Линукс за начинаещи Уебмастъри

От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Абе аз скоро инсталирвах Intel-ски драйвъри на Mint без никакъв проблем, викам къде ме хвърляш по върбите... Четете малко, преди да правите глупости.
https://01.org/linuxgraphics/downloads
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Четете малко, преди да правите глупости.

Не ми се рови по Debian сайта. За конкретното ми видео на дъното драйверите бяха изтрити. Линка седеше, но бе зачертан и не работеше. Имаше и текст, че са obsolete. Над този линк имаше активен, за следващата версия, която за моето видео не ставаше.
Чети, преди да пишеш глупости!
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Последно минт 13 или миинт 17?
Казвайте, че отивам да вземам компа и да знам какво да качвам
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Ако може и линк много ще ме улесните.
Има 17.1 ребека
17 яна
13 мая
Коя мома да взема?
 
Аз съм със 17.1 на лаптопа от който работя cinammon версията да е малко по лъскав дектопа


workspaces.jpg


@Вискяр - неприятна инстори но инсталацията на минта е от основата му убунту

Интел Драивера е опън сорс и има и дефултен с който трябва да си работи ок
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Аз съм с АМД, дано няма изненади.
Утре ще кача едно 17.1
Аз съм със 17.1 на лаптопа от който работя cinammon версията да е малко по лъскав дектопа


Виж файлът 11813


@Вискяр - неприятна инстори но инсталацията на минта е от основата му убунту

Интел Драивера е опън сорс и има и дефултен с който трябва да си работи ок
 
Блинки има лаптоп с амд и той е с минт... след инсталацията пожелание от Drivers може да си инсталираш амд драйвера, малко по бързичък е има каталист контрол панелчето
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Утре вечер ще пиша като дойде компа.
Блинки има лаптоп с амд и той е с минт... след инсталацията пожелание от Drivers може да си инсталираш амд драйвера, малко по бързичък е има каталист контрол панелчето
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Не ми се рови по Debian сайта. За конкретното ми видео на дъното драйверите бяха изтрити. Линка седеше, но бе зачертан и не работеше. Имаше и текст, че са obsolete. Над този линк имаше активен, за следващата версия, която за моето видео не ставаше.
Чети, преди да пишеш глупости!

Аз, че чета преди да пиша - чета, ами не мога да си представя как като няма едно нещо в един сайт, не си правиш труда да го потърсиш пък в друг. Не е за всеки, но пък настроиш ли си го като хората - отплаща ти се дългосрочно. Всеки според възможностите си де, едни в градината ги бива, други не...
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

11024640_10204192125823487_8176549354633117154_n.jpg
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Еми ходи си слагай каквото искаш тогава и пери във вискярската си градина Маша и Мамаша, та остави ни нас задръстените нърдове да си кретаме. Кисело е високото грозде.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Вискяре дай превод, маймунски не разбирам
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Аз от известно време съм с kubuntu и засега ми харесва най-много. Мисля, че се доближава максимално до win. Тук можеш да го видиш - https://www.youtube.com/watch?v=XjCVWSBHgys . Ползвам го вече няколко месеца и нямам никакви проблеми.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@mvmrik това бе идеята на разработчиците на KDE. Да е максомилно близко до GUi-то на Windows.

Само не знам защо се мъчите с ubuntu/kubuntu/mint като всичко това е Дебиан :)
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@mvmrik това бе идеята на разработчиците на KDE. Да е максомилно близко до GUi-то на Windows.

Само не знам защо се мъчите с ubuntu/kubuntu/mint като всичко това е Дебиан :)
Аз бях свикнал с ubuntu и затова избрах kubuntu, понеже е същото, но с доста по-удобен и добър интерфейс.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

QUOTE=wessly;678139]Еми ходи си слагай каквото искаш тогава и пери във вискярската си градина Маша и Мамаша, та остави ни нас задръстените нърдове да си кретаме. Кисело е високото грозде.[/QUOTE]

Нещо не ти пускат жените ли...
Или ти е дошъл цикъла?
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

@mvmrik и двете са базирани на Debian просто за разлика от "родителя" си имат по-подразбиране несвободен софтуер.

@Вискяр Градинаров другия път гледай кавко кликаш, то си пише че ако избереш тази опция ще ти затрие HDD-то :)
 
И аз съм с минт (заедно с легален вин7 про). Нямам проблеми с него, но го ползвам 5-10% от времето. Главно да си архивирам rasppi-я с дд

Има полезни неща, но не виждам с какво едното е по-добро от другото или обратно.
Странното е, че проблеми съм имал при схемата линукс+вин = избор какво да стартира. Еми веднъж просто нещо яко се омаза и нищо не стартираше. Та се наложи да възстановявам вин от снимка на диска. Тогава разкарах линукса. Сега пак съм с тая схема и месечна снимка.

Зарази на вин не съм имал от 2007.

Та квото и да ползвате......всичко е в архивирането.........
 
Последно редактирано:
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Еми ходи си слагай каквото искаш тогава и пери във вискярската си градина Маша и Мамаша, та остави ни нас задръстените нърдове да си кретаме. Кисело е високото грозде.

Нещо не ти пускат жените ли...
Или ти е дошъл цикъла?

13-03-15 13:37
Вискяр Градинаров
Тема: Линукс за начинаещи Уебмастъри
заяждане трети път


Като не ти изнася ходи копай в градината вискярска ти казах, не се занимавай с арктически пингвини и не ме тролвай с идиотски похвати. Не ми пускат жените (и мъжете) и ми е дошъл цикъла - да. За да не е спам, ще кажа, че Debian e в пъти по-добре, защото няма излишни глупости по него. На Каноникал цивреха, че им следели input-a в търсачката, на Минт-а какво ще се окаже, не искам да знам. Чист, семпъл и бърз Debian, всичко друго е Кабала.
 

Горе