Лек спам от leki.bg

mantaman

Well-Known Member
Отварям си пощата и чета следното:


Здравейте, Вашият приятел: Nadezhda Moneva Ви кани да станете Професор по Кренвиршология и да играете на www.leki.bg/krenvirshologia/!
Вашето участие и регистрация ще му донесат допълнителни точки.

www.leki.bg/krenvirshologia/


Това води ли се спам
 
От: Лек спам от leki.bg

Ако не си дал е-майла си за подобни съобщения е спам в целия свят освен в БГ :)
 
От: Лек спам от leki.bg

А непоисканите търговски съобщения ? имаш право да се откажеш от получаването им, но все пак един път поне могат да ти досаждат "законно"
 
От: Лек спам от leki.bg

Не могат, ако си физическо лице. Даже и да искат. Ако си юридическо и си вписал е-мейл адреса си в списъка на КЗП, пак не могат.
От доста време не съм получавал "непоискано търговско съобщение" - спряха нещо напоследък ;)
 
От: Лек спам от leki.bg

Дано да са спрели :) ама самата тема е че някои не са спрели ;)
 
От: Лек спам от leki.bg

Аз съм си вкатал едни rule-чета в outlook-а, та таман се замислих дали да не вкарам и едно с филтър за "Непоискано търговско съобщение".
 
От: Лек спам от leki.bg

Първо това търговско съобщение ли е - защото нищо не ти продават.
Второ ако е такова в текста никъде не пише че е
И трето няма и дума че ако не ти е приятно може да поискаш да не ти изпращат други
 
От: Лек спам от leki.bg

Изпратих им следният отговор


Чл. 6. (1) Доставчик на услуги, който изпраща непоискани търговски съобщения по електронната поща без предварително съгласие на получателя, е длъжен да осигури ясното и недвусмислено разпознаване на търговското съобщение като непоискано още с постъпването му при получателя.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 24.12.2006 г.) Комисията за защита на потребителите води електронен регистър на електронните адреси на юридическите лица, които не желаят да получават непоискани търговски съобщения, по ред, определен с наредба на Министерския съвет.

(3) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на електронни адреси, вписани в регистъра по ал. 2.

(4) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие.

Чл. 24. (1) Доставчик на услуги, който извърши или допусне извършването на нарушение по чл. 6, ал. 1, 3 или 4, се наказва с глоба в размер от 250 до 1500 лв., ако деянието не съставлява престъпление.

(2) В случаите по ал. 1 на юридическото лице или едноличния търговец се налага имуществена санкция в размер от 500 до 2000 лв.

(3) При повторно нарушение глобата по ал. 1 е в размер от 500 до 2500 лв., а имуществената санкция по ал. 2 - в размер от 1000 до 4000 лв.
 
Според мен това не се води СПАМ, защото реално е изпратено по инициатива на Nadezhda Moneva през системата на Леки.
 
Според мен това не се води СПАМ, защото реално е изпратено по инициатива на Nadezhda Moneva през системата на Леки.

Наистина звучи логично. И много удобно за тях. Друг е въпроса, че лицето Надежда Монева най-вероятно е екипът на леки.
 
От: Лек спам от leki.bg

Аз получавам доста често спам на пощата си. Къде мога да съобщя за сайтове който изпращат мейли? Даже преди няколко дни си рекламираха някакъв нов сайт.
 
От: Лек спам от leki.bg

[email protected]
Дали да им изпратя един имейл със супер бизнес предложение? :)
 
От: Лек спам от leki.bg

Първо такава г-жа Монева въобще не познавам и второ мейла е получен от техен акаунт а не на потребител.
 
От: Лек спам от leki.bg

По тази логика половината свят може да си спами останалата половина по подобни инициативи през разни системи :)

?
 
От: Лек спам от leki.bg

Освен това ако се загледате в текста ще видите че не е написан от името на въображемата госпожа, а си е ачик ачик от техно име.
 
От: Лек спам от leki.bg

получавам доста спам от БГ фирми, но някои от нещата са смислени стига да не ми ги пращат всеки ден разбира се.
 

Горе