Легални ли са репликите в olx ?

ivelin123

Active Member
Здравейте. Имам намерение да продавам реплики на спортни дрехи в olx. Естествено клиентите ще бъдат наясно с това. Няма да ги пробутвам като оригинални. Въпроса ми е, мога ли да имам някакви проблеми с официалният представител на марката дрехи, или други проблеми със закона. В обявата ще пише например - "Тениска на Барселона за сезон 2014/15. Някъде четох, че е легално ако не се споменава името на производителя. Логотата са производителите са изобразени на дрехите. Какво е вашето мнение по въпроса ?
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Здравейте. Имам намерение да продавам реплики на спортни дрехи в olx. Естествено клиентите ще бъдат наясно с това. Няма да ги пробутвам като оригинални. Въпроса ми е, мога ли да имам някакви проблеми с официалният представител на марката дрехи, или други проблеми със закона. В обявата ще пише например - "Тениска на Барселона за сезон 2014/15. Някъде четох, че е легално ако не се споменава името на производителя. Логотата са производителите са изобразени на дрехите. Какво е вашето мнение по въпроса ?

изобщо не е легално, но за сега не съм чул някой да е изгърмял ;)
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

В OLX не е проблем да ги пускаш за сега, проблем е ако дойдат данъчните трее да кихаш пара под масата иначе ше имаш проблеми и конфискация на стоката.
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

В обявата ще пише например - "Тениска на Барселона за сезон 2014/15....

Нямаш право да правиш това, но както по-горе споменаха колегите: тук в тази държава кой ли спазва правилата. Във всички случаи хванат ли те ще изгърмиш.
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Принципно е забранено, но можеш да пускаш, освен ако някой "доброжелател" не те докладва и не те отрежат....
 
Здравейте. Имам намерение да продавам реплики на спортни дрехи в olx. Естествено клиентите ще бъдат наясно с това. Няма да ги пробутвам като оригинални. Въпроса ми е, мога ли да имам някакви проблеми с официалният представител на марката дрехи, или други проблеми със закона. В обявата ще пише например - "Тениска на Барселона за сезон 2014/15. Някъде четох, че е легално ако не се споменава името на производителя. Логотата са производителите са изобразени на дрехите. Какво е вашето мнение по въпроса ?

Това реално не го ли правят и сега? Поне мисля, че в такава схема бях като поръчвам таблета от тогавашния Продавалник. ;) Но има много опции за издънка - да ти се забави стоката, да има няколко технически проблеми и какво ли още не. Голям е риска, но и моделът се практикува успешно.

Относно продажбата на бранд, който реално се представлява от точно определени фирми, да ще имаш проблем. ;) Не гледай логата и модела, а марката - adidas, nike и др. Но както казаха, много го правят, това не означава, че е правилно. :) Моето мнение е, че не е Ок идеята, особено, ако се продават марки, които си имат официални дистрибутори тук и те могат да предявят претенции и ще са в правото си. ;)
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Щом не е легално няма да се занимавам с реплики. Може да опитам с други стоки които не са брандирани. :) Идеята ще бъде да пусна обява и когато някой поръча от мен, тогава ще купя стоката от aliexpress и ще я изпратя. Като ще сложа срок за доставка около 15-20 дни.
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Много трудно ще накараш българина да купи стока оъ теб и да я чака 20 дни. Те искат още в същият ден ако може, ти искаш след 3 седмици:)
 
Не знам кой ми подхвърли, но в момента (ако има такава - обособена) кибер полицията се бори и са се съсредоточили точно върху това - фалшиви стоки и реплики на големи марки. Не знам как са хората с онлайн магазини за парфьоми-реплики, но като цяло сигурно са малко притеснени. ;) Казаха ми го наскоро, за това и споменавам. :)
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Преди се занимавах с това - продавах стоки, които ми поръчваха и аз след това поръчвах от Англия. Лошото е, че може много да се набуташ, защото се плаща предимно с наложен платеж и съм имала доста случаи, когато купувачът се покрива и не взима стоката. Вариантът е да се работи с капаро, но в БГ не плащат мн хора напред.
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

По принцип и самият бизнес у нас, върви много трудно и мудно. Българина все си няма пари, все му е скъпо, иска на консигнация и накрая не плаща... Потроших и аз готови пари и накрая се отказах. Като , че ли легалният не става, а с друг не съм и пробвал. Но всеки има право да опита, стига да има добри идеи, финанси и развит пазар, иначе е риск... Желая Успех на Всички!
 
От: Re: Легални ли са репликите в olx ?

Не знам кой ми подхвърли, но в момента (ако има такава - обособена) кибер полицията се бори и са се съсредоточили точно върху това - фалшиви стоки и реплики на големи марки. Не знам как са хората с онлайн магазини за парфьоми-реплики, но като цяло сигурно са малко притеснени. ;) Казаха ми го наскоро, за това и споменавам. :)

И аз получих същата информация, че са стартирали някакъв вид "акция" за борба с фалшивите продукти и особено с репликите, които са обявени и се продават като оригинални. По-конкретно, атакуват мобилните телефони, обувките, слънчевите очила и часовниците. При дрехите измамите намаляха, но все още ги има. Но все пак не забравяйте, че сме в България и тук всичко е възможно!
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

България - страната на репликата!!!

Реплика обувки (на Адидас, Найк или Пума... ако са Порше дизайн за 25 лева от преебалника качваш 2 левела тарикатлък)
Реплика анцуг (разбира се тук всички знаем, че адцузите са само марка адидас, напоследък навлизат със страшна сила обаче найкове електриково зелено, може логото да е малко накривено, ама то и Мюмюн дето го е правил в Хасково не е бил много трезвен, та каквото такова...)
Реплика чанта "диагоналка" (Еверласт ПОНЕ! Иначе ВерсачИ или нещо др. по-шик)
Реплика цайси (разбира се бъбрек или от http://www.gq.com/images/copilot/st...1384530585067_GQ-Selects-December-ray-ban.jpg, не ги знам какъв модел се водят, ама задължително да са Рейбан (за 20 лева разбира се))
Реплика Рекаро седалки в голфа
Реплика Айфон от Чайнатаун за 100 лева и псуваме яко, че сме трябвали да платим ДДС и на транспорта.
Реплика цици и джуки на жената щото и тя е човек.


И те така си живеем в РЕПЛИКА ДЪРЖАВАТА, където ако не си с реплика си най-големия мишок.

Да живее репликата!
 
Re: От: Re: Легални ли са репликите в olx ?

И аз получих същата информация, че са стартирали някакъв вид "акция" за борба с фалшивите продукти и особено с репликите, които са обявени и се продават като оригинални. По-конкретно, атакуват мобилните телефони, обувките, слънчевите очила и часовниците. При дрехите измамите намаляха, но все още ги има. Но все пак не забравяйте, че сме в България и тук всичко е възможно!

Да, като в момента са марковите часовници, парфюми и тези реплики, от които големите компании губят. За момента са подгонили тези, а торентите и тези, които злоупотребяват в авторски права - не чак толкова, дори май позатихнаха там, защото хората вече си купуват някой неща в лицензи. Но за филмите, там трудно ще се преборят още. Та, това е на сегашно четене.
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Щом не е легално няма да се занимавам с реплики. Може да опитам с други стоки които не са брандирани. :) Идеята ще бъде да пусна обява и когато някой поръча от мен, тогава ще купя стоката от aliexpress и ще я изпратя. Като ще сложа срок за доставка около 15-20 дни.
А, ако стоката се забави? А ако е над $20 и я обмитят (мито+20% ддс+ 50-100 лв. за митнически агент и попълване на декларация)?
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

Пича е видял ниските цени и си е помислил, че е открил топлата вода :)
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

А преди репликите си бяха едни обикновени ментета.
Интересно как хората възприемат фалшификатите по-добре, след като се казват "реплика", а не менте. :twisted:
 
Re: От: Легални ли са репликите в olx ?

А преди репликите си бяха едни обикновени ментета.
Интересно как хората възприемат фалшификатите по-добре, след като се казват "реплика", а не менте. :twisted:
То нека са ментета от типа niky, adibas и rebsk и подобни, но когато се пордава нещо под оригиналните брандове и то реално не е модел или асортимент към марката си е малко влизане в друга материя. Иначе напраив някой шит, кръсти го нещо сходно и си ги продавай под тази марка, но да направиш някой боклук и да го продаваш под вече утвърдена марка - това е малко, да не кажа много, кофти. :)
 
От: Легални ли са репликите в olx ?

В тази сбъркана държава е по-лесно да работиш нелегално, отколкото легално. Въпреки законите, които никак не са снизходителни. Ако държавата мислеше за дребния бизнес нямаше да сме на този хал. Тя прави точно обратното - ограбва дребните хора за да могат олигархичните кръгове да карат коли, за които парите ние изкарваме за 200-300 хиляди години.
 

Горе