Конкурс за: ЛОГО (БИЛБОРД) за физически магазин 200лв

Статус
Not open for further replies.
Интересно ми е ползваните изображения в неонов стил заплатени ли са:


Уважавайте колегите си дизайнери, като споделяте работа създадена от вас а не взета на готово. За в бъдеще, когато споделяте свои проекти не е лошо да ги проверявате в чичко google, за да не лъснат като сегашното ви "творение" ;)
 
Уважавайте колегите си дизайнери, като споделяте работа създадена от вас а не взета на готово.

По принцип съм съгласен, но всички са ползвали графики, които не са техни, било то и безплатни.
За такива билборди и дизайни с повече елементи е приемливо да се ползват сток изображения / елементи, което не видях май автора на конкурса да го е забранил.

Лошото е, че в конкурсите за лого се ползват такива (този, въпреки че пише "лого" в заглавието, не е от тях).

Проблемът на колегите е друг, но дори да са прави, на практика е недоказуемо :) Реално ако участваш в конкурс тук, трябва още с пускането да си се примирил, че това време е загубено, и че го правиш "за спорта".
 
Именно ползването на неон в дизайна при условие, че табелата ще има и друга подсветка ме наведе на мисълта, че подобно сглабяне на дизайн е абсурдно, може и аз нещо да не разбирам и тази тухла в беграунда, просто леле мале.
@Xteem сподели портфолио и ще ти повярвам, ако искаш де, не си длъжен.
 
Искам да попитам колегите дизайнери, след като се появиха тези конкурси, какво става с поръчките им за работа?
Увеличават ли се, намалят ли или никакви ги няма.
Моите впечатления са, че всеки предпочита за същите пари да получи повече варианти и за него да работят повече дизайнери и накрая ако не е коректен да си събере добрите идеи и да не плати.
 
Искам да попитам колегите дизайнери, след като се появиха тези конкурси, какво става с поръчките им за работа?
Увеличават ли се, намалят ли или никакви ги няма.
Моите впечатления са, че всеки предпочита за същите пари да получи повече варианти и за него да работят повече дизайнери и накрая ако не е коректен да си събере добрите идеи и да не плати.
Те не са от вчера тези конкурси за да има база за сравнение преди и сега, но наградата трябва да е по-голяма да, ако е по-голяма обаче те ще предпочетат западен сайт щото там 50 филипинеца и 100 индиеца ще се скъсат да предлагат варианти. Според мен нищо не може да се замени с персоналната работа с дизайнера и особено ако е доказал се дизайнер със стабилно портфолио, демек опит, на конкурсите евтините имам предвид тези до 100-150лв залагаш на карта както клиента така и дизайнера.

Диазйнера участва за спорта и от части за реклама, но по-скоро първото.
А клиента участва с името на фирмата си и дребните тарикатлъшки номера не са добра идея според мен.
И въпреки това Тарикатлъка няма да спре, то си е в характера на Българина - "да ги метна тея балъци" - това не е мислене на бизнесмен, а на уличен търговец.

Време е да прехвърлим темата в друг раздел:)
 
Последно редактирано:
Аз от конкурсите съм си харесал стила на Мимето примерно, следващия път директно ще потърся нея.
 
Именно ползването на неон в дизайна при условие, че табелата ще има и друга подсветка ме наведе на мисълта, че подобно сглабяне на дизайн е абсурдно, може и аз нещо да не разбирам и тази тухла в беграунда, просто леле мале.
@Xteem сподели портфолио и ще ти повярвам, ако искаш де, не си длъжен.
Не е нужно да разбираш колега, просто мисленето ми е различно и не се съобразявам с общо приети "рамки" и еднообразни дизайни а относно портфолиото нямам толкова време но ще си направя, аз не скучая по цял ден, работя и принципно не се занимавам с такива конкурси.
 
Интересно ми е ползваните изображения в неонов стил заплатени ли са:


Уважавайте колегите си дизайнери, като споделяте работа създадена от вас а не взета на готово. За в бъдеще, когато споделяте свои проекти не е лошо да ги проверявате в чичко google, за да не лъснат като сегашното ви "творение" ;)
Опитай се ти да направиш файл годен за печат за билборд с въпросният jpeg неон който е 100kb и пак пиши :)
 
Ясно нямаш портфолио и работиш нещо съвсем друго до колкото разбрах, защото ако си дизайнер няма начин зад гърба си да нямаш проекти за клиенти и всичките да са конфиденциални, най-малкото имаш сайт в който пишеш работил съм за тези, тези и тези.
Нямах предвид виждането ти, а физическото изпълнение на табелата неон в симбиоза с класически надпис с подсветка, тоест на една табела, някак си не си го представям в тоя му вид, а и неона стои по-добре на тъмно.
Ще ми е интересно да споделите крайния вариант, което едва ли ще се случи де, но както и да е.

Успех!
 
Ясно нямаш портфолио и работиш нещо съвсем друго до колкото разбрах, защото ако си дизайнер няма начин зад гърба си да нямаш проекти за клиенти и всичките да са конфиденциални, най-малкото имаш сайт в който пишеш работил съм за тези, тези и тези.
Нямах предвид виждането ти, а физическото изпълнение на табелата неон в симбиоза с класически надпис с подсветка, тоест на една табела, някак си не си го представям в тоя му вид, а и неона стои по-добре на тъмно.
Ще ми е интересно да споделите крайния вариант, което едва ли ще се случи де, но както и да е.

Успех!
Явно не си разбрал, занимавам се с дизайн и предпечатна подготовка и то не от скоро, имам толкова много проекти които съм правил че едва ли мога да ги събера в портфолио, но както казах не ми е останало време до сега да си направя но и това ще стане. Ще споделим крайният вариант ако поръчителя желае ест.
 
Именно ползването на неон в дизайна при условие, че табелата ще има и друга подсветка ме наведе на мисълта, че подобно сглабяне на дизайн е абсурдно, може и аз нещо да не разбирам и тази тухла в беграунда, просто леле мале.

Това е изцяло друга тема. Организаторите на конкурси тук често си харесват неизползваеми шарении така или иначе, но вкусът си е техен и това е субективно. Често ми се налага да дооправям лога, понеже нито клиента, нито дизайнера са се замислили как ще им стои логото в сайта или мобилното приложение.

имам толкова много проекти които съм правил че едва ли мога да ги събера в портфолио

Yikes :)
 
Това е изцяло друга тема. Организаторите на конкурси тук често си харесват неизползваеми шарении така или иначе, но вкусът си е техен и това е субективно. Често ми се налага да дооправям лога, понеже нито клиента, нито дизайнера са се замислили как ще им стои логото в сайта или мобилното приложение.



Yikes :)
Пак казвам не е нужно ти да го разбираш :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе