Лайф коуч

thedonor.official

New Member
Какво мислите, добър начин ли е да монетизирам инстаграм, фейсбук и блог със лайф коуч услуги? Ако мислите, че да, моля дайте някакви съвети и насоки!
 
Да, добър начин е. Тези социални мрежи са в момента много голям генератор на пари. Много паднаха като Digg, но и много нови нишови се появиха:

https://www.convertwithcontent.com/60-niche-social-networks-marketers/

Вече зависи с какво ще монетеризираш. Аз лично бих продавал допълнителни курсове или аф. програма в нишата. ;)
 
Много модерно е напоследък. Но как точно ще монетизираш фейсбук и блог с лайф коуч услуги не можах да разбера?
Ами... в блога ще публикувам приложна психология, и разкази(които аз пиша) може и да си намеря няколко опитни мишки, чиито прогрес от лайф коучинга да документирам и публикувам също в блога, и ще има секция "Работете с мен" примерно, в която ще си предлагам услугите. Чрез инстаграм... и малко реклами във фейсбук ще докарам началния трафик в блога, после ще разчитам на качеството, и ще се надявам съдържанието да стане viral.
 
Последно редактирано:
Трябва да си зададеш следният въпрос - след като предлагам хомегенен продукт като още редица в БГ и най-вече Юли Тонкин, които вече е бранд в личностното развитие, то как аз ще се диференцийрам и къде са ми моите силни страни и къде ще поема масивни действия ... Рекламата е ефективна само когато предложиш превъзходен продукт!
Хората откликват на видео в пъти повече от блог!
Такова нещо можеш да го монетизизраш само и единствено с курс/workshop-и или консултации - всичко друго е семкаджийка работа от монетизация и влиза в графата комуникация!
 
Ами... в блога ще публикувам приложна психология, и разкази(които аз пиша) може и да си намеря няколко опитни мишки, чиито прогрес от лайф коучинга да документирам и публикувам също в блога, и ще има секция "Работете с мен" примерно, в която ще си предлагам услугите. Чрез инстаграм... и малко реклами във фейсбук ще докарам началния трафик в блога, после ще разчитам на качеството, и ще се надявам съдържанието да стане viral.
Много сложно като замисъл и изпълнение ми се вижда, за да се достигне до крайния продукт и продажбата. Защо не се насочиш по-скоро към продажбата на е-книга на тази тема ?
 
Трябва да си зададеш следният въпрос - след като предлагам хомегенен продукт като още редица в БГ и най-вече Юли Тонкин, които вече е бранд в личностното развитие, то как аз ще се диференцийрам и къде са ми моите силни страни и къде ще поема масивни действия ... Рекламата е ефективна само когато предложиш превъзходен продукт!
Хората откликват на видео в пъти повече от блог!
Такова нещо можеш да го монетизизраш само и единствено с курс/workshop-и или консултации - всичко друго е семкаджийка работа от монетизация и влиза в графата комуникация!
Имам данни за писател и това ми е в кръвта, затова избирам блог-а като опция а не видеата. А относно какво ще предложа... всеки има какво да предложи и от всеки можеш да научиш нещо, а от мен със сигурност има. с доста интересна житейска история, която ще представя в блога, и ще ми носи допълнително credibility. А относно Юли Тонкин, аз ще се насоча към англоговорящия свят отколкото към изцяло българска аудитория, идеята ми е да добивам опит и credibility за бъдещите ми начинания, не ми е за цел да стана милионер от лайф коучинга.
 
Много сложно като замисъл и изпълнение ми се вижда, за да се достигне до крайния продукт и продажбата. Защо не се насочиш по-скоро към продажбата на е-книга на тази тема ?
Една е-книга, сама по себе си няма да се продава според мен, ако преди това не си добил credibility, или както пише Гари Вайнерчук - jab, jab, jab, right hook. Напълно е възможно да пусна е-книга, но нека преди това да съм сигурен, че ще е популярна. Аз по-скоро гледам в бъдещето, отколкото в моментната печалба, искам да изградя себе си като бранд.
 
Имам данни за писател и това ми е в кръвта, затова избирам блог-а като опция а не видеата. А относно какво ще предложа... всеки има какво да предложи и от всеки можеш да научиш нещо, а от мен със сигурност има. с доста интересна житейска история, която ще представя в блога, и ще ми носи допълнително credibility. А относно Юли Тонкин, аз ще се насоча към англоговорящия свят отколкото към изцяло българска аудитория, идеята ми е да добивам опит и credibility за бъдещите ми начинания, не ми е за цел да стана милионер от лайф коучинга.
Не искам да те обезкуражавам, ама какво мислиш ти му е през оно на пазара. Сам говориш за Гари Ви, ами той се съдира от влогове и видеа - с тази разлика, че той действа не пише и още учи. Ето така се взима кредибилност!
История, супер всеки има история - защо му е да чета твоята? Някой, който е никой и пише в блога и ме кара да му чета статиите, след като съм се абонирал към Гари Ви, Тони Робинс, Трйеси, НЛП гурута и т.н?
На вън е месомелачка и самият факт, че ти учиш, вместо да имаш една камара реални истории, показва колко си с приложеността, но и това не е проблемът!
Трябва да се продаваш всеки божи ден! А продажба на вън с блог е равна на мъртвороден проект!

Сега е модерно всички коучове да са, чели не дочели НЛП-то на Бандлър и решили малко да моднат нещата, но кредибилност се добива не с думичката коуч :) Казвам го всичко това защото, ако ползвам модерното коуч, аз съм такъв в друга индустрия от твоята, но думата, която изпозлвам пред моите клинети както в БГ, така и на вън е ментор. Някак си не ме кефи да взимам кинти на някой който му задавам насочващи въпроси, на които той да си отговори и да достигне до промяната. Виж логотерапията, менторство и директен подход е друго ... всичко това ти го казвам защото на никой му пука какво знаеш, а как можеш да му помогнеш! И за да те разбере трябва да можеш да се продаваш! На вън без супер масивен социално комуникативен маркетинг си обречен!

ПП Искаш кредибилност, кажи му името на човека както си му е реда - ВейнърчЪк, не чУк!
 
Не искам да те обезкуражавам, ама какво мислиш ти му е през оно на пазара. Сам говориш за Гари Ви, ами той се съдира от влогове и видеа - с тази разлика, че той действа не пише и още учи. Ето така се взима кредибилност!
История, супер всеки има история - защо му е да чета твоята? Някой, който е никой и пише в блога и ме кара да му чета статиите, след като съм се абонирал към Гари Ви, Тони Робинс, Трйеси, НЛП гурута и т.н?
На вън е месомелачка и самият факт, че ти учиш, вместо да имаш една камара реални истории, показва колко си с приложеността, но и това не е проблемът!
Трябва да се продаваш всеки божи ден! А продажба на вън с блог е равна на мъртвороден проект!

Сега е модерно всички коучове да са, чели не дочели НЛП-то на Бандлър и решили малко да моднат нещата, но кредибилност се добива не с думичката коуч :) Казвам го всичко това защото, ако ползвам модерното коуч, аз съм такъв в друга индустрия от твоята, но думата, която изпозлвам пред моите клинети както в БГ, така и на вън е ментор. Някак си не ме кефи да взимам кинти на някой който му задавам насочващи въпроси, на които той да си отговори и да достигне до промяната. Виж логотерапията, менторство и директен подход е друго ... всичко това ти го казвам защото на никой му пука какво знаеш, а как можеш да му помогнеш! И за да те разбере трябва да можеш да се продаваш! На вън без супер масивен социално комуникативен маркетинг си обречен!

ПП Искаш кредибилност, кажи му името на човека както си му е реда - ВейнърчЪк, не чУк!
Ти не знаеш нищо за мен и ме нападаш така, при положение, че аз имам план на действие и съм поискал съвет, това говори доста за теб. И откъде знаеш, че нямам една камара реални истории ? Откъде знаеш, че това което пиша не е наистина стойностно? Не те кефи да ставаш лайф коуч, защото както изглежда според поста ти... нямаш грам вяра в хората... А истината е, че всеки има в себе си гений и скрит потенциал, но заради такива като теб, хората цял живот са с комплекси за малоценност, поради които си мислят, че не струват нищо, нямат какво да предложат на Света, намират си работа за 500 лв и цял живот са поробени. Помисли над това!
 
Чакай сега да помислим какво си писал:
http://www.pictaram.com/media/1497187612381068463_350782325
Follow me @thedonorofficial, for daily enlightenments from a former drug dealer, on his journey to a writer, blogger, psychologist, entrepreneur. The blog starts on 10th of May! Stay tuned!

Значи завяваш, че си психолог, а още учиш!
Заявяваш, че си предприемач, а не щеш да се продаваш!

Предполагам си запознат с когнитивняит дисонанс - кажи ми възприятието ти на коя теза го градиш да знам как да реагирам за напред?

Леко ти давам зор, да видя реакцията, спрямо това което си писал - защото има несъотвестиве между това, което заяваш, а ти ми летиш нямам вяра в хората?
Харесват ми и логическите индукции, аз му казвам не виждам голям смисъл в коучингът, защото е на принципът на психоанализата, но коучът напътсва човек сам да достигне до въпросите и да си отговори. Казвам, че това е неефективно, спрямо логотерапията, или менторството, което е бързо и радикално решение стил хирург и след всичко това ти ми викаш нямал съм вяра в хората wtf?

Нарочно ти давам зор, защото на вън конкуренцията е убийствена и ако не си подготвен да дадеш всичко от себе си, няма смисъл да си губиш времето!

Ако още не си осъзнал ти отговарям на въпросите ти - но явно ти е трудно да ги видиш.
Можеш ли да ми кажеш кой курс психология си?
 
Последно редактирано:
Не заявявам, че съм, казвам, че съм предприел пътуването към реализирането ми, а пътуването ми ще бъде публикувано в блога. А относно коучингът... няма нищо общо със психоанализата, Коуч-ът трябва да те мотивира, и да поддържа тази мотивация и пламък за развитие, докато при психоанализата, там се наблюдава целия ти минал живот, и се поправят емоции, чувства и комплекси дълбоко в теб. Докато психоанализата е насочена към преодоляване на миналото, коучингът е насочен към преодоляване на бъдещи пречки в реализацията ти и те държи мотивиран, изкарва наяве твоите способности и ги развива. В менторството няма нищо лошо, но то е по-бизнес насочено според мен, не смятам, че трябва да се месиш в живота на хората, и не смятам, че трябва да вземаш решения вместо тях как да действат и какво да правят, те са си живели живота досега, ти не можеш да си запознат с цялата им история със всичко което чувстват и са изпитали. Менторството е насочено към определено занимание, примерно ментор по творческо писане, докато коучът те превръща в ковач на съдбата ти.
П.П. Радвам се все пак, че моята личност те е провокирала да търсиш профилите ми насам натам, и да ми отговаряш, това означава единствено, че имам потенциал, благодаря ти за отделеното време :)
 
Виж тук си прав, за провокирането - много станах коучовете, а и не трудно се копи и пейстне да ти видим кредибилността, нали това искаш? Но като те поставих малко под напрежение, почна с индукциите - не добре за коуча такова поведение!
Само 1 въпрос след като си ковач на съдби - как ще преодолееш бъдещите пречки, след като коренът на тях, не е в бъдещето?
Коучингът е компилация от психоанализа и НЛП, или мислиш, че не е?
Можеш ли да диференцийраш менторство и коучинг - след като човек да кажем иска да стане предприемач но го е страх от продажбите и комуникацията. Ако отиде при ментор минал през такъв процес и коуч, който ще се чуди този страх от къде е след това го напътства с въпроси, и двамата му помагат да си преодолее бъдещата пречка, как единият стана ковача на съдбата, а другият не? И какво толкова му кове, след като му е помогнал да реши един проблем?
Ако изходим от тезата ти ковач на съдбата, то не ти ли противоречи с факта, че не е мешене в живота? Дори посредством напътстване, и човек само да достигне до Х въпроси и истини, ти като коуч напътсваш, как това не мешене?
Не се дразня, а те питам за реална диференциация спрямо тезата ти, също така искам да разбера, как не използваш психоанализа, и НЕ използваш моделирането на НЛП защото напътсваш човека да достигне сам, за сметка на това менторството е директно моделиране - та как ще постигнеш промяна на бъдещи пречки, без да знаеш причини за това?
Да ясно ми е изцяло моделирането на НЛП за бъдещи пречки при ясен проблем и поведение и ако беше него изтъкнал да щях се съглася, но вадиш алтернативна теза, че коучингът е функция на бъдещи пречки без никаква форма на анализ на минало-настояще.

На прост език, ако чистиш бъдещи пречки, то трябва да имам минали проблеми - така, че без психоанализ на проблемът не виждам как ще минеш, ако човек не е достигнал сам! Ако не е това да чистиш такива пречки, ще рече, че ми инсталираш бъдещи проблеми, за да имам такива пречки ли :)
 
Последно редактирано:
Значи накратко - искаш да работиш нещо, което не си работил, нямаш опит и съответно нужните знания и умения. Все още учиш. Демек - мързи те да работиш нормална работа, разбрал си, че така наречените "кочове" изкарват много пари с нищоправене и ти се нареди на опашката.
 
Ако имаш говорни дефекти, умееш да кършиш китки по 1000 пъти в минута, прочел си 50 надъхващи цитата от Махатма Ганди и Паулу Коелю, не си мандръсал от поне 6 месеца и гласа ти е омекнал като на девственица давай гледам в България всеки ден по 3,4 човека имам във фейса дето прогресирват после си правят група, добавят те в нея, спамят те 1000 пъти теглиш им една путка майка и вече са се надървили със статус "Ако няма хейтъри не си постигнал нищо в живота" :D :D
 
Какво мислите, добър начин ли е да монетизирам инстаграм, фейсбук и блог със лайф коуч услуги? Ако мислите, че да, моля дайте някакви съвети и насоки!
Виж, аз се занимавам точно с това.
Имам сайт, в който предлагам услугите си и печеля нелоши пари от него, при условие, че не промотирам кой знае колко от него, а е само на година и два месеца.
Моята стратегия е бавна, но сигурна. Ще ти кажа основните стъпки и какво съм научила от проба-грешка (грешки на другите, разбира се). :)

Първото, което трябва да имаш, е ИДЕЯ и ТАРГЕТ.
Помисли не какво е толкова популярно в момента, а в кое можеш наистина да помогнеш. Извърти го някак така, че да нямаш сериозен аналог на пазара.
Аз разгледах каква ти е "конкуренцията" и в момента е доста зле голяма част. Всичко се върти около проблема "ниско самочувствие", тук-таме и някои сайтове за NLP и Human Design.
За услуги оффлайн е по-добре да си подбереш таргет платежоспособен и с желание за растеж - тоест, средно мениджърско ниво, freelancers и др. хора, които имат пари, но по някаква причина се неудовлетворени от живота.Можеш да пробваш social skills - пълно е с нърдове, които нямат много-много успех с приятелства, срещуположен пол и др., но са готови да дадат пари за подкрепа и гид в живота. Две-три момчета си направиха цял сайт и печелеха диви пари от коучинг за свалки на жени (PUA). За предпочитане е като мъж да се ориентираш към мъжка аудитория. Хората инстинктивно търсят собствения пол за такива неща, а и по-лесно ще им влизаш в положението и ще симпатизираш с тях. Не прави като PUA обаче да генерализираш - жените са такива, жените онакива и т.н. Учи ги да бъдат гъвкави хора.
Не бъди пенкилер, а се съсредочи в един аспект на life-coaching.
Предлагам ти да даваш не вдъхновения, а РЕШЕНИЯ. Търси проблеми, които не са засегнати в други БГ блогове от твоя калибър. Например, идея за готина статия "Развий гръбнака си! Кога се налага да си лош", "Емпатия към другите - кога играе лоша услуга и кога е нужна?" и т.н.Просто примери.
Избягвай лигави цитати от Куелю, както ти казаха, моля те.

ВИЗИЯ
Следващото нещо - сайт, визия, ЛОГО! Домейн - собствен.
Хостинг - платен и свестен, с 24-часова поддръжка. Ако знаеш от Siteground колко са ми спасявали дупето...
Намери си IT да го изпипа. Wordpress. Тема - търси да е минималистична. Черно-бяло с един изпъкващ червен или син цвят е готино. Но това е само за хедъра, иначе черно на бяло, за да се чете. Друг цвят убива просто.
Plugins - Akismet. Jetpack.Imagify. EO плъгин - аз ползвам Yoast, тук не е популярен, слушай другите, аз не разбирам много. Обаче този трябва да имаш задължително - Inline Related Posts - трафикът ми се увеличи значително след инсталация.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - страница с инфо за тебе - снимка. Кой си, от какво се интересуваш. Леко, приятно с хумор.

План за действие:

Преди да откриеш сайта - поне 10 статии вече трябва да са готови. След това - НА ДЕН ПО СТАТИЯ. Колкото по-бързо натрупаш "критична маса", толкова по-добре.
400 думи на ден не са много. Пишат се за час-два, и то с research по чужди сайтове.
Ако не говориш английски - не се захващай.Ако нямаш дисциплина, не се захващай. Честно.

Преди да натрупаш 50 статии, недей да рекламираш платено във FB. Като влязат хората, ще искат да огледат и други неща. Дай им материал.
С хората - ЛЮБЕЗНО! НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПОЗВОЛИШ ГРУБОСТИ! Ама той те псува, ама той те спами, ама той... Детската градина е на друго място.
Отговаряш кратко, любезно, по същество. Ако те обиди, но изкаже аргумент - пропускаш обидата и отговаряш на аргумента. Ако е само обида, примерно "Майка ти яде салама ми", отговаряш "Ще ѝ предам. Поздрави!"

БАН - само за спам и флуд.

Като придобиеш опит и имаш сериозна база псетители на сайта, пусни и страница "Консултации". Обясни подробно КАКВО ЩЕ ВЗЕМЕ КЛИЕНТЪТ ОТ ТЕБ. Ама много подробно, с точки и подточки.
Колкото повече - толкова повече.
Изморих се. После пак.
 

Горе