Литекс Моторс (Great Wall) фалира

Blinky

Owner
Слагам тук тази тема, защото е доста икономическа новина. И се чудя какво не им се получи на хората.

Повече в новината: http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/30201-liteks-motors-podade-dokumenti-za-falit/

Според мен кофти качество, слаб маркетинг и определено цената не отговаряше на това, което предлагаха. Някой с друго иноф. Знам, че има силни икономисти тук и може да дадат по-добра обосновка на ситуацията.
 
обяснението е просто - псевдогъзарите предпочитат да карат бмв на 10 г вместо чисто нова кола :D
аз се чудя да си взема някаква колица, ама и аз като псевдогъзарите се чудя дали да е 8 годишно бмв или чисто нова киа оптима, това е вродено - да си мислиш, че си гъзар без да си :D:D
 
Ами не подходиха към ниши където би се купувала колата - таксита, фирми, товарни. Не можеш на този етап да пробиеш, трябват години. Ето в момента китайски марки телефони се наложиха, вече Самсунг е лукс, а не е било така преди 30 години и е бил със същия статус като китайските.
 
Слагам тук тази тема, защото е доста икономическа новина. И се чудя какво не им се получи на хората.

Повече в новината: http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/30201-liteks-motors-podade-dokumenti-za-falit/

Според мен кофти качество, слаб маркетинг и определено цената не отговаряше на това, което предлагаха. Някой с друго иноф. Знам, че има силни икономисти тук и може да дадат по-добра обосновка на ситуацията.

Нищо ново под слънцето беше очаквано, сутринта е четох новината в друг сайт :D
 
обяснението е просто - псевдогъзарите предпочитат да карат бмв на 10 г вместо чисто нова кола :D
аз се чудя да си взема някаква колица, ама и аз като псевдогъзарите се чудя дали да е 8 годишно бмв или чисто нова киа оптима, това е вродено - да си мислиш, че си гъзар без да си :D:D

Заеби бмв-то (имам старо бмв и 6-годишно ауди ) пробвай leksus или infiniti около 20 дни карах кускус 450h хибрид страшна работа здрава работа , луксозен фотьойл с реактивен задник :D
 
Не че ги защитавам спевдо гъзетата, но и нова може да се вземе опел, да може би корса. Малко не я направиха марка, която да се харчи добре. Да, не е като BMW, AUDI, Mercedes, но поне в ниския клас коли да се нареди добре до другите. На практика не се купува, защото е и под най ниския клас. :) Аз като се возех в една, задните прозорци бяха с дръжка. Сигурно, за да постигнат ниска цена, но малко са се оляли тук с оптимизирането на разходите. :)
 
обяснението е просто - псевдогъзарите предпочитат да карат бмв на 10 г вместо чисто нова кола :D
аз се чудя да си взема някаква колица, ама и аз като псевдогъзарите се чудя дали да е 8 годишно бмв или чисто нова киа оптима, това е вродено - да си мислиш, че си гъзар без да си :D:D
Разликата между 8 годишно бмв и кола на Гришата е просто огромна! Имам наблюдения от колеги каращи служебни грейт уоли и лични, които показват, че след една година експлоатация на грейт уола, ако страничен човек се качи да кара, няма да усети, че това е кола на една година, а усещането е все едно караш 15 годишна лада (горе долу).
 
Разликата между 8 годишно бмв и кола на Гришата е просто огромна! Имам наблюдения от колеги каращи служебни грейт уоли и лични, които показват, че след една година експлоатация на грейт уола, ако страничен човек се качи да кара, няма да усети, че това е кола на една година, а усещането е все едно караш 15 годишна лада (горе долу).
Не те разбрах....демек не мръдва? Или става много раздрънкана.....
 
обяснението е просто - псевдогъзарите предпочитат да карат бмв на 10 г вместо чисто нова кола :D
аз се чудя да си взема някаква колица, ама и аз като псевдогъзарите се чудя дали да е 8 годишно бмв или чисто нова киа оптима, това е вродено - да си мислиш, че си гъзар без да си :D:D
Аз също предпочитам да си взема 10 годишно БМВ пред някоя чисто нова кола дали Опел, дали Киа все тая. Просто си заслужава парите БМВ-то, защото за 10к еврака си вземаш 7ца примерно, която е струвала 100к евро преди 10 години. Двигателя е трепач, всички екстри има, супер удобна, актуална и яка кола и караш БМВ все пак мацките лудват няма какво да се правим на ударени. А за тия 10к евро каква чисто нова кола ще си взема? Някоя мъничка колица на промоция.
 
Всеки познат, който е имал по-дълъг допир с тези, така наречени автомобили е псувал.

@Blinky повярвай ми 10 годишна пазена баварка на малко километри е много по-добре от нова кошница.
Само дето зя 10€ 7-ца е трудна работа (е на Горубляне може би има и по 5 де :D). Аз за толкова си продадох Е61-то преди няколко месеца.
 
Да, ей сега ще си взема малоумното BMW супер гъзария да ми се тътри задника по дупките. Това е кола за по-млад човек. Аз предпочитам сигурност, височина, висока проходимост. За къф чеп ми е дълга и ниска кола, да се чудя къде да я завра, аз се потя видите ли къде да я паркирам, ама съм баро с лимо. Ама нас тука яко си ни тресе комплекса.
 
Заеби бмв-то (имам старо бмв и 6-годишно ауди ) пробвай leksus или infiniti около 20 дни карах кускус 450h хибрид страшна работа здрава работа , луксозен фотьойл с реактивен задник :D
едва ли ще дам пари за нова кола, но мечтите са хубаво нещо. Скръндза съм яко.
Карам голф и бих си го карал ако не бях му взел здравето, щото не съм го обслужвал изобщо след като го купих и вече 1 година и половина го карам без да съм дал 1 лв за нещо в тая кола :D Това ми е любимото - само карам докато се строши всичко

Колите не ме вълнуват, каквато и да имаш все е тая, освен ако не е чисто нова за 200 бона. Всяка луксозна кола на старо само казва "аз съм беден, ама искам да се правя на богат", те и жените вече разбраха коя Х5 е старата и коя е от магазина :D
 
Бате, пазена баварка е като еднорога. Да не ми се обиждат собствениците. :)

Колкото до нова кошница или 10 годишна кола....честно казано не бих избрал новата, ако не е на нивото на тази втора ръка. Все пак искам да влезна и да ми е ОК, а не пластмаси и евтини бунотчета, да нови, ама евтини. Тук и аз съм съгласен. А точно пък Great Wall
 
Забравяте, че идеята да има такъв завод тук беше да се навлезе на европейския пазар. Съмнявам се Литекс Моторс да са се целили в българския пазар. Обаче явно европееца не иска да кара китайско произведено за Китай.

Аз също познавам човек който си поръча няколко бройки за цялата фирма и му ги докараха с контейнер директно от Китай. Та така ги произвеждат тук. Както и смарт телефоните. И въпросния човек не остана никак очарован от качеството на китайската марка.
 
Една немска или японска кола, карана като хората и поддържана както трябва и на 15 години ще е по-добре от нов грейт лоу. Пък който ще да ми разправя, че било гъзария.
 
И за мен колата не е от значение, общо взето гледам да я докарам колата да ми е равна на 1-2 месечния ми доход. Не мога да разбера хора, които пестят години да си купят нещо, после секс и правят с колата, не знам...
 
Една немска или японска кола, карана като хората и поддържана както трябва и на 15 години ще е по-добре от нов грейт лоу. Пък който ще да ми разправя, че било гъзария.
Не съм убеден, ама айде. Всяка стара кола, особено пък струвала преди 10 г. 100 хиляди ще те фалира за броени месеци. Понеже и аз съм си прост преди да си купя голфа викам, чакай бе, за 30 хиляди вече има кайени, ходих да гледам тва онова. Ама тва са бараки от всякъде - после като видях цените за частите и бегом с 200.
Ти знаеш ли какви са цените за едни накладки само или по окачването :D Страшни са, тва е като на мерцедесите airmatic-a ама по 5, където турбогъзарите без пари гледат да е с пружини мерцедеса или рециклирани да си търсят като клошари :D А пък по мотора нещо ако е, а на кайените няма мотор без проблеми щото като е битурбо са му давали яко газ и сега гъзарите броят по 10-15 бона за ремонта.. Безумие си е премиум кола втора ръка.
Освен кросс друг няма кой да си позволи такива коли във форума дейба :D:D
 
Очакваше се
Те направиха УЖАСЕН ГАФ , който се разпространи и из мрежата
Имаше фабричен дефект със задната полуоска и не изтеглиха колите за ремонт, станаха няколко катастрофи и никой не пое щетите
Е как да не фалират !
#КОЙ ще си купи такава кола ?
 

Горе