Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

naskobg

Well-Known Member
Ходихме при един лекар поради причина, която не искам да споменавам. Лекаря изписа каквото е нужно. След няколко дни се налага да се вземат нови лекарства. Въпросния лекар
иска 30лв. за да напише рецептата за нови лекарства. Питам правилно ли е?
Питам защото за първи път ми се случва за писане на рецепта да ми взимат пари.
Да вметна лекаря не джи пи.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Тегли му една майна и отиди при друг лекар за рецепта.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Пари за нова рецепта не би трябвало да ти взима.
Вероятно го е таксувал като нов отделен преглед.
Не е коректно поведение, но много лекари действат по подобен начин при удобна възможност.
 
Последно редактирано:
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Ако поискаш ще ти даде. Той може и 300 лв. да вземе. Горна граница няма. Проблем да издаде документ също няма.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Тези 30 лв са такса за посещението, пък дали сте си говорили за футбол или сте играли карти, това него не го бърка. Има право да ти ги вземе.
 
Това е за да си плати на някоя беззъба духална, че жена му моралистка. За 30 лева така ще му е убаво, че дузките на дупето му ще цвилят от радост. :)

Баси корумпетата.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Новото е да се сменят 2 рецепти за 60 лв.. Изумявам се. Е*ахти и меркантилността и ненаститна

Тези 30 лв са такса за посещението, пък дали сте си говорили за футбол или сте играли карти, това него не го бърка. Има право да ти ги вземе.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Търсене му е майката. На мен преди седмица ми трябваше болничен лист без да съм болен и офертите почнаха от 40 -50, че е 70 докато не попаднах на точния човек - 5 лева. А имаше айфон 6+. Как ли го е купил с тея петачета не знам.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

А ти какво искаш бе брат, да работят без пари? Посещението си е посещение. Има си ценоразпис. Другият път не ходи на частно и няма да имаш проблем.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Посещението да се плаща е ок ама за смяна на рецепта да се взимат пари е абсурдно и за първи път ми се случва. ама така е..живеем в Абсурдистан все пак.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Е, нали си посетил лекаря като ти е сменил рецептата?
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

За айфони и салфетки в планетата имате кинти и за здраве не.
Визирам тук и унито - орева форума да се оплаква от зъболекар.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

1. Кой реши, че ти трябват други лекарства? - Аптекарката (магистър фармацевт, както е модерно да се казва), друг специалист, GP-то или поредната хомеопатица от БГМАМА?
2. При този специалист с направление от GP-то ли отиде или самосиндикално? Ако е второто 30-те лева са за посещения на специалист без да минаваш по здравна каса.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

1. специалист по болестта прецени че трябват други лекарства.
2. Самосиндикално.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Току щп, сам си отговори на въпроса. Минаваш по процедурния ред с направление при друг специалист и спестяваш 30 лв. Скатаваш от процедурния ред и отиваш при същия специалист за смяна на лекарствата - трябва ти вземе 60 лв - 30 за скатавката и 30 за това че му даваш акъл как да си върши работата.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Аз не разбирам какво толкова е станало. Нормално е да ти вземе пари, отиваш на частно. Като не искаш на частно, минаваш с направление и си плащаш само 2-3-5 лв. такса.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Не нападайте лекарите на общо основание.
За частен преглед трябва да се плаща, при това дори повече от 30 лева.
За сравнение - наскоро говорих с пациентка от Лондон, която каза че там и взели 250 паунда за 10 мин преглед. Само за преглед, без кръвни изследвания, без ехограф.
 
От: Лекар иска 30 лв за смяна на рецепта

Какво общо има Лондон с наше село, ако ще ги сравняваме то пък в Австрия каквото ти изпише доктора, отиваш в аптеката и си плащаш само рецептата 5 евро и лекарствата ти ги дават безплатно
 

Горе