Лайфбукс1

От: Лайфбукс1

той е вип бре алоо ;)

имал 5000 посещения с кого да се обзаложим че след месец ще са под 200 ?

освен ако нему пуснат банера по битивиту :)
 
От: Лайфбукс1

AMOUN банера в подписа на момчето имаш превид предполагам :)
БТВ обичат тези програми като нищо ще покажат Best PTC List

......
само не разбрах лайфбокса ще работи ли и кога ...
:) 5000 били посещенията как не...
 
Последно редактирано:
От: Лайфбукс1

абе той гаранция влиза тук тоя деветокласник ама го е срам да си каже кой е :) като ви чете коментарите бре завистници ууууууууууу
:twisted::twisted::twisted::twisted:
 
От: Лайфбукс1

То да взема и аз да си направя един революционен сайт на joomla, да дам някой лев на Ани Сандалич и Юксел Накадриев и само гледай като ме дават по новините, най-великия ще ме изкарат. хахаха :lol:
 
От: От: Лайфбукс1

И после ще започнат теб да "хранят". :lol:
То да взема и аз да си направя един революционен сайт на joomla, да дам някой лев на Ани Сандалич и Юксел Накадриев и само гледай като ме дават по новините, най-великия ще ме изкарат. хахаха :lol:
 
От: Лайфбукс1

ако не беше да го представят по телевизиите изобщо нямаше да обсъждаме фейсбук номер две ..
 
Последно редактирано:
От: Лайфбукс1

Много ми хареса последното мнение относно репортажа за пазаруването онлайн, гледах предаването, имах чувството, че тея от нова не знаят какво е това животно интернет. Преди време БТВ бяха направили едно предаване специално за това, какви методи използват хакерите да ти откраднат номерата на картите, ама там си бяха нагласили нещата. Сега с тая новина, нямам думи просто... мислех, че поне Нова са по-свястна телевизия от тея, ама май не съм бил особено прав..
 
От: Лайфбукс1

Новина е да направиш нещо ново и уникално, а не някакъв паразит, който наподобява ФейсБук и при няколко сторин посетителя клеква сървъра. ;)

Още един път БТВ доказаха, че са гола вода в ИТ новините. Спомням си репортажа за сайтовете за кликане по реклами, та и това е същото. Само като видях че говорят за ИТ, превключих, за това и днес ми доразказаха в подробности за какво иде реч.

И за да правиш толкова голям проект трябва да имаш и големи топки, само да кажа. Не хейтвам, ама да направят новини от които ще се спечели нещо. Те да са чували за най-големи форум за онлайн бизнес :) Не са, щото е по-лесно. :)
 
От: Лайфбукс1

И за да правиш толкова голям проект трябва да имаш и големи топки, само да кажа.

понягога става и с палаво дупе само!
 
От: Лайфбукс1

Най-тъжното е, че някакъв келеш дето не си не направил почти никъв труд, домейна му е адски скапан и не е измислил нищо ново, че направи пари на гърба на заблудената българска младеж
 
От: Лайфбукс1

Ами медиите направиха тая простотия. Сега най-честото мнение е ' Постарал се е човекът' и 'направете и вие такъв сайт'..
И двете са пълни простотии и лъжи. Първо не се е старал, защотото сайтът беше пълно мазало, второ има над 10 социални мрежи, било то подбни на фейсбук, било авторски, било подобни на Туитър. Ама медиите явно са решили да саботират и да пречат на нещата да се развиват естествено и най-добрите в случая няма да са първи. Ето сега както си пишем тук, утре примерно може да излезе половин час интервю пак по темата, кой крив, кой прав и в сайтът ще се налеят още 10 000 човека, за да видят какъв в точно този български фейсбук.
 
Последно редактирано:
От: Лайфбукс1

Не мога да разбера какво толкова го плюете момчето. Удала му се е някаква възможност, възползвал се е (както би се възползвал почти всеки от този форум), друг е въпросът, че е бил неподготвен за светлините на прожекторите и вместо да изпише вежди - извади очи. Но това нито рефлектира върху интернет-общността като цяло, нито намаля авторитета на когото и да е от пишещите в този или други специализирани форуми.

Четвъртата власт е много мощна и това е поредният пример. Още от времето на аферата Драйфус, когато информационната власт показва силата си и започва да се нарича четвърта, като коректив на първите три (съдебна, законодателна и изпълнителна) става ясно, че когато предоставя информация на над 90% от потребителите, то е естествено да определя и насоките. Интернет-обществото, което разбира за какво става реч, не е 90%, а не повече от 3-4. Следователно, няма за какво да дудне при положение, че е напълно естествено телевизионна медия да определя насоките, колкото и неверни и грешни да са те. Развийте интернет-обществото като противовес на "телевизионните чехли" (хората, които се изтягат на дивана след монотонния работен ден да изгледат поредния монотонен сериал) и ще имате равностойна трибуна.

Само че информационни общества в България бол, а файда - йок. Първо минаха и заминаха официалните (veni vidi cici), после се появиха форумите, които след време се узурпираха от админи или спонсори на принципа "плащам или работя, ерго поръчвам музиката", демек от изразител на общности си се превърнаха в обикновени презентационни сайтове, после изникнаха като гъби блогъри, които властта галеше по "непокорните" главички и от многото четкания така и не ги остави да проумеят, че блогърите в България по манталитет не са повече от десетина души, които не стигат и за една хайдушка чета, камо ли да се борят за зони на влияние с другите претенденти от четвъртата власт. Накрая се опря до манията на социалните мрежи, Фейсбука като "медията на модерните и независими хора", та се стигна до позора хуморист (Иво Сиромахов) да разбере по-добре от професионалистите какво тя представлява в действителност. И независимо от всичко това, хората не се усещат, че матрицата е като при турските сериали - почти всеки ги плюе и почти всеки ги гледа, тъй като манталитет се променя много трудно.

Та така и при момчето с "българския фейсбук" - хиляди го замерят с домати по главата, единици го оправдават, а всъщност проблемът не е в него, а в лаиците от българската четвърта власт. Доста хора го казаха това, но как постъпиха? Едни се скъсаха да изтъкват собствените умения, колко са по-добри и т.н., други тръгнаха да плашат със съд в търсене на евтина популярност, трети просто теглиха по една майна. И при такъв подход нищо чудно, че керванът на дилетантските медийни изяви ще продължава да върви, тъй като всеки скача върху момчето вместо да изюрка "журналята" най-накрая да започнат да четат това, което пишат, а не само да изчисляват хонорарите за "машинописна страница".
 
От: Лайфбукс1

В случая никой не оспорва 'късмета' на момчето да го дават по медиите. Но това, че са го дали не прави сайтът му по-хубав, нито сайтът му първи за България, защото има още над 10 такива български версии, правени от хора на неговите години или по-големи.
А според мен тук беше нанесена вреда и на самия фейсбук, но друг път ще пиша и за това. :shock:

То се получи нещо от сорта, аз да си кача клипче на Металика във вибокс, а медиите да ме дават като първия организатор на концерт за България, че аз съм поканил Металика. И накрая повечето хора да ми викат евала, че покани Металика да пеят в България, а реално аз да съм качил едно клипче във Вибоск. През моите очи ситуацията е същата!
 
От: Лайфбукс1

Проблемът е в нивото на компетентност на медиите и обществото като цяло, а не в нивото на компетентност на момчето. Справки - законите на Паркинсън.
 
От: Лайфбукс1

Прав си, реално медиите правят каквото си поискат, а накрая недоволството се проектира върху момчето и по-малко върху тях. Все пак ще се радвам, ако момчето осъзнае, че не може да прави сайтове и не му се отдава :) хаха
 
От: Лайфбукс1

Лично мое мнение, но момчето ще се озлоби от цялата тази работа, вместо да се усмихне и да поправи грешките, както и да си направи изводите защо стана така. Почва да се лута припряно, сменя скоростно най-различни скриптове, което означава, че най-вероятно чете повечето коментари по форумите. Една лека ирония би му подействала далеч по-ангажиращо, отколкото тези легени от черен негативизъм, които се изляха отгоре му. Това е момче в края на краищата, а не обръгнал на псувни политик.
 

Горе