ли не се харесва или има някаква друга причина.

Сваляхме цените няколко пъти, правихме промоции с безплатни импресии, но ефект почти няма.

Би искал да помоля вещите в тази област да проанализират ситуацията и да ми дадат съвет какво да правя.
 
От: Къде са рекламодателите?

Такааа.. в БГ май хората, които използват интернет са 14-18% от населението, от тях сигурно 70% са под 18 години.. е тогава идеята да продаваш директно рекламно място на обикновенни хора е обречена :(

Освен да се прикачиш към някоя рекламна агенция и да те включат в пакетите си за реклама.. друга възможност ми се струва малко вероятна.

Е остава google.. :)

В този форум има хора, които си продават реклама помежду си.. но надали точно това те устройва...

Та според мен още е рано за директно привличане на рекламодатели :( в БГ
 
От: Къде са рекламодателите?

#Shmitkata, пич, ти сериозно ли? Имам познати със сайтове... даже сайтовете им са нищожни, но са си намерили някаф сериозен спонсор и вземат доволни пари... един знам дето взема 500 лева на месец, само за 1 банер на сайта си, като има по 200 уникални на ден...
В този форум има много такива хора които печелят по-този начин... но просто да чакаш без да се рекламираш... трудно... трябва да си доста голям за да стане работата.

Иначе пробвай да пратиш писма на някой агенции да рекламират в твоя сайт. Като ги залъжеш, че, ако се включат до еди коя си дата ще им направиш еди кво си намаление първите еди колко си месеца.
Иначе една хубава системка ако си направиш и махнеш тая джумла ще е мн хубаво...
Също така най-многото пари са за хората със собствени фирми... като регистрираш фирма се отварят повече прозорци...
 
Последно редактирано:
От: Къде са рекламодателите?

Сайта ти е супер добър, баце. Но няма идея какво да те посъветвам за рекламудатели. Не знам как е хавата при имоти-бг или оня портал, който обединява много такива сайтове и агенций. Много е кофти пазара на реклама тук, но как биха реагирали големите агенций, тези които имат в тях някой, който може да си пусне компютъра без да се запали, и да види преспектива в това да рекламират на сайта ти.

Виждам че има много връзки кум него, както и предполагам че има и добър трафик, който е таргетиран и ърси за имоти. А тук наистина хората си менкат банери и линкове и пазаре тече, но благодарение на това сайтовете им трупат повече трафик и стават сила, а това как те ще си го монитизират - намират начин. Поне силно се надявам да е така.:)

Успехи и наистина сайта ти заслужава да е в топ листата на агенцийте за недвижими имоти. :)
 
От: Къде са рекламодателите?

Blinky: Благодаря за хубавите думи. Да сайта се посещава от хиляди на ден, които търсят имоти.

toretic: Пращам писма редовно на агенции за недвижими имоти, строителни фирми, кредитни консултанти и какви ли още не. За сега успеваемостта е 0%. Освен това имам и фирма. Издавам и данъчни фактури.

Shmitkata: За съжаление си прав за потреблението на Интернет у нас, но не мога и аз да се съглася за рекламният пазар.
 
Последно редактирано:
От: Къде са рекламодателите?

Свържи се директно с хората. С оферти по имейла и на сайта няма да стане, много пъти съм се убеждавал.
Всичко зависи от конкретния сайт. Посещенията са много маловажни според мен. Аз съм продавал реклама на за банер за един месец за 500 лева без проблем за един сайт с по-малко от 500 уникални дневно. В същото време не съм успявал да продам подобна реклама в сайт с 1000 уникални дневно за 50 лева...

Моят съвет е:
1. Махни едното рекламно пространство, защото така сайта е много натруфен.
2. Създай платени обяви за имоти които да включват повече екстри за клиентите, но трябва да струват евтино. (10-20 лева на месец). Агенциите за недвижими имоти са склонни да плащат понеже печелят много от една сделка. Единственото което е важно е ценитв да отговарят на посещенията.
3. Прави промоции свързани с обявите вместо с рекламата.
 
От: Къде са рекламодателите?

Когат успея да ти отворя сайта - ще давам съвети ;)
 
От: Къде са рекламодателите?

Сайтчето е добро!
В състояние съм да ти помогна срещу 250лв. - пратими по банкова сметка или в реклама на сайтът ти - както си избереш!
Пиши ми ЛС за да се договорим!
 
От: Къде са рекламодателите?

Благодаря Ви за отговорите и съветите на всички

Ovanes: Тази CMS не предлага възможностите от точка 2. Моите умения не стигат за да ги направя сам. Замислил съм след време цялостен редизайн и нова CMS, която някой да направи за нас, но на този етап е тази.

Izida: не съм забелязъл днес да е имало проблеми с отварянето на сайта

takamato: имаш лично съобщение
 
От: Къде са рекламодателите?

Агенциите за недвижими имоти много се опариха покрай бума "bulgarian properties", някой от тях спечелиха, обаче повечето се набутаха с много пари във всякакъв вид реклама. Потънаха много инвестиции които очакваха че ще си ги избият от англичаните, обаче вече няма англичани, няма печалби, много фирми фалираха, няма конкуренция, и ако обърнеш внимание вече почти никой не рекламира в AdWords.
 
От: Къде са рекламодателите?

Вече го видях. Поздравления за добрия сайт. Харесва ми.
Добре си отбелязал местата, които предлагаш за рекламни полета.
Добре е единият да бъде на мястото на горния адсенс. Да имаш централен банер.
Намери място и за един 320х200. Нека има разнообразие.

В твоя бранш фирмите рядко си четат мейлите - трябва по телефона да ги тормозиш или най-добре лично на място. Най-чудесната възможност да събереш директни рекламодатели е на Стройко и всякакви други строителни и имотни изложения....
Направи си визитки и комуникирай директно.
Не оставяй полетата празни!!! Пусни на някого гювеч и рекламирай. Нека безплатната реклама се ротира с твоята (Вашата реклама тук!). Аз не бих рекламирала в сайт, в който не рекламира конкуренцията или други фирми.

Аз така съм си събирала рекламодателите в моя сайт - никога празно.
За сега това от мен!

Ако имаш въпроси, съм насреща.

Успех ;)
 

Горе