Линукс за начинаещи Уебмастъри

до личен избор kde е най тежко и най лъскаво http://lubuntu.net/ е най леко
може да имаш повече от едно едновременоо и да си ги сменяш при логин което написахме няколко поста по нагоре
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

до личен избор kde е най тежко и най лъскаво http://lubuntu.net/ е най леко
може да имаш повече от едно едновременоо и да си ги сменяш при логин което написахме няколко поста по нагоре
Не ми се рискува, ще пробвам с убунто пак
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Пробвай с elementaryOS или Mint. Махни го т'ва бозаво ubuntu. Или поне kubuntu сложи.
 
  • Like
Реакции: Sky
ако си с интелско видео слагай последната версия на 12.04 убунту има явно проблем с драйвъра който трябва някой по опитен да го барне


пп Аз съм с линукс минт от няколко месеца (обърнах си убунтуту 12.04 на минт 13) преди няколко дни (ъпгрейднах минта до до 16ка със смяна на репозиторитата малко конзола че не мина безболезнено) на 16ка и съм доволен cinammon версията http://www.linuxmint.com/download.php

слагай направо минт версия 16, 32 битова ако си под 4 гб рам и 64 над 4 мисля че ще останеш доволен
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

ако си с интелско видео слагай последната версия на 12.04 убунту има явно проблем с драйвъра който трябва някой по опитен да го барне


пп Аз съм с линукс минт от няколко месеца (обърнах си убунтуту 12.04 на минт 13) преди няколко дни (ъпгрейднах минта до до 16ка със смяна на репозиторитата малко конзола че не мина безболезнено) на 16ка и съм доволен cinammon версията http://www.linuxmint.com/download.php

слагай направо минт версия 16, 32 битова ако си под 4 гб рам и 64 над 4 мисля че ще останеш доволен
Свалих това
HTML:
>Linux Mint 16 "Petra" - Cinnamon (64-bit) - Linux Mint
Сега ще потърся и някое видео за инсталл
 
записваш исо файла го на една флашка със http://rufus.akeo.ie/

буутваш от флашката, зарежда ти лайв cd версията и на десктопа имаш инсталл (там много внимаваш в първите 4 стъпки докато избереш как да ти раздели диска) да изпиолзва свободното пространство заделяш му 30 гб поне (50 70 става и за ефективна работа) swap двойно на рама и next next и си готов
 
От: Re: Линукс за начинаещи Уебмастъри

е не при по голяма рам няма нужда да е дабъл но сложи 6 (да може да хибернеитваш)
Стратирам през ботт флашката, зарежда фона на минт-а и след 10 секунди зарежда уиндолса.
Като натисна някоя от стрелките се отваря меню с избор
Старт линукс минт
...
...

което и да избера все бозата зареждда

Дейба кат някакъв идиот съм, изобщо не мога да хвана логиката тука
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Благодаря пичове! Пробвах всички методи които предложихте и в крайна сметка някакси го направих да тръгне по дифоулт. Нямам идея точно какво проработи, но тръгна :).
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

uphero виж документацията на дистрибуцията. Тук може да се скъсаме да си пишем и да гадаем и нищо да не се случи. Отделно в интернет има буквално безкрайно много информация за knoppix базираните дистрибуции, така че като си тръгнал на дълъг път - върви с малки крачки. Метод на проба - грешка.
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

uphero виж документацията на дистрибуцията. Тук може да се скъсаме да си пишем и да гадаем и нищо да не се случи. Отделно в интернет има буквално безкрайно много информация за knoppix базираните дистрибуции, така че като си тръгнал на дълъг път - върви с малки крачки. Метод на проба - грешка.
Аз ако знам какъв е проблема ще питам ли?
Сега ще пробвам пак
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Я снимай екрана на grub-a (буут менюто) и го качи тук да видя за кво иде реч. Сигурен ли си, че си го инсталирал?
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Може и с руфуа са съм объркал нещо.
Там избрах само исо файла и то почна да зарежда нещо
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Тъй, значи пробвах всички менюта и единственото което стана е, че ми проработи блутута на бозата и иконата за интернета се прецака и макра да имам нет е зачеркната :lol:
И това съвсем сериозно!
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Пич проблема е от теб. И аз съм сблъсквал с този проблем. Проблемът идва от iso файла. Следвай следните инструкции:
1. Изтегли желаната дистрибуция.
2. Изтегли и инсталирай img burn.
3. Запиши "image" файл с img burn като образа (image) е .iso файла на дистрибуцията
4. След като се е записало - рестартирай и спами F11 (boot менюто, обаче може да е някой друг бутон или от bios-а направи да буутва първо cd/dvd записвачката / четеца)
5. Следвай инструкциите. Направо натисни "Replace Windows".
6. Следвай инструкциите.
7. Готов си! Просто е.
DEM GUIDES :D
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Пич проблема е от теб. И аз съм сблъсквал с този проблем. Проблемът идва от iso файла. Следвай следните инструкции:
1. Изтегли желаната дистрибуция.
2. Изтегли и инсталирай img burn.
3. Запиши "image" файл с img burn като образа (image) е .iso файла на дистрибуцията
4. След като се е записало - рестартирай и спами F11 (boot менюто, обаче може да е някой друг бутон или от bios-а направи да буутва първо cd/dvd записвачката / четеца)
5. Следвай инструкциите. Направо натисни "Replace Windows".
6. Следвай инструкциите.
7. Готов си! Просто е.
DEM GUIDES :D

Аз искам да ползвам и 2-те ОС, чети преди да пише, че някой ще се подлъже!
 
От: Линукс за начинаещи Уебмастъри

Правиш същото, но натискаш Install along-side Windows. Просто не си записал както трябва образа (появя се меню grub с 5 опции мисля, така беше при мен, а иначе трябва да се появят две опции - да избереш коя ОС да буутнеш линукс или уиндоус). Аз пък си правя нов дял и натискам Something Else. И си го инсталирам на дяла. А относно флашката - според мен си купи един DVD диск, който струва 1 лев, инсталирай линукса и си го прибери някъде.
 

Горе