Къде си държите домейните?

Sky

Well-Known Member
Имам домейни пръснати в поне 10 регистратора , и се чудя къде ги държите вие?
Пък и досега не съм трансферирал домейн, някакви такси имал ли?
И в namecheap.com покрай промоциите имам 10-на домейна мога ли да ги събера в един профил?Тревожи ме това,че промото е само за нови профили и не можеш да платиш с една карта 2 пъти,да не се заядат нещо?
 
От: Къде си държите домейните?

При почти всички регостратори си плащаш таксата за една година. Например ако ти остават 3 месеца (при старият рег), след като платиш стават 12+3=15 месеца
Хубаво е наистина да си гу държиш на едно място. Моите са си в бг, при хост.бг Имал съм (и сега имам няколко) и по други разни, ама практиката показа, че е по-добре (освен ако не криеш разни галимации) да си се гушкат заедно някъде :) Иначе тия с промотата са си дърво отсекъде..незнам каква е толко голямата разлика от по няколко лева на година, щом си взел някакъв домейн с идея за него, а ако няма идея за него просто не е трябвало да го взимаш :wink: Не знам да има промота за продължаване на домейни, има само за нови, а когато продължаваш таксите почти в цял свят при регистраторите са си едни и същи, така че няма сми от тва 5-левово първоначално спестяване. Обикновено такива промоции взимат тинейджърите (за по1-3$) с идеята да го продадът бързо след това например за 10$...ей такива далавери :D
 
От: Къде си държите домейните?

Значи първо да премисля добре кой ще се поднови на 100%,че да не стане да се набутам,Мерси сега ще ги събера и прегледам.
Ама пак не разбрах къде е добре да се държат,все пак някъде пускат промо кодове за подновяване.Не че ще забогатея ама защо да ги давам тея пари
 
От: Къде си държите домейните?

Еми ако ще пестиш namecheap май са най-добри за домейни. Незнам, то вече си го има и личният момент - де най те кефи :) Аз от хоста съм супер доволен, дори са ми звъняли по телефона, че едикойси домейн щял да изтече...има го и тоя момент :wink: Гледаш: отношение/контролен панел/цена/опции и решаваш :) Ако все пак имаш ВАЖНИ домейни ти препоръчвам да са си ти в бг и регнати с реални данни и с фактура или от сорта
 
От: Къде си държите домейните?

godaddy бих казал , за него най-лесно се намират промоции и ги пускат често..

и аз от godaddy-to си бях взел един с някаква промоция с код, даже мисля, че и трансферирах ама нищо не ми струваше. ;)
 
От: Къде си държите домейните?

Само вътрешните трансфери са безплатни принципно, но може и да си набарал някаква особена промоция
В деди нищо не си дръжте, много народ са яли дървото...не знам дали си заслужава (ако домейните са ви сериозни и още повече има сайт на тях) няколкото $ първоначално спестяване
 
в деди е по добре от всички други регистратори освен ако не броим офшорните ICAAN сертифицирани (където домейните са от 15 долара нагоре - 20 с праивъси)

значи ако стигнем до някакви блокиравания за спам и тнт (където не е нарушен закона но правилата на регистъра и е възникнал пробле) плащате 75 долара глоба и домейна се освобождава да си го трансферирате до друг регистър... културно (проса може да отнеме няколко часа)

в нейм чиип (както във всеки регистрър под ENOM както са те) ако ENOM блокнете изграяш с домейна няма начин да го освободиш... така че ако годеди са зле нейм чипа са по зле...
 
От: Къде си държите домейните?

Държа си домейните предимно в namecheap, но не пренебрегвам и варианта просто да ги държа в буркани в мазето
 
От: Къде си държите домейните?

Избрах Godaddy, защото винаги имат някое промо за регистринране, подновяване и трансфериране.
Ако човек е по търпелив и за privacy изпадат кодове.
 
От: Къде си държите домейните?

А дедо ви Гошо кво казва :

problem with godaddy = Около 7 130 000 резултата
problem with namecheap = Около 417 000 резултата :twisted:


Може да си сърчнете и тук във форума подобни :wink:
 
От: Re: Къде си държите домейните?

Така е, колкото повече потребители толкова и повече проблеми.
Май ще ги събера в Godaddy
Тоя сърч можеш да го сравниш и с обема домейни/потребители, които имат двата регистратора ;)

Godaddy е най-големия регистратор за момента...
 
От: Къде си държите домейните?

Така е да, обаче в дедито (поради тия ВРЕМЕННИ промоции) кибичат поне 80% useless домейни, тоест такива на които шанса да има сайт някога няма и 1% :wink:
За пример с тия измислени промоции. Бях взел подобен домейн и когато дойде време за подновяване таксата с всичките им галимации (без приват даже) ми излизаше около 16$, което е много повече от който и да е тук в бг
И що изобщо трее винаги да сте със стадото не мога да разбера :) Пешо влезнал у тиняка, айде и вие там по дефаут :D Що не гледате къде има ОТНОШЕНИЕ към клиента, а гледате къде търчат кониете, типичен бг манталитет
Херо, ще се наредиш, после "да не ревеш като много други" (reserved by BB) :D
 
Ползвам поне от 4 години godaddy и не споделям мнението ти. Да имат си своите проблеми, като при всички други, с които също ми се налага да работя.

Това, че ти си направил своя избор да ползваш нещо по-скъпо и да се чувстваш доволен от това си е изцяло твое решение и ние сме като Пешо и не желаем да сме в твоята тиня ;)
 
От: Къде си държите домейните?

Ти затова ли се регистрира? Тея от смсхостинг тъй не се научиха,че с спам не се прави реклама.
Копи,аз гледам къде е най-евтино(друга отличителна черта на Българина) .
Не виждам какви проблеми бих имал с домейните?
аз всичко държа на едно място, от скоро се преместих при novahost.bg
 

Горе