Лоша идея ли е...

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
искам да попитам лоша идея ли е да направя един php скрипт който да записва в базата данни на wordpress-a

идеята ми е следната: правя скрипт - полета, менютата - всеки си ги попълва и всичко това се записва в базата данни на wordpress-a

сигурно ще кажете защо не ползвам плъгин чрез който да направя тези форми: след много търсне не можах да открия някой лесен за редактиране

а ако аз си направя скрипт за писане в базата данни ще мога да форматирам публикациите както си искам по предварително създаден шаблон

публикациите като се изпратят ще са в състояние: чернова или друга
от админ панлеа ще ги публикувам.

искам да попитам дали токъв скрипт крие рискове например при добавянето на публикация през този скрипт и после през админ пнале - нещо за id-тата, или за вида на линковете ?

за линковете може да се появи проблем ако има две публикации с еднакво име - но пък аз ще оставя линковете да се образуват от id-to и името ?

Малко дълго стана..
Благодаря предварително
 
От: Лоша идея ли е...

Лоша идея е.

Ако искаш да ти събмитват статии, ползвай готов плъгин.
Ако си програмър - може да си направиш сам, що да не може. Ама ползвай вградените уордпрески начини, не мааай на сурово ПХП.
И се погрижи да обезопасиш полетата. Щото някой спокойно може да ти хакне квото си иска - докато го видиш като чернова, то вече ще е у базата... И ако все още си виждаш нормално админ панела, значи си късметлия.
 
От: Лоша идея ли е...

Аз едва ли ще се справя сам, но това не е проблема.
Исках да разбера дали дали е добра идея или не.

Не става въпрос за статии, там е просто и трябват две полета...
 

Горе