Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Беджев Стил

Well-Known Member
Наскоро се сдобих с няколко нови сайта и реших да ги регистрирам в български интернет портали .
Няма да споменавам имена , но се натъкнах на десетина портала, в които чакаш за одобрение и изобщо не те одобряват или са пълни с грешки и недомислици , липсват необходимите категории или са тотално празни откъм съдържание .

Какъв е смисъла от такива портали , след като не се поддържат ? А някой от тях имат висок PR , как са се сдобили с него не знам !
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Според мен повечето портали/директории от доста време са на автопилот :mrgreen:
 
Да, така е. Повечето портали и директории ги пише на самотек. Дори и някои големи. Наскоро се пробвах в два големи, но ефект никакъв. След 12-та нещо бяха поувехнали и двата. За това и ако нещо искаш, пишеш на форума, ако не ти се върне до седмица, забравяш, че този сайта влиза в портфолиото ти от линкове или ресурси, към които насочваш трафик. Дори се чудех дали да пиша на някой, защото исках наистина от тях линк, защото конкурентите имат. Истината е, че и тук трябва да се направи един списък с активни и приемащи директории и портали. Иначе доста време ще се губи. Както по едно време стана в чужбина, преди ъпдейтите - адваш в 200 директории - одобряват те едва 20. :) За това започнаха да плюят какви ли не софтове за целта. :)
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Като каза за директории се сетих да си погледна моята :rolleyes:
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Има ли значение дали при събмитите заглавието и описанието е едно и също или е добре да се сменят? Може гошко да те накаже за едно и също заглавние и описание?
 
Re: От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Има ли значение дали при събмитите заглавието и описанието е едно и също или е добре да се сменят? Може гошко да те накаже за едно и също заглавние и описание?

Еее, хубаво е да са различни, и реално прекалено наспемени анкори не е ОК. :)
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Да, но не си струва да седнеш и примерно за 100 директории да напишеш 100 различни тайтли и дескрипшъни..в най-добрия случай ще си ги спинна.
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

аз одобрявам на месец-два. все пак е работа на която трябва да се обърне внимание, а за всеки ден е досадно. така отделям няколко часа и юруш братя. преди поправях грешките при попълване, затварях си очите при разни опити за "лъжене", но сега не - мишкуваш ли - брадва.
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Това заглавие ми звучи все едно:

До всички мързеливи българи: стегнете се, работете!
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Направо ми взе темата, сериозно! Освен всичко, което изброихте ще добавя и това, че никой не си чете пощата! От няколко седмици ми се налага да пиша на всякакви сайтове и %-та на обратен отговор клони към 1. Хора толкова ли е трудно да отделиш 1 мин и да си прегледаш пощата на сайта? Не говоря само за портали и директории. Ето преди седмица и половина пуснах запитване за едно устройство в един от "водещите" нашенски онлайн магазини. Хайде познайте след седмица и половина дали съм получил отговор, но вече и да ми отговорят ще е безсмислено защото го купих от друго място...
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Това заглавие ми звучи все едно:

До всички мързеливи българи: стегнете се, работете!

ако носят приходи - да е работа. в 98% от случаите си е чисто на доброволчески начала поддръжката да директория
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Като каза за директории се сетих да си погледна моята :rolleyes:

Ей и аз да ударя едно око на моя. Може да ви изглежда интересно но аз имам един портал и на него имам само мои сайтове т.е. не съм го направил за други сайтове. :)
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Добавяш си сайта в 4-5 директории и това е. И без това над 80% от тези директории са спамилки и няма никаква файда от тях, дори ще ти навредят. Ползвайте само авторитетни сайтове, за да не се чудите после защо буболечките на гугъл ви наказват ;)
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Добавяш си сайта в 4-5 директории и това е. И без това над 80% от тези директории са спамилки и няма никаква файда от тях, дори ще ти навредят. Ползвайте само авторитетни сайтове, за да не се чудите после защо буболечките на гугъл ви наказват ;)

Защо да са спамилки всички директории, които се администрират постоянно. Спамилки почти не останаха на БГ, от тях не се печели
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Защото всеки ги ползва само за линк, а и доста често самите линкове изобщо не са качествени
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Защото всеки ги ползва само за линк, а и доста често самите линкове изобщо не са качествени

Нормално е да си ги подбереш по "PA" и "PR" от там нататък за какви некачествени линкове говорим?
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Всички тези неща са вследствие промените в алгоритмите на Г. След като почнаха масово да режат сайтовете хората спряха да публикуват по социални мрежи, артикъл директории и директории

В следствие на това са останали по едва няколко социалки и по някоя и друга директория - А пък в Румъния търся вече втори месец не мога да намеря работеща социалка - намирам стари списъци с по 50 социалки тествам ги или закрити или станали някакви други сайтове
 
От: Към собствениците на интернет портали - поддържайте си сайтовете моля ви !

Ей и аз да ударя едно око на моя. Може да ви изглежда интересно но аз имам един портал и на него имам само мои сайтове т.е. не съм го направил за други сайтове.

За този сайт в подписа ти ли става на бъпрос? Ако добавя 1/2 сайта за игри ще се публикуват ли или ще го ползваш само за твои сайтове?
 

Горе