Липсващ Visual Editor и не само...

TheCrazyBastard

Well-Known Member
Здравейте, от доста време се мъча с един проблем по WP сайт, но не мога да се справя. Сметнах, че проблема е в Visual editora, но май не е в него. Ето ВИДЕО , на което се вижда, кое по-точно не работи.

1. Пробвах manual да изтрия папките admin и includes, добавих новите, както се прави при ръчно обновяване с прясна инсталация, няма промяна.
2. С рефреш на браузъра, триене на история, бисквитки и пр. не става.
3. Ъпдейтнал съм флаш-плейъра на браузъра.
4. Изключвах плъгините един по един, проверявах дали се е оправило, отново ги включвах.
5. Сменях и темите, проблема остава.
6. Върнах бекъп, заедно с базата.. Бозата е същата.
7. Бутон за изключване на визуалния едитор - нямам, макар че е последната версия WP.

Ще ви помоля малко за насоки, какво точно да търся, тъй като вече си мисля, че може да е повредено drop-down, или някаква ajax функция или js файл.. Не разбирам толкова много от програмиране, чичо Г помага само. Благодаря предварително! :)
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Доста зле изглежда. Пробвай това евентуално - wp-cleanfix.

Вероятно е най-добре да свалиш постовете и да преинсталираш.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Визуалният редактор се оправяше с инсталация на google libraries, но май при теб е малко по- различен проблема.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Не изгледах докрая но се вижда че имаш някакъв Джаваскрипт проблем. Някой плъгин или тема най-вероятно ти добавя скрипт в бекенда, който прави конфликт с тия дето ВП си ги зарежда стандартно.

Деактивирай всички плъгини и превключи на дефолтната TwentyEleven тема. Наведнъж, не едно по едно.
Ако не се е оправило, (ауто-) преинсталирай ВП.
 
Последно редактирано:
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Позната работа... само не мога да се сетя какво ръчках, че го оправих... беше доста одавна и пробвах всички изброени неща и все не ставаше.
Слушай @Noke
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

След като активирам wp-cleanfix, и менюто в админ панела става бяла празна страница, макар че съм добавил php код да ми извежда грешките, така че го изтрих и се оправи менюто.

Google libraries го пробвах преди няколко дни, не решава проблема, даже само товари излишно зареждането на сайта.

По принцип съм пробвал и с променяне името на папката с плъгини и активиране на стандартната тема, промяна няма.

Преинсталирах даже с чисто нова инсталация и празна база данни, след като си експортнах страниците и публикациите, както и активирах отново стандартната тема, изтрих си и моята тема, за да не е при темите въобще, но уви.. Все едно някаква глобална грешка е прецакала всичко. А всъщност на същия хост имам и други wp сайтове, при които този проблем го няма и всичко си е ок. Ако някой има инструменти да пробва сайтчето за грешки откъм css или други - ЕТО го. То ще си има, но предполагам, че няма да оказват влияние точно за този проблем. :(
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Пич, я провери

в settings>general
Site Address (URL)
WordPress Address (URL)


да няма разстояния в изписването, тоест да има "space" там някъде из полето - в началото. Мисля, че така се оправих аз.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Не ти намира jQuery-то. Оттук не мога да кажа що.

Коя точно дефолтна тема пробва? Мярнах на видеото че цъкаш по оная античната дето не се ползва вече.
Последната версия на ВП ли е сложена на всички сайтове на тоя хост?
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in ...
curl_last_mod error: fetching timestamp failed for URL, 404 not found?
Тази грешка ми посочва един от плъгините, но и да го махна него, не се оправя.. По-скоро ми загатва, може би, че ако оправя това curl_exec() (каквото и да значи), може да има полза. Добавих следния код в function.php на тема, нищо..
function block_transport() { return false; }
add_filter('use_http_extension_transport', 'block_transport');
add_filter('use_curl_transport', 'block_transport');
add_filter('use_streams_transport', 'block_transport');
add_filter('use_fopen_transport', 'block_transport');
add_filter('use_fsockopen_transport', 'block_transport');
Търся още решения конкретно за това последното, но не зная дали въобще съм в правилната посока.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Няма разтояния в адреса..
/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.7.2 - такъв път във версия 3.4.1 на WP, който проверявате - няма. Да, последната версия е на всички сайтове. Само този не работи.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Взех, че проверих.. Наистина темата си иска тоя js, и се учудих, че го нямам. Свалих нова инсталация и интересно, че там го има вече.. Подмених наново всички файлове с новите в wp-admin и wp-includes, както и в root директорията. Появи се най-после отметката, за Disable the visual editor when writing в юзър-панела-настройки и ще започвам наново всички процедури за оправяне уж на Visual Editor-a. Ще пиша, ако има или няма промяна по-късно.
 
От: Липсващ Visual Editor и не само...

Така, да споделя как реших проблема. Благодаря на всички, които се включиха и се опитаха да помогнат. :)

Просто добавих define( 'CONCATENATE_SCRIPTS', false ); във файла wp-config и това е, всичко си заработи. Наистина ми е бил нужен тоя jQuery файл в includes от прясно свалена инсталация. И отметката за забрана на визуалния ректор в настройките на потребителския профил трябва да я няма.
 
Последно редактирано:

Горе