Лого за магазин - Размисли и страсти.

Federer

Active Member
Защо всички така чудно гледат да икономисат при създаването на лого, а логото е лицето на фирмата и всеки един бизнес.
Според мен за 100лв. няма никой да си даде кой знае колко зор, можете да вдигнете поне на 150лв.
 
Защо всички така чудно гледат да икономисат при създаването на лого, а логото е лицето на фирмата и всеки един бизнес.
Според мен за 100лв. няма никой да си даде кой знае колко зор, можете да вдигнете поне на 150лв.
Прави си до някъде. В България стандартите са други и не можеш да ги сравняваш с другите страни. От 100 до 250лв са стандартните логота в България.
 
Нали уж конкурсите станаха забранени от миналата седмица ли кога беше?
 
Защо всички така чудно гледат да икономисат при създаването на лого, а логото е лицето на фирмата и всеки един бизнес.
Според мен за 100лв. няма никой да си даде кой знае колко зор, можете да вдигнете поне на 150лв.
Човек се простира според чергата си!
Погледнах постовете Ви и никъде не намерих да имате общо с дизайн, което ме кара да мисля, че просто трупате публикации.


Добре организирано задание, дано се получи добър конкурс. Успех колеги!

П.С. Лично аз преустановявам участието си в лого конкурси под определено възнаграждение за което сметна, че не си заслужава отделеното време. Основната ми работа е графичен дизайн и не искам да дискредитирам повече професията си. Не ангажирам никои с решението си.

(Пример - в 99designs минимума за лого конкурс e $300, за тук е нормално да е по-малко. За не претенциозните и тези които искат да минат тънко има и купища безплатни и евтини варианти. Но всеки сам си определя, колко да отдели за лицето на бизнеса си. Един добре организиран конкурс, може да е чудесна реклама за стартиращ бизнес.)

Който иска да работи с мен, може да ми изпрати лично съобщение и да намери темата ми за лого дизайн в подписа.

DreamDevise съжалявам да разбера, че дизайнер, от когото вече имам едно прекрасно лого не желае да участва за толкова мизерна награда... Ценя решението Ви да не хабите времето си в подобни случаи. Все пак, бих се радвал, ако размислите!

Нали уж конкурсите станаха забранени от миналата седмица ли кога беше?
Не съм видял забрана за тези конкурси, но ако има таква, ще изтрия темата от тук.


Като цяло, наградата със сигурност не е това, което би следвало да е, но... нека се включат тези, които биха могли да се вмъкнат в подобен бюджет. За следващите проекти ще имам предвид, че по-добрите няма да се включат при подобно възнаграждение.

Моля, писалите по-горе, които нямат интерес към конкурса... бъдете така добри и изтрийте постовете си, защото е грозно една тема за конкурс да се превръща в "лафче". Аз не съм Ви откраднал нищо, не съм принудил никой да прави нещо на сила и против желанието си!

Благодаря!
 
Преди няколко деня се обсъждаше банването на поредния организатор на конкурс (мунчото дето ти е лайкнал поста). В тая връзка уж щяха да се забранят конкурсите изцяло.

А човек тук няма опцията да си самоизтрие поста. Пък и аз мразя интелектуалното ми пропърти да отива бадева и да лишавам бъдните поколения от ценния си контент.
 
Преди няколко деня се обсъждаше банването на поредния организатор на конкурс (мунчото дето ти е лайкнал поста). В тая връзка уж щяха да се забранят конкурсите изцяло.

А човек тук няма опцията да си самоизтрие поста. Пък и аз мразя интелектуалното ми пропърти да отива бадева и да лишавам бъдните поколения от ценния си контент.

Някъде видяхте ли въпрос към Вас, че ми отговаряте? От достатъчно време сте във форума, за да знаете, че не е нужно да се трие пост, за да се лиши от съдържание и глупост!
Не знам с какво смятате да обогатите поколенията, защото в постовете Ви няма нищо, което да бъде полезно, просто някакво съдържание.
Мисля си, че просто Ви е толкова скучно, че се чудите коя публикация да на.к.те.

Всъщност, манталитет!
 
Куотнал си ми поста. Във форумна среда е равносилно на обръщение. Излиза ми нотификейшън и т.н. Идеята му е да ми привлече вниманието.

Дефакто ме спамиш с ненужно мрънкане в случая.

Моят пост беше информативен. Може да спести време на теб и на евентуалните кандидати за участие в конкурса.
 
Един клиент или посетител на сайта или реален магазин едва ли толкова е впечатлен от логото.Него не го интересува дали си дал 20лв или над 1к за лого.Хората се интересуват от съдържанието. Логото е по-скоро за цвят. Най-успешните и вървежни марки са с толкова просто лого, че човек с малко фантазия и опит с рисуването може да го направи. Според мен умишлено се надуват цени за лого. На една марка или сайт не и трябва страшен блясък, защото човек не идва заради логото, а за това което се предлага. Логото е просто интериор, достатъчно е то да е малко по плътно и видимо и слолгана да е в концепция на това, което се предлага. Примери: адидас, пума, найк, мак козметикс,лакоста и още много известни и вървежни марки с просто лого, за което едва ли са платили куп пари.
Опозорихте конкурса на човека. Форума се е превърнал в бг-мама. Вместо да кажете грешките на човек на лично, вие спамите поста.Ето затова аз си оттеглих конкурсите, пък после нека съм виновен! Май тук са се събрали само лелички, които само си лаят и нищо не вършат.
100лв кой ти ги дава? Че и капризи- аз не работя за 100. 200 лв взима един пенсионер за месец.Слез малко на земята... Това, че сте програмисти и дизайнери, не значи, че сте безсмъртни. Ами като не работиш за 100 ще си стоите и без тях и само ще си спамиш постове.
Не знаеш кой с какви възможности е, но веднага лепваш определения... Е що за професионалисти сте тогава? Кой ще ви се довери, като гледа как определяте даден потребител, без да сте му предоставили възможностите си? Айде със здраве,аз не мога да се занимавам с аматьори,ще се обърна към сериозни фирми за проектите си!
 
Последно редактирано:
Най-успешните и вървежни марки са с толкова просто лого, че човек с малко фантазия и опит с рисуването може да го направи.

Сериозен ли си?
 
Сериозен ли си?
Е не усмихнат съм. Нима логото на най-известните марки е толкова сложно? 3чертички образуват буквата А за адидас, мак козметикс са само букви M.A.C, найк е едно ченгелче-нима това е сложно? Марките световно известни ли са?-ДА. Защо?-Заради името си и качеството си, не заради лого-то е просто ей така за разкош.
 
Последно редактирано:
Един клиент или посетител на сайта или реален магазин едва ли толкова е впечатлен от логото.Него не го интересува дали си дал 20лв или над 1к за лого.Хората се интересуват от съдържанието. Логото е по-скоро за цвят. Най-успешните и вървежни марки са с толкова просто лого, че човек с малко фантазия и опит с рисуването може да го направи. Според мен умишлено се надуват цени за лого. На една марка или сайт не и трябва страшен блясък, защото човек не идва заради логото, а за това което се предлага. Логото е просто интериор, достатъчно е то да е малко по плътно и видимо и слолгана да е в концепция на това, което се предлага. Примери: адидас, пума, найк, мак козметикс,лакоста и още много известни и вървежни марки с просто лого, за което едва ли са платили куп пари.
Опозорихте конкурса на човека. Форума се е превърнал в бг-мама. Вместо да кажете грешките на човек на лично, вие спамите поста.Ето затова аз си оттеглих конкурсите, пък после нека съм виновен! Май тук са се събрали само лелички, които само си лаят и нищо не вършат.
100лв кой ти ги дава? Че и капризи- аз не работя за 100. 200 лв взима един пенсионер за месец.Слез малко на земята... Това, че сте програмисти и дизайнери, не значи, че сте безсмъртни. Ами като не работиш за 100 ще си стоите и без тях и само ще си спамиш постове.
Не знаеш кой с какви възможности е, но веднага лепваш определения... Е що за професионалисти сте тогава? Кой ще ви се довери, като гледа как определяте даден потребител, без да сте му предоставили възможностите си? Айде със здраве,аз не мога да се занимавам с аматьори,ще се обърна към сериозни фирми за проектите си!
То по твоята логика, защо човек да търси мандръсане в твоя сайт, като може да си удари една злобарка.

BTW чакаме да видим админа , какво наказание ще ти направи за провалените 3 конкурса, нали беше запознат с правилата.
 
Е не усмихнат съм. Нима логото на най-известните марки е толкова сложно? 3чертички образуват буквата А за адидас, мак козметикс са само букви M.A.C, найк е едно ченгелче-нима това е сложно? Марките световно известни ли са?-ДА. Защо?-Заради името си и качеството си, не заради лого-то е просто ей така за разкош.

Е нали някой е седнал и го е мислил с дни, ако не и месеци как точно да е "простичко" и в същото време уникално това лого.. Преминал е през етапи на промени, отхвърляне на варианти, това са десетки часове работа, които най-нормалното нещо на света е да бъдат заплатени. По-добре не пишете повече, защото ставате за смях.

П.С. Извинявам се на автора на темата за коментара си извън темата. Обещавам, че ми е последния оффтопик
 
  • Like
Реакции: D.D.
Ефектът на Дънинг-Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, изразяващо се в надценяване на собствените познавателни способности. Тази склонност се приписва на метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си.
 
  • Like
Реакции: D.D.
Защо всички така чудно гледат да икономисат при създаването на лого, а логото е лицето на фирмата и всеки един бизнес.
Според мен за 100лв. няма никой да си даде кой знае колко зор, можете да вдигнете поне на 150лв.
Човекът е дал заданието си и очаква резултат. Защо трябва да му казвате колко трябва за доплати, че парите са малко и т.н. По същата логика например един електротехник може да поиска ХХ лв вместо Х лв за точка, защото неговата работа е пряко свързана със здравето и живота на клиента. Същото важи и за лекарите. Трябва да им се заплати 7-8 годишното им обучение, за да ви кажат какъв антибиотик да пиете когато кашляте... Примерите се отнасят за всички професии. Не може за изработката на едно лого да се искат пари колкото месечната заплата на един стругар например. Нещата трябва да са съпоставими. И да не забравяме, че има учещи и начинаещи дизайнери, които може да предложат и най-добрата идея за конкретен случай. Тези пари за тях може би не са чак толкова малко. Акулите в бранша нека се целят нависоко, да работят само за платежоспособни клиенти, защото са извоювали престиж и нека не се отнасят снизходително към подобни предложения.
 
Сравненията ще са правилни ако, когато си наемаш електротехник, обявиш конкурс за Хлв. (средна сума за да наемеш един ел. техник) и 10 електротехника се борят за нея, като извършат труд равен на стойността, а ти избираш този който се е справил най-добре и плащаш само на него. Дали ще стане ?
 
@Blinky ако може изчисти до пост 1.
Тука всички изведнъж станаха дизайн гурута дето и ЦЪК не прявят за под 2К лв, а до преди месеци пускаха предложения на конвейер за по 50-100лв.
А тия дето никога не са участвали и немат намерение да участват си ги трий попринцип. :)

Тоя пост си го запазвам за моето предложение, ако човека не ни тегли по една майна до тогава.
 
Как ше изтрие форумния контент за цял ден бе? Ами ако Гугълбот е минал междувременно, нали ше прасне едно мазно пеналти ако утре види че има липси?!
 
Как ше изтрие форумния контент за цял ден бе? Ами ако Гугълбот е минал междувременно, нали ше прасне едно мазно пеналти ако утре види че има липси?!
Отделих я, за да си чешете езиците. А междувременно човека, който е пуснал конкурса да си продължи с него. Като знам, че знае какво следва ако се издънят нещата. :)
 
Е не усмихнат съм. Нима логото на най-известните марки е толкова сложно? 3чертички образуват буквата А за адидас, мак козметикс са само букви M.A.C, найк е едно ченгелче-нима това е сложно? Марките световно известни ли са?-ДА. Защо?-Заради името си и качеството си, не заради лого-то е просто ей така за разкош.
Вземи прочети за логото на LG
 

Горе