Лаптоп

Не се занимавай с тези боклуци!
Леново или Вайо са машините, за което ти стигнат паричките...
 
Blinky каза:
Да вземи си нещо новичко, ако попаднеш на нещо добро. :)

Аз нов ще си взема много ясно, но не ми се дават много пари щото общо взето ще го ползвам за пишеща машина, понякога да гледам фюлмче докъто патувам и WiFi интернет. Не ми трябва да използвам някакви тежки приложения или игри. За това смятам че АМД на 2.0GHz и 512 рам ще ми е напълно достатъчно.
 
Както предполагате щом не съм се похвалил още не съм си взел и сега се насочих към това нещо:

Производител : TOSHIBA
Модел: Satellite L30-10X
Процесор: Intel Celeron M440 1,86GHz
Памет: 1024MB DDR2 (max 4GB)
HDD: 80GB SATA 5400rpm
Монитор: 15.4" WXGA Toshiba TruBrite
Графична карта: ATI Radeon Xpress 200M 256MBVR
CD/DVD: DVD Super Multi (Double Layer)
Fax Modem / Ethernet: Modem 56k Ethernet 10/100 Wireless Lan 802.11a/b/g
Операционна система: Windows Vista Home Basic
Интерфейс: Modem RJ-11 x 1 Ethernet RJ-45 x 1 USB 2.0 x 2 PC Card Type II x 1 VGA out x 1 Headphone out x 1 Microphone in x 1
Батерия: Li-Ion
Допълнителни характеристики: Toshiba Bass Enhanced Sound
 
georgimateev каза:
аз пак оффтопик ще направя, ама в бг има ли достатъчно wifi?
Aми в Плевен има на 3-4 места.
В другите градове не знам как е положението.
 
Ми завии каде но има в центъра на сф има доста кафенца в които има в суденски град също има такива кафнеца на бензиностанциите на омв също чух че имало (непроверено поне от мен) В хотела ми на морето маи също имаше нет но бях без лаптоп за да си почина истински :) . Има 3г / гпрс (където гоняма) 250МБ за 25 лв мтел чух и за някаква оферта на вивател 1000 Мб за около 40 лв но нея открих на сиата

4 часа киснене по форуми + малко афилиеит маркетинг + други работни задачи около 15 мб трафик така че като резервен нет за работа е екстра
 
Последно се спрях на това:
- ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
- CPU INTEL CORE DUO T2450 (2.0GHz)
- DISPLAY 15.4" WXGA CRYSTAL VIEW
- RAM 2 GB DDR II
- HDD 160 GB SATA
- VIDEO UNICHROME PRO UP TO 256MB
- DVD-RW DUAL LAYER
- WLAN 802.11 B/G, AC'97 AUDIO
- WINDOWS VISTA BASIC
- ТЕГЛО 2.7 КГ
- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

До една две седмици отивам да си го взема.
 
Toshiba-та която си описал е перфектна. Взех си същата за 3 ти notebook преди месец. Първия ми е Fujitsu Siemens вече на 4 години ... Имам и една Тошиба Tecra 4 , но вече започна да се изхабява а и гаджето основно е с нея. Satellite L30-10X е ужасно опростен и много евтин модел идва си с Vista HE , но се държи перфектно досега при няколко доста продължителни натоварвания. Най-важното е че не се нагрява а батерията при 6 отворени приложения издържа 108 минути.

+ това съм много щастлив от добрата поддръжка на Тошиба в София и ако все още не си си купил машинка размисли в полза на Satellite L30-10X . Наистина е прекалено добро за цената си.
 
Тошибата беше около 1250, а Фуджицото е за 1450 :) Точно за това се чудя...Фуджицото има много по-добри параметри, а е само 200 лева повече...
 
Аз наскоро купих 3 от точно тези Тошиби, за които говорите (за нуждите на офиса).
Добри машинки са, много грозни но работят добре, а и не са скъпи. На два от тях съм сложил ХР Про със СП2, а единия си стои с Вистата.
 
Кой е централен сервиз на Toshiba в България в момента? Че последните ми данни са от преди 4-5 години... И аз наскоро си взех лаптопче, само че Acer
 
Аз както всеки може да се досети щом не съм се похвалил то още се чудя какво да си взема :) Последния и много добър според мен избор е
FUJITSU SIEMENS AMILO LI1705 NBTS7-LI3
- CPU INTEL CORE DUO T2450 (2.0GHz)
- DISPLAY 15.4" WXGA CRYSTAL VIEW
- RAM 2 GB DDR II
- HDD 160 GB SATA
- VIDEO UNICHROME PRO UP TO 256MB
- DVD-RW DUAL LAYER
- WLAN 802.11 B/G, AC'97 AUDIO
- WINDOWS VISTA BASIC
- ТЕГЛО 2.7 КГ
- МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ
Някой има ли впечатления от такива лаптопи? Видях, че oggin има такъв лаптоп ама е на 4 години, а всички знаем каква качествена техника правеха преди и какви боклуци продават сега.
 
аз сум с такъв fujitsu ама предниа с по малки данни и се държи добре.кофтито е че батерията държи 1 час а и ми бяха цепнали диска на 3 и аз не се усетих да я оправя тая глупост та сега ц-то е 1г и все пищи че му е малко на вистата.
 

Горе