Луксозна брошурка по пощата брой ли се за offline spam?

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от Frik, Май 4, 2012.

1. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,773
    Харесвания:
    199
    Точки:
    63
    От: Луксозна брошурка по пощата брой ли се за offline spam?

Не съм експерт, но ако ги праща на фирми , мисля данни като адрес на фирмата и име не би трябвало да са лични данни. Ако са само 500 оферти, мисля за фирми става въпрос или? Иначе тия неща вече не можеш да разбереш, кое е ок кое не, кой направил пари направил....после тия дето са направили много пари точно с тези методи, прокарват закони да не може да се ползва метода " в името на народа ",че да не може някой да ги измести от новите. Най-добре е да си направиш сайт и да маркетираш с контент - така сами ще те намерят като им трябваш и конверсията ще ти е голяма.

2. stroej

stroej Active Member

Рег.:
    Ноем 25, 2009
    Съобщения:
    445
    Харесвания:
    77
    Точки:
    28
    Място:
    Plovdiv

Според мен не е спам и е хубаво да се направят няколко неща:

1. Разчупи стеретипа на плика - нека бъде в различен цвят примерно
    2. Адресирай го поименно, щом имаш адресите и имената си в голяма +. Макар и Фози да е против това, 90% от нас биха отворили и прочели плика и съдържанието от чисто любопитство.
    3. Най-добре ги раздй лично. 500 адреса не са много и ако са в близки райони още по-добре.

По-подробно съм го описвал в един мой ebook :) Така че е доказано, че изброените по-горе стъпките действат.

3. Frik

Frik Active Member

Рег.:
    Авг 11, 2007
    Съобщения:
    527
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Експерт
    Място:
    София

Първо искам да благодаря на всички ви за страхотните мнения! Ето за това преди да направя каквото и да било, първо питам тук! :wink:

За потенциалните клиенти имам име, адрес, телефон и на фирмите имам имената на управителите, така че мога да се свържа директно с тях, а не със секретарките им. (btw: някой извършва ли такова прозвъняване като услуга?) Най- голямото ми притеснение е, че няма как да се обоснова от къде им имам контактите...

Около 500 потенциални клиента от който 60 % физически лица и 40 % фирми (ЕТ и Юридически лица).

Не мога да ги раздам лично, защото са 500 адреса пръснати из цяла България. Просто физически ми е невъзможно от към време и средства да обиколя всички от врата на врата...

Плика ще е много "шукаритетен" - стилен и изчистен, а брошурата ще е оформена като инфографика за продукта, за да е максимално интересна...

Правя го в момента, въпреки, че пингвина ме удари преди да съм готов и сега ще ми е малко трудничко да го върна в челните места...

От къде да си дръпна книгата ти или се продава някъде?

Благодаря ви още веднъж!

4. Frik

Frik Active Member

Рег.:
    Авг 11, 2007
    Съобщения:
    527
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Професия:
    Експерт
    Място:
    София

Извинявам се че "вдигам" толкова стара тема, но да попитам малко уточняващ въпрос...
    Въпросните потенциални клиенти станаха вече 1000, а аз още не съм изпратил нищо, тъй като се притеснявам да не ми зашият някаква глоба...
    Та, според вас възможно ли е да ме глобят, ако:
    1. Данните за контакт на тези 1000 фирми/частни лица са поместени в публичен регистър до който всеки има достъп
    2. Информацията в брошурата е пряко свързана с дейността, която развиват въпросните фирми/частни лица.

Благодаря предварително...

5. danko6

danko6 Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2009
    Съобщения:
    2,155
    Харесвания:
    158
    Точки:
    63

Аз понеже не съм много компетентен по този въпрос,но тези дни и аз силно се интересувам от e-mail маркетинга.В BHW гледам доста го използват за реклама и продажби на продукти.Като има хора които пращат и по 3000 мейла дневно.Правят списък с имейли от даден сайт и примерно е на тематика компютри, после през определени интервали изпращат съобщения за други сайтове или направо с оферти за продукти към този списък.Все още не съм наясно точно с цялата процедура така че и аз ще съм благодарен ако някой сподели :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice