ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Мастиленоструен, само е професионален да си печаташ разни картини там визитки етикети.но да си купиш мастиленоструен сега е все едно да си купиш CRT монитор или факс и флопи о0

Освен ако ... забравих му името ? Рембол ли беше раймън ли? не се заяде че не разбирам от принтери и да се изкаже той компетентно по въпроса, :lol:

п.п. рабин ееееее сега го видах пак е показал интелект и знания в най-новите теми :cry:

Уфффф! Нали не чета подробно напоследък темите във форума :confused: , та да му се не види, не съм и разбрал кога се е запалила поредната форумна любовна искрица! :lol:
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Мастилка не ти трябва, освен ако няма да печаташ нещо, което не може да се печата с друго...
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Незнам какъв но не си купувай САМСУНГ ! от тея новите беличките (мултифункционално устройство) промоционалните ... пълен боклук , скъпо зареждане и след първото се прецаква и започва да дъвче листите
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

стотинка и половина пълноцветно копие... браво бе как ги смятате тези цени... тези копирни центрове са такива кожодери от 2 стотинки разход ти искат до левче за копие... не сте обективни в сметките :)
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Много отдавна търся как да печатам сам етикети при нужда
и не намирам доволно решение.
Някой ако е решил проблема да сподели.

Разбира се трябва да излизат възможно най-евтино, за да не оскъпяват продуктите.
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Amoun какви етикети печаташ? На самозалепващата хартия ли? На ролка ли? Какви размери? И каква консумация имаш? За да предложа варианти. Говоря за професионално решение не нещо за 200 долара от DX.com
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Амуне аз етикети печатам с този Brother QL500
Ползвам го с тези ЕТИКЕТИ от ЕБАЙ

Себестойността на етикет е под 2ст - Иначе когато ми трябват големи количества еднотипни си ги поръчвам да ми ги печатат и ми излизат под 1 ст но за по малък размер.

За не натоварен офис принтер препоръчвам Brother 7055 Brother или 7055W ако ви трябва с WiFi - Евтиният вариант е около 200лв с ДДС а тонер касетите от ебай или амазон ги купувам за около 20лв за около 3000 копия и не се занимавам да ги пълня

Ако е за натоварен офис препоръчвам Ricoh - Внасят ги Кантек - Преди 6 години купих един за около 2000лв с ДДС оригиналният му тонер е 40лв с ДДС за 7000 копия (при него няма касета а само пластмасова бутилка с тонер която се слага директно в принтера) а барабана който трябва да се сменя на 50 000 копия е около 200лв ние го сменихме на 70 000 копия. Към момента принтера вече е на около 100 000 копия и бачка безотказно. При себестойност на печат около половин стотинка се е изплатил отдавна и то само с оригинални консумативи.

Цветно не съм печатал от години и не ми се е налагало ако ми се наложи ще отида до някоя книжарница.
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Искам нещо с което да печатам цветни етикети примено като за бутилки с вино, за предпочитане да са самозалепващи,
пълноцветни хубави етикети
да мога да си печатам и 100 и 1000 ако искам.

на брадър ги гледах тези, но са термални черно бели, ще ми е от полза и такъв и се чудех каква марак да взема.
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

За цветно ще трябва да помислиш за някакъв скъп цветен лазарен принтер за да са ти по евтини консумативите - Самозалепващи се етикети се продават на листове А4 с различни размери на етикета - Печатиш си и си лепиш на воля

Не бих ползвал мастиленоструен за целта защото ще се разтичат етикетите ако се намокрят
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

За цветно ще трябва да помислиш за някакъв скъп цветен лазарен принтер за да са ти по евтини консумативите - Самозалепващи се етикети се продават на листове А4 с различни размери на етикета - Печатиш си и си лепиш на воля

Не бих ползвал мастиленоструен за целта защото ще се разтичат етикетите ако се намокрят

ДА се конкретизирам: целта е под 5 стотинки да ми излизат самите етикети, за началното оборудванебих дал до 1000 с кеф, до две хиляди сособенно мнение, а до 5 с нежелание и то само ако е мулти функ нещо, да може да печата по извратени неща не само етикети, а и канаваци и картони разни :)
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Цената за един лист А4 самозалепващ се е около 10 стотинки - В зависимост от това колко етикета ще има разположени на един лист - Себестойността на хартията за един етикет може да ти падне под 1 стотинка - ЛИНК за Хартия не съм сигурен дали това е най добрата цена но е добре за ориентир.

За принтер бих взел нещо подобно на този BROTHER за около 400лв

Комплект Тонери за него е около 150лв за около 3000стр - Това прави около 5ст за лист

Тоест лист самозалепваща 10ст печат 5ст - Ако вадиш дори и големи етикети А5 ще ти излизат около 8ст - А ако от един лист А4 вадиш 4 около 4ст на етикет
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Супер, благодаря на всички за ползотворните мнение. Явно вече какво ще бъде като машина, само остана да избера нещо конкретно. Благодаря!
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Цената за един лист А4 самозалепващ се е около 10 стотинки - В зависимост от това колко етикета ще има разположени на един лист - Себестойността на хартията за един етикет може да ти падне под 1 стотинка - ЛИНК за Хартия не съм сигурен дали това е най добрата цена но е добре за ориентир.

За принтер бих взел нещо подобно на този BROTHER за около 400лв

Комплект Тонери за него е около 150лв за около 3000стр - Това прави около 5ст за лист

Тоест лист самозалепваща 10ст печат 5ст - Ако вадиш дори и големи етикети А5 ще ти излизат около 8ст - А ако от един лист А4 вадиш 4 около 4ст на етикет

Суперррр е всичко мерси за инфото,
ще го пробвам това.
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

3000 страници при 5% покриваемост ли? Защото при етикетите като за вино гониш към 90% покриваемост ако са готини и шаренички... и копията от 3000 стават къде 300-400 и се пукаш от яд после :) Отделно как се кара самозалепваща на такива лазерни въшки... жална майка.
За такива малки тиражчета даговори си хубави цени за печат и си пести пари, време и нерви...
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Малко личен опит:
- Няма добра и лоша марка, всичко зависи какъв клас е конкретната машина. Не хвалете HP, не плюйте Lexmark. Не можем да сравняваме опит с устройства от различни класове, само защото са различни марки.
- Новите лазерни принтери на ниска и средна цена са... кошмарно некачествени. Ползвам (понеже съм в този бранш) 2 употреба висок клас лазерни принтери. 32 000 копия в касетата при 48 стр. в минута -> машината е така създадена, че да издържа зверски натоварвания -> нормалната употреба оставя за подобен принтер цяла вечност като оставащ живот.
- Никакви мастиленоструйни! Дори по-добрите от тях пак не са направени за тежки натоварвания. Механиката е по-слаба, по-лесно се износва и чупи. Мастилата на по-новите избледняват с годините, дори да не са изложени на слънчева светлина, а закопани в папка в бюрото (прясно "похвалване" от познати).
- 3 в 1 е удобно за копиране, но касетите са с по-малък капацитет. Ако ще се сканира/копира рядко, бих предпочел отделен скенер.
- За специфични нужди за печат, който се прави наистина рядко, подкрепям мнението за външна услуга.
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

3000 страници при 5% покриваемост ли? Защото при етикетите като за вино гониш към 90% покриваемост ако са готини и шаренички... и копията от 3000 стават къде 300-400 и се пукаш от яд после :) Отделно как се кара самозалепваща на такива лазерни въшки... жална майка.
За такива малки тиражчета даговори си хубави цени за печат и си пести пари, време и нерви...

Реално му дават по 3000 копия на цвят и 4000 за черното, което сборно би трябвало да е доста повече от това които съм написал 3000 копия - точно поради тази причина че запълването ще му е над 5%

От друга страна като се печати на такъв принтер не е необходимо да избираш плътен фон - На бял фон с хубав дизайн могат да се направят чудеса

А когато става въпрос за малки серии от 10-20 етикета ходи си ги поръчай някъде да видим дали ще ти излезне по евтино
 
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Изборът на печатащо устройство винаги е бил много спорен и критичен. Дори и в зората на компютърната техника - дали да е матричен или с така наречените маргаритки или ако е матричен колко иглен каква марка и т. н.(Тогава за печат на графика никой не си и мечтаеше) С появата на мастилено-струйните и лазерните принтери нещата станаха още по сложни и избора по труден. Ще си позволя да опиша моята гледна точка по въпроса опирайки се на дългогодишния си опит. Адмирирам автора за така поставения въпрос, наистина технологията на работа е основната характеристика, която от своя страна определя качеството и себестойността на печата.
Типове технологии и характеристики:
1. Матрична технология - Ниска скорост, ниско качество, без цветове, много-ниска себестойност. значителна първоначална инвестиция.
2. Мастилено-струйна технология - Средна скорост, високо качество, отличен цветен печат, висока себестойност, много-малки първоначални инвестиции.
3. Лазерна технология (Черно бял) - Висока скорост, добро качество, печат нюанси на чернобяло-бяло, ниска себестойност, значителна първоначална инвестиция.
4. Лазерна технология (цветен печат) - Висока скорост, добро качество, добър цветен печат, ниска себестойност(При големи количества на печат), много голяма първоначална инвестиция.
Както се вижда технологиите предлагат широк кръг от възможности и параметри. За да се определи по добър начин рентабилността на отделните типове печатащи устройства трябва са се съобразим и с начина на използване. Къде ще бъде използвано, за какви цели, какъв обем ще се печата и колко често. В момента на пазара се предлагат много комбинирани устройства, които предоставят допълнителна функционалност на печатащите устройства.
Типове приложения на печатащи устройства:
- Домашни условия - Мултифункционално мастилено-струйно устройство - силно го препоръчвам защото: е необходима малка първоначална инвестиция, имаш под ръка всичко необходимо за печат, копиране, сканиране. Заради рядкото му използване себестойността се избива заради евтиното придобиване.
Ако ви се налага печатане по-често и по-голям обем може да се препоръча някой лазерен принтер от нисък клас.
- Малък офис - Лазерно мултифункционално устройство като основно печатащо устройство и мастилено-струен принтер като резервен вариант или при нужда от печат с по-добро качество или нещо шарено.
- Среден или голям офис - Тука по-добре нещата ги оставете на професионалистите, защото нещата стават доста сложни. Препоръките ми съобразно отделите където ще се използват принтерите е: счетоводство - матрични принтери и лазерно мултифункционално устройство. Секретарка - Копирна машина със възможност за печат и сканиране(нарочно препоръчвам копирна машина). Администрация - лазерни принтери.
Надявам се да съм бил полезен с нещо.
 
Последно редактирано:
От: ЛАЗЕРЕН или МАСТИЛЕНО-СТРУЕН ПРИНТЕР?

Аз пък изобщо не съм съгласен, че мастилено-струйните са подходящи за домашни условия. Нагледал съм се на хора около мен, които си купуват такъв, в началото печатат ентусиазирано, а после го оставят да събира прах един месец и накрая като го пуснат единият от цветовете вече е засъхнал и не пуска мастило. За домашни условия най-евтините лазерни принтери са перфектно решение. Съвсем малко по-скъпи са от мастиленоструйните, но качеството винаги е отлично, макар и черно-бяло, а дори да го зарежеш за шест или повече месеца, това изобщо няма да му навреди.
 
и аз не съм съгласен за домашно полване мсатилено струен освне ако не ти трябва повече цветно и за кратко

моят черно бял лазерен съм го взел през 2005 Xerox комбо устоиство понякога печатам повече понякога по малко, ползвам го и като копир, само го взех с големия стартов консуматив за 3000 копия още съм с него излезе ми всичко 300 и малко лева тогава с отсъпка..... напоследък като ксерокопирам трябва да му дава дарк за да е добре копието - взе да свършва..... копирна машина нямаше как да си взема едно време (много бяха скъпи) а принтер и мастилено струен принтер щяха да ми излязат към 150 лв тогава .... за около 9 години щях да съм сменил сигурно 4-5 принтера да не кажа повече особено както не печатам ги оставям да изсъхне главата е по евтино да си вземеш нов отколкото да оправяш стар...

гледам сега рециклираните консумативи ми струват 40 лв за 3000 копия мисля че е добре след няколко месеца ще си взема има още живот в този :)
 

Горе