Магазин за алкохол и цигари

Обикновено наемодателите се опитват да вдигнат наема не да ти вземат бизнеса и в договорите обикновено има такава точка за предоговаряне или е за по-кратък период.
Българите не обичаме да бачкаме, обичаме някой да бачка за нас
 
Обикновено наемодателите се опитват да вдигнат наема не да ти вземат бизнеса и в договорите обикновено има такава точка за предоговаряне или е за по-кратък период.
Българите не обичаме да бачкаме, обичаме някой да бачка за нас
Всеки има правото да поиска повече, но трябва да е изговорено, да няма после това-онова. Аз пък знам обратната ситуация - един пич седи при мои познати под наем и всеки месец дава по 300 лева, което с пазарните цени не е актуализирано от години, реално там наемите са около 450-500 лева на месец. Така, че това винаги има две страни и реално не се знае кой е прав, ако не се погледне общата картинка и разбира се каква е договорката между тях. :)
 
Последно редактирано:
Аз по някога се чудя как може да са толкова на гъсто подобни магазинчета. В периметър от 3 мин пеша около нас, има 6 такива магазина...
Но явно сме си нация на пороците - алкохол, цигари, сладкочи и билетчета за търкане
 
Аз по някога се чудя как може да са толкова на гъсто подобни магазинчета. В периметър от 3 мин пеша около нас, има 6 такива магазина...
Но явно сме си нация на пороците - алкохол, цигари, сладкочи и билетчета за търкане
+ Казина :)

Хората много обичат да си губят парите там, поне в София е така. Вече на сяка крачка има по 2-3 казина.
 
Аз по някога се чудя как може да са толкова на гъсто подобни магазинчета. В периметър от 3 мин пеша около нас, има 6 такива магазина...
Но явно сме си нация на пороците - алкохол, цигари, сладкочи и билетчета за търкане
Защото стоките са бързооборотни и всеки би предпочел да отиде до най-близкия, защото нито цигарите, нито алкохола ще му е по-скъп от съседния. За цигарите знаем, че са фиксирани цени, алкохола с някакви тънки пари се разминава, освен ако не говорим за големите маркети - там може да се намери сериозна разлика, особено ако имат и някаква Акция / Промоция.
 
Аз съм 100% сигурен, че най-много пари правят от кафе. Сигурно половината печалба.

Ясно, че са много удобни, но са толкова много защото това е бизнес без почти никакви бариери - не се изисква кой-знае какъв ноу-хау, оборудването ти го дават без пари, малко помещение - нисък наем, първоначалното зареждане вероятно не го плащаш цялото, персонала може да работи около минималната заплата...
 
Направиш ли магазин за алкохол и цигари, автоматично се спобуваш със здравето си.
 

Горе