Линк от Wikipedia? Актуални ли са през 2021?

bonm21

Member
Здравейте,

Интересува ме дали публикуването на линк в Wikipedia ще бъде полезно за сайта

Блог статиите за въпросния уебсайт имат стойност и са доста информативни, та въпросът ми е линка в съдържанието ли е по-добре да се постави
или в "Източници"?

Ще се радвам на обратна връзка.

Благодаря :)
 
Поставяш според правилата на Уикипедия и стискаш палци да не го изтрият (което вероятно ще се случи).
Случва се, но зависи какъв ресурс си и как се отнася той към статията. В този ред на мисли, форума присъства в определението за Предприемач в уикито: https://bg.wikipedia.org/wiki/Предприемач

И да, има тежест този линк, както и трафика е от значение, идващ от Уикито.

Начинът е да си важен ресурс, за да обогатиш самата статия. Препратките са като естествено продължение, ако някой иска да продължи да чете и да научва повече. Често съм виждал и препратки, които са от една страница и дори не знам какво правят там, но не след дълго гледам малко от тях се задържат в тази секция. :)
 
Има тежест, но няколко човека държат за България и веднага трият, ако не си сред богопомазаните и не платиш, ще е истинско чудо, ако линка остане.
 
Има тежест, но няколко човека държат за България и веднага трият, ако не си сред богопомазаните и не платиш, ще е истинско чудо, ако линка остане.
Миропомазани са предимно хората с наистина читави е доста релевантни ресурси. Абстрахираме се от бг, погледнете в международния. Там са предимно големи, проверени и авторитетни сайтове. Трудно ще мине друго. Примерно повечето неща свързани с космоса, няма да видите някой онлайн магазин или инфо сайт с неясен произход, а сайтове на НАСА, обсерватории, специализирана литература. И там редакцията е на много високо ниво. ;)

Ако споделиш какво искаш да сложиш в коя страница от уикито, може и да предположим дали да си правиш труда.

По-странно е, че доста режат съдържание, което касае уж вече наложен продукт или бранд. Има търсене за него. Хората си искат и информация от достоверен източник, не само от официалния сайт, и пак трудно би минало. ;)
 
Линкът от Wiki не е ли nofollow? Или има начин да се направи dofollow?
 
Линкът от Wiki не е ли nofollow? Или има начин да се направи dofollow?
Няма начин към външни, поне до колкото ми известно. И какво като е nofollow, то си влиза в общия микс. Взима си се под внимание и то не малко. Все пак идва от такъв сайт. ;)
 
Няма начин към външни, поне до колкото ми известно. И какво като е nofollow, то си влиза в общия микс. Взима си се под внимание и то не малко. Все пак идва от такъв сайт. ;)
Найс. Иначе на мен досега всички линкове във "Външни препратки" са ми ги оставили. Тук например, последните два линка са от нас и си стоят.
 
Здравейте,

Интересува ме дали публикуването на линк в Wikipedia ще бъде полезно за сайта

Блог статиите за въпросния уебсайт имат стойност и са доста информативни, та въпросът ми е линка в съдържанието ли е по-добре да се постави
или в "Източници"?

Ще се радвам на обратна връзка.

Благодаря :)
Изтриват ги веднага
 

Горе