Линкове под описанието

minimalvoice

Active Member
Здравейте! Решил съм, че ще си изкарам магазина на първо място и започнах да разглеждам единствения си конкурент. Та първото което забелязах при резултат от търсенето са няколко линка под описанието му. Та как мога да се издокарам и аз така. Ето снимка:
7822713o.png
 
От: От: Линкове под описанието

Не можеш Гугъл сам си ги определя и издокарва. :)

Да и аз съм съгласен с това, но все пак има доста неща, които можеш да направиш за да си увеличиш шанса Гугъл да постави тези линкове:
- бъди сигурен, че имаш sitemap.xml
- направи си структурата на сайта добре организирана
- регистрирай се за webmaster tools ако все още не си и провери за грешки в индексацията
- сайта ти трябва да има PR най-малко 2 , за да получи тези линкове
 
От: Линкове под описанието

Всичките неща съм ги направил. Значи единствено ще чакам да стана PR 2. Добре, мерси! :)
 
От: Линкове под описанието

За съжаление само тези неща не са достатъчни трябва да има и голям органик трафик от Гугъл. :)

Колега ти гледай продажбите да ти се увеличават, тези сайтлинкс работи не са толкова важни. :wink:
 
От: Линкове под описанието

Направи си блог в папка към домейна, и лупкай постоянно статии поне по 10 на ден и до месец ще имаш сайт линкс + повишаване на трафика. ;)
Това с пр. няма никакво значение имам сайтове без пр. с сайтлинкове. ;)
 
От: Линкове под описанието

Мерси, ще го имам в предвид.
 
От: Линкове под описанието

Направи си блог в папка към домейна, и лупкай постоянно статии поне по 10 на ден и до месец ще имаш сайт линкс + повишаване на трафика. ;)
Това с пр. няма никакво значение имам сайтове без пр. с сайтлинкове. ;)

+1 за PR няма никакво значение, особено като се има предвид, че Google го прекратиха официално като проект. Това вече не е никакъв фактор или показател, така че не си губи времето да се съобразяваш с него или да чакаш да достигнеш някаква стойност, защото вероятно няма да се случи.
 
Има и нещо по-симпачтино - търсачка под описанието е резултата за бранд името на домейна. Нещо като това:

7826563c.png


Това пак е по успотрение на Google, но с вкаран някой друг код в сайта, за да предизвикаш появата. Само топ топ брандове получават. ;)
 
От: Линкове под описанието

А, благодаря за +1, но според мен пр. си е все-още голям фактор, а и това с прекратяването не съм виждал официална информация за спирането му. Дори очаквам може-би тази събота и неделя да пуснат ъпдейта му в бг., но това е тема на друга дискусия.
Иначе пр. няма нищо общо с питането на човека. :)
+1 за PR няма никакво значение, особено като се има предвид, че Google го прекратиха официално като проект. Това вече не е никакъв фактор или показател, така че не си губи времето да се съобразяваш с него или да чакаш да достигнеш някаква стойност, защото вероятно няма да се случи.
 
От: Линкове под описанието

@Blinky това също е интересно. Виждал съм го 2-3 пъти.
 
Re: От: Линкове под описанието

@Blinky това също е интересно. Виждал съм го 2-3 пъти.

Да, не само е интересно, но и практично. А и отделно е по-авторитетно...съдейки по сайтовете, които вече го имат. Надявам се скоро и ние да се сдобием с нещо такова. ;) Видях, че вече е доста навлязло и при нас с пълни темпове. ;)
 
От: Линкове под описанието

Ако метна един блог към статичен сайт с няколко страници примерно
Моясайт.com/blog и добавям вътре по 1 статия през 10-20 дена ще има ли ефект за сайта ?
 
Re: От: Линкове под описанието

Ако метна един блог към статичен сайт с няколко страници примерно
Моясайт.com/blog и добавям вътре по 1 статия през 10-20 дена ще има ли ефект за сайта ?

В какъв смисъл. Ще има ефект за сайта, но какъв точно ефект търсиш, за да видим дали ще е този, за които си мисля аз от темата - за показване на линковете след описанието. :)
 
От: Линкове под описанието

Да да покаже линковете и да подобри малко ситуацията из сео индексиране на сайта
 
Re: От: Линкове под описанието

Да да покаже линковете и да подобри малко ситуацията из сео индексиране на сайта

Няма да се получи така лесно...иска се малко повече - история, брандинг, шери, оптимизация. Няма да мине толкова тънко. ;)
 

Горе