Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

lqllqlq

Well-Known Member
Днес попаднах на интересна статия - при търсене за недвижими имоти (ЕН) с 13 инча дисплей се оказва, че едва 13% от екрана са органични резултати...Ако се ползва браузер на мобилен положението е още по-смехотворно.
google-search.png

Статията можете да видите тук
 
ъпче това трябва да се види от всички елементи на страницата след катата със 7% е органик сърча с 13% и след това е менюто горе с 14%

а още по плачевно е от мобилен телефон на 5 скрол започва органик сърча при търсене от ню юрк
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

За това Андроид настъпва над 75 % Нали знаете, че масовия потребител не прави разлика между органичен и спонсориран резултат?
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

За това Андроид настъпва над 75 % Нали знаете, че масовия потребител не прави разлика между органичен и спонсориран резултат?

То това е ясно. Въпросът е, че наистина е любопитно за хора като нас. Как една компания станала номер 1 по ползваемост благодарение на качествените си резултати, влошава в името на комерсиалното именно това, което я е качило на върха.
Ясно е, че няма да хлопнат кепенци заради това утре, ама да няма и 15%...Вярно резултата е леко изкривен поради размер на екрана, но идеята е същата.
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Ами не е само в спонсорираните проблема. Според мен на гугъл от над 1 година резултатите са ужасни. Да не говорим че меси юнашки руски и български резултати.
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Ами не е само в спонсорираните проблема. Според мен на гугъл от над 1 година резултатите са ужасни. Да не говорим че меси юнашки руски и български резултати.

Обикновено са спонсорирани, Google Images, Maps и някой друг техен продукт - YouTube, Google+ (по-рядко, но го има). И след това идват големците като Amazon, Wikipedia и подобни. резултатите са направени така, че да буташ кинти, както и да им използваш продуктите. Както се казва, затварят кръга.
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Със сигурност е така, но се улавям, че в последно време ми отнема 2-3 пъти повече време да открия очевидни неща, за които преди не се е налагало усилие. Например търся продукт по име и цена, като ровя по 2-3 страници да стигна до БГ резултат...
Абе какво да го говорим щом за търсене на мобилен телефон по модел + "цена" ми изкара витамини, мазилки и още някаква глупотевица. Да им имам полезността!
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Със сигурност е така, но се улавям, че в последно време ми отнема 2-3 пъти повече време да открия очевидни неща, за които преди не се е налагало усилие. Например търся продукт по име и цена, като ровя по 2-3 страници да стигна до БГ резултат...
Абе какво да го говорим щом за търсене на мобилен телефон по модел + "цена" ми изкара витамини, мазилки и още някаква глупотевица. Да им имам полезността!

За това хората направиха книга Google Hacks около 100 страници. Прочети я и ще намираш още с първото търсене, това което търсиш.
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Е, така е... Трябва да се печели. Аз до неотдавна не ползвах адуърдс, но през последните месеци си плащам определена месечна сума, като поп.
Просто се наложи след ъпдейтите.
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

То това е ясно. Въпросът е, че наистина е любопитно за хора като нас. Как една компания станала номер 1 по ползваемост благодарение на качествените си резултати, влошава в името на комерсиалното именно това, което я е качило на върха.
Ясно е, че няма да хлопнат кепенци заради това утре, ама да няма и 15%...Вярно резултата е леко изкривен поради размер на екрана, но идеята е същата.
Ми честно казано аз опитвам нон - стоп алтернативи.. за резултати на кирилица.. понякога Яндекс... (препоръчвам на хора в сферата на туризма) ..
ако обаче се борите на световния пазар.. нямате алтернатива... жениците, които не занят къде се намират.. и палзват Bing и подобни търсачки не са крлинети... те още търсят някой за им настрои браузъра .. да търси с гоогле
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

А бе да си кажа честно и Yahoo използват чат пат. Но определено, без Google е малко тегаво. Не за друго, а защото трафика там определено е качествен и е по много. Но алтернативи, както каза Стойнев, много. Препратки, социални мрежи. Може да се набере не лош трафик, но е малко по-голяма хамалогия от обикновено. :)

А Bing и Yahoo сами са си виновни, че изпуснаха момента с това да се борят с Google за челните места при търсачките. Yandex да не би да се е дал? Или може би Baidu.com за азиатския пазар? :) Положението е такова, защото другите са смотани в това отношение. :)
 
От: Любопитно: Едва 13% органични резултати видими на 13 инча дисплей

Обикновено са спонсорирани, Google Images, Maps и някой друг техен продукт - YouTube, Google+ (по-рядко, но го има). И след това идват големците като Amazon, Wikipedia и подобни. резултатите са направени така, че да буташ кинти, както и да им използваш продуктите. Както се казва, затварят кръга.

Така е. За повечето си търсения използвам Яндекс. Но пък трпябва да благодарим на това че докарва качествен трафик към сайтовете ни, защото хората влязли от другъде поне при мен се задържат доста по-малко.
 

Горе