Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

“I love people who make me laugh. I honestly think it's the thing I like most, to laugh. It cures a multitude of ills. It's probably the most important thing in a person.”
― Audrey Hepburn
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

“One day I will find the right words, and they will be simple.”
― Jack Kerouac
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

“Be yourself; everyone else is already taken.”
― Oscar Wilde
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

Когато бях 5-годишен, майка ми ми каза, че щастието е ключът към живота. Когато отидох на училище и ме попитаха какъв искам да стана като порасна, написах “щастлив”. Те ми казаха, че не съм разбрал задачата, а аз им казах, че не разбират живота.

Джон Ленън
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

"Лидерите избягват възникването на сложни ситуации.
Сложните ситуации са приятели на лидерите,а не врагове.Животът на великите лидери е посветен на отстраняването или улесняването на сложните ситуации.В същото време обикновенните ръководители обричат себе си и тези,които ги следват,на живот пълен със сложни моменти.Сложноста задушава иновациите,забавя развитието,затваря врата за прогреса и лошо влияе върху културата на фирмата.Сложноста изисква скъпо обслужване и не е ефективна.
Трудно е да се спори с факта ,че ние живеем в сложен свят и много хора печелят от сложностите.Но великите лидери разбират,че добрите възможности и печалбите произлизат от улесняването на сложностите,а не от създаването на нови.
Много хора дават авторство на израза "Простотата е крайният стадий на сложността" на Алберт Айнщайн,въпреки,че това го е казал Леонардо да Винчи.Който и да е авторът и двамата велики хора са прави."
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

15 Затова аз похвалих веселбата, Защото за човека няма по-добро под слънцето, Освен да яде и да пие и да се весели, И това да му остава от труда му, През всичките дни на живота му, които Бог му е дал под слънцето.

biblia.bg/index.php?k=21&g=8&tr1=1
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

"Безпокой се повече за съвестта си, отколкото за репутацията си, защото твоята съвест - това си ти, а репутацията ти - това е, което другите мислят за теб. А това, което другите мислят за теб - си е техен проблем."
Чарли Чаплин
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

Винаги се чувствам щастлив. Знаеш ли защо? Защото не чакам нищо от никого. Да чакаш винаги боли. Животът е кратък. Затова обичай живота, бъди щастлив и винаги се усмихвай. Живей за себе си и запомни - преди да говориш - слушай, преди да пишеш - мисли, преди да нараниш - чувствай, преди да мразиш - обичай, преди да се предадеш - опитай!!! Преди да Умреш - ЖИВЕЙ!!!
 
От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

IMG_20141019_210250.jpg

Отваря ли се или още има проблем с прикачените файлове?
 
От: От: Любими цитати, мотивиращи мисли, откъси от книги

"Всяко забавяне в живота се случва с някаква цел. Докато чакаш имаш време да размишляваш, да се учиш, да се усъвършенстваш; тогава хората, обстоятелствата и събитията се подреждат, а в идеалния Божествен план всичко се случва както е замислено от самото начало. Има процеси, през които човек трябва да премине, за да се подготви за бъдещето си, и предизвикателства, които са част от тези процеси. Те не могат да бъдат ускорени. Прибързването само те излага на стрес, който ти пречи да виждаш и следваш знаците, водещи по правилния път. Най-разумното решение е да вървиш спокойно, да следваш процесите и да оставиш живота сам да те оформи. Така се подготвяш за бъдещето и са научаваш да се радваш на настоящето.”
Джон Гордън
 

Горе