Линкове към торенти?

pgechev

New Member
Здравейте,

интересуваме дали нарушавам българските закони, ако давам линкове към торенти? Въпроса ми е дали ако в блога ми пусна няколко линка към торент файлове, намиращи се в арената и замунда ще наруша някой закон?

Ясно ми е че едвали някой законодател ще се хване за тези няколко линка, но заради спецификата на блога не искам да имам никакви причини някои да се заръба с мен.
 
От: Линкове към торенти?

Закона не знам дали ще нарушиш, но, ако ползваш адсенс ще му нарушиш правилата на 100%.
 
От: Линкове към торенти?

Само ще кажа, че тук модерираме такива линкове. Не се отразява добре и за позициите на сайта. Разсъждавай така, толеранса го има, когато сайта предлага полезна и ценна информация. За да го прави, освен, че трябва да има такова съдържание, той трябва да води и към ценна такава. Най ме радва, когато филмови сайтове или блогове падат от СЕРП-а, защото авторът на съдържанието "дискретно" води до някой торент, към страницата на съответния филм. Та, внимавай. За закона не знам, мисля, че не, но за блога ще е лошо.
 
От: Линкове към торенти?

Закона не знам дали ще нарушиш, но, ако ползваш адсенс ще му нарушиш правилата на 100%.

А тези младежи как точно шерват нещата тогава?

http://linuxtracker.org/

Имат си и реклами и банери и ги посещавам всеки ден...
 
От: От: Линкове към торенти?

А тези младежи как точно шерват нещата тогава?

http://linuxtracker.org/

Имат си и реклами и банери и ги посещавам всеки ден...

Нямам време да преглеждам целия форум за линкове, но повярвай ми надушат ли ги от адсенса им е спукана работата. ;)
 
От: Линкове към торенти?

Ако ще линкваш към торенти или изключи страниците за ботовете (мисля че се правеше от robots.txt) или ги праскай тия линкове някъде, където влизат само регистрирани мембъри. Ако бота не ги намери, значи ги няма :cool: (поне според мен)
А относно линукс тракъра - торент тракър за безплатен софтуер? Какво лошо има в p2p споделянето на безплатен софтуер? + това пичовете разчитат на дарения , не на адсенс.
 
От: От: Линкове към торенти?

Нямам време да преглеждам целия форум за линкове, но повярвай ми надушат ли ги от адсенса им е спукана работата. ;)

Чак се чудя как им се е разминало до сега. Но явно добре рулират. Но зависи и какво споделят де. Ако е това, с което се бори гуглето, то ското ще увиснат. Това щеше да е най-голямата далавера в света, голям торент с адсенс. Шоумъни репа да яде с неговия чек....:)
 
От: От: Линкове към торенти?

Чак се чудя как им се е разминало до сега. Но явно добре рулират. Но зависи и какво споделят де. Ако е това, с което се бори гуглето, то ското ще увиснат. Това щеше да е най-голямата далавера в света, голям торент с адсенс. Шоумъни репа да яде с неговия чек....:)

Аххх, аз преди, е то преди преди не беше много преди, ама миналата година беше де, ми пратиха предупреждение за нотпада, зареди това че имало линк към статия в която се говори за торентите. :D
 
От: От: Линкове към торенти?

Аххх, аз преди, е то преди преди не беше много преди, ама миналата година беше де, ми пратиха предупреждение за нотпада, зареди това че имало линк към статия в която се говори за торентите. :D

Те от далече са те хванали. Но и за това е било и предупреждение все пак. :)
 
От: От: Линкове към торенти?

Те от далече са те хванали. Но и за това е било и предупреждение все пак. :)

Мда, даже мисля, че сайта беше на някой колега ама делнах поста и от тогава не съм имал оплаквания. :)
 
От: Линкове към торенти?

А същевременно в търсачката на Google е пълно с колкото искаш линкове към торенти. Лицемерие. Същата работа е с продажбата на линкове. Google продава линкове чрез Adsense, но тръгнеш ли ти да продаваш веднага резват главата. Частен монопол. :)
 
От: Линкове към торенти?

А същевременно в търсачката на Google е пълно с колкото искаш линкове към торенти. Лицемерие. Същата работа е с продажбата на линкове. Google продава линкове чрез Adsense, но тръгнеш ли ти да продаваш веднага резват главата. Частен монопол. :)

Тъкмо днес се бъзикахме с колегата, че само с протести ще оправим работата с монопола на гуглю. :D
 
От: Линкове към торенти?

А същевременно в търсачката на Google е пълно с колкото искаш линкове към торенти. Лицемерие. Същата работа е с продажбата на линкове. Google продава линкове чрез Adsense, но тръгнеш ли ти да продаваш веднага резват главата. Частен монопол. :)

Това е много истина. Така е и ще си продължи. Както казах на един колега, който искаше да купува линкове - купуването на линкове е като преписването в университета, и ти и професора знаете, че преписваш, но ти го правиш да не изглежда така, а той е доволен, че се стараеш.
 

Горе