Лизинг в онлайн магазин?

LuboUzunov

Member
За да предоставя възможност за лизинг в онлайн магазин, необходим ли ми е касов апарат? Моля, някой с опит в тази посока да сподели как стоят нещата.

Все още не съм проверявал нито при счетоводителя, нито по банките как точно работят, но все си мисля, че парите от дадена покупка на лизинг ще минават по банков път към мен, а плащането на вноските си е изцяло ангажимент на банката и няма да е необходимо да издавам касов бон на клиента. Или вероятно бъркам?
 
От: Лизинг в онлайн магазин?

За да предоставя възможност за лизинг в онлайн магазин, необходим ли ми е касов апарат? Моля, някой с опит в тази посока да сподели как стоят нещата.

Все още не съм проверявал нито при счетоводителя, нито по банките как точно работят, но все си мисля, че парите от дадена покупка на лизинг ще минават по банков път и няма да е необходимо да издавам касов бон. Или вероятно бъркам?

Не ти трябва касов апарат. Парите ще ти постъпят в банковата сметка директно от лизингодателя. Единствено трябва да се договориш с някоя банка да предлагаш лизинг.
 
Re: От: Лизинг в онлайн магазин?

Не ти трябва касов апарат. Парите ще ти постъпят в банковата сметка директно от лизингодателя. Единствено трябва да се договориш с някоя банка да предлагаш лизинг.

Абе и аз така го виждам. Значи си заслужава да опитам май, май... :) Мерси
 
От: Re: От: Лизинг в онлайн магазин?

Абе и аз така го виждам. Значи си заслужава да опитам май, май... :) Мерси

Зависи от продуктите който предлагаш. Те ще ти обяснят. Трябва да имаш лиценз да продаваш продуктите и да можеш да даваш гаранция за тях, иначе няма да те одобрят.
 
Re: От: Re: От: Лизинг в онлайн магазин?

Зависи от продуктите който предлагаш. Те ще ти обяснят. Трябва да имаш лиценз да продаваш продуктите и да можеш да даваш гаранция за тях, иначе няма да те одобрят.

Дефинирай лиценз?
 
От: Лизинг в онлайн магазин?

Ами ако не нямаш нужните документи да продаваш електроника, нямаш възможност за сервизиране, нямаш възможност да даваш гаранция за продуктите, то тогава най - вероятно няма да те одобрят. Ако продаваш GPS-и каквато е модата сега то тогава забрави, освен ако си сериозен търговец със сервиз и всичко необходимо. Ако не се лъжа минимума за лизинг беше 250 лева, но може сега да е паднал. Дрехи, хранителни добавки, парфюми, килими, пердета, аксесоари не се приемат за продажба на лизинг. Нещата са много относителни, отиди и питай.

Това което ще се изисква от теб е да напишеш модул който да изчислява лихвата спрямо периода и сумата и да разпределя сумата на месечни вноски. Ако не се лъжа една от трите основни кредитни къщи искаше да се изчислява колко от вноската е главница и колко е лихва. Ще искат да има и форма за изпращане на данните на клиента. Ще трябва да си регистратор на данни, за да можеш да боравиш с тази информация. Това са задължителните изисквания, за да станеш кредитен консултант, другите вече са според зависи от банката. В това има хляб, аз лично работя с над 50 търговеца и подготвям документите на техните кандидати и само си прибирам процента.

Вместо да си пишеш с мен, какво ти пречи да се обадиш на националните им номера през работно време и да събереш тази информация за броени минути. Ей това не мога да го разбера в БГ предприемачите, само мислите и умувате, а не действате. Колегите в чужбина една сламка да имат на склад се чудят къде да се обадят и да я пробутат, тук се притесняваш и чудиш дали да се обадиш на банка да я питаш дали ще ти позволи да и водиш клиенти. Един клиент за 10 години да и заведеш, само логото и да стои на сайта ти, трябва да ти плаща! Звъниш им нахакано и въобще няма да се притесняваш.

На националните им телефони, няма да могат да ти дадат информация, най - вероятно ще трябва да си дадеш координатите и техен експерт ще се свърже с теб. Ако си стабилен търговец то си дай сайта да го видят и да припнат веднага, ако не си, дай само името и телефона и кажи, че след разговора и представяне на условията ще кажеш сайта и фирмата си. Така ще ги прилъжеш да ти кажат най - доброто, което могат да ти предложат.
 
Последно редактирано:
Разбира се, че ще звънна. Но не пречи да попитам и тук нали? :) Ето, в случая ми помогна много и ми даде ценни насоки, за което ти благодаря.
 
Разбира се, че ще звънна. Но не пречи да попитам и тук нали? :) Ето, в случая ми помогна много и ми даде ценни насоки, за което ти благодаря.
Похвали се после като го внедриш в сайта. Веднъж се нялагаше да сложа такава опция в WP, но беше повече като страница с форма за попълване - с всичките си условия, калкулатор, таблици за лизинговите схеми. Не беше кой знае колко интелигентно направено, но явно толкова могат да предоставят от нашите банки. Не съм засичал някакви читави api-та там, но може да има, не знам. :)
 
От: Лизинг в онлайн магазин?

@Блинки, ти явно с превилегии се ползваш, щото на мен нищо такова не ми предложиха, трябваше сам да си го пиша всяко нещо, те само даваха изискванията.
 
Re: От: Лизинг в онлайн магазин?

@Блинки, ти явно с превилегии се ползваш, щото на мен нищо такова не ми предложиха, трябваше сам да си го пиша всяко нещо, те само даваха изискванията.

Аз точно това казвам, че нямаше нищо - сглабяше се с подръчни материали. Сами формата бе тяхна, то пък оставане и нещо такова да нямат и да претендират за големите кредитодатели. :)
 
От: Re: От: Лизинг в онлайн магазин?

Аз точно това казвам, че нямаше нищо - сглабяше се с подръчни материали. Сами формата бе тяхна, то пък оставане и нещо такова да нямат и да претендират за големите кредитодатели. :)

Беше преди бая време и помня че имах някакви материали предоставено, но ги бях шитнал. Ако не се лъжа май най - ценното беше екселски файл с градовете и техните офиси или май това аз трябваше да го правя, говоря за ПАРИБА, тогава бяха JETCREDIT
 
От: Лизинг в онлайн магазин?

Преди година вграждах в Opencart магазин TBI Credit. Нямате на представа колко тегава работа бе. Клиента си купи модула, аз го инсталирах и настроих до колкото мога. Свързаха се с банка и с ТБИ и почнаха врътките. Логото е с 2 мм по малко, трябва да бъде еди къде си, трябва да се правят тестове, чакайте нещо не е наред. Опааа, тоя модула нестава, трябва да се преработи. Айде пак разработчиците на модула, те викат всичко ни е наред, от ТБИ казват, чакайте ще видим какво става и така близо месц и половина. Всичко стана накрая, но си беше голяма врътня и нерви. Помня, че имаше минимален праг за пазаруване, а за това изискване за сервизи и др. не съм запознат защото магазинът продава бяла и чесрна техника и е от големите в бранша и вероятно си има добра сервизна база.
Лично аз не бих се наел повточрно да се занимавам с внедряване на ТБИ, много загуба на време и нерви си е и в никой случай не е оправдано за разработчика.
 
От: Лизинг в онлайн магазин?

Аз сега се мъча с ТБИ. :) Дали са формула за изчисляване на ГПР, но никой не може да ми обясни кое как се замества вътре. Е за тази формула говоря: http://banks.dir.bg/methods.php :)
Потвърждавам че има минимална сума и комуникацията с тях е тегава.
 

Горе